ZDIEĽAŤ

Systém na správu videa: Desí vás pridanie VMS?

Bezpečnostný priemysel sa neustále vyvíja. Každý deň sa vyvíjajú nové hi-tech bezpečnostné kamery. Aký je však najlepší spôsob, ako organizovať a zaznamenávať tieto zariadenia, aby ste dosiahli čo najvyššiu efektivitu pri správe vášho celkového bezpečnostného systému?

Existuje niekoľko spôsobov, ako nahrať bezpečnostné video. Najjednoduchší spôsob je so sieťovým videorekordérom (NVR). NVR je vašou najlepšou voľbou, ak máte obmedzený rozpočet a máte iba jedno miesto s niekoľkými sieťovými kamerami. Obmedzením NVR je však to, že po jeho inštalácii je obmedzená flexibilita pre rozšírenie.

Ďalším spôsobom správy a nahrávania videa je Systém na správu videa (Video Management Software) a podnikové úložisko (Enterprise Storage device). VMS zaznamenáva video podobne ako NVR, ale ponúka väčšiu flexibilitu pre rozšírenie, ako aj pokročilejšie ovládanie. Či už špecifikujete malý projekt len s niekoľkými kamerami alebo veľký maloobchodný reťazec so stovkami miest, možnosti VMS spoločnosti Dahua sa dajú jednoducho upgradovať, ak sa zmenia vaše potreby, popr. požadujete viac funkcií.

Dahua ponúka základnú a profesionálnu možnosť VMS. Základný modulárny bezpečnostný systém typu pay-as-you-go pre malé a stredne veľké organizácie sa nazýva DSS Express Software. DSS Express sa dodáva so 64 video kanálmi, ktoré je možné rozšíriť na 256 video kanálov, ak ste si zakúpili licenciu na kanál. To uľahčuje prepojenie so systémami kontroly prístupu, video interkomom a špecializovanými analytickými kamerami, ktoré môžu vykonávať funkcie ako automatické rozpoznávanie ŠPZ (LPR), detekcia tváre+ a zaznamenávanie metadát videa. DSS Express je vhodný pre kancelárske budovy, maloobchodné podniky a riadenie prístupu do vozidiel.

Niektoré hlavné body DSS Express zahŕňajú:

  • Nižšie počiatočné investičné náklady (napr. menšie systémy, pri ktorých sa neočakáva, že sa budú škálovať)
  • Podporuje až 64 ovládacích prvkov dverí a až 256 interkomových zariadení

DSS Professional je navrhnutý pre aplikácie väčšieho rozsahu a poskytuje mnoho rovnakých funkcií ako DSS Express. Okrem zabezpečenia možno DSS Professional použiť v rôznych aplikáciách, ako sú parky, obchodné reťazce a logistika pre škálovanie možností. Napríklad: podporuje až 2 000 kanálov, 1 000 dverí a viac ako 400 TB úložnej kapacity na server. Ak to potrebujete rozšíriť, môže dosiahnuť až 20 000 kanálov a 4 PB úložnej kapacity prostredníctvom distribuovanejšej architektúry.

Medzi hlavné výhody DSS Pro patria:

  • V prípade podnikových aplikácií jeho architektúra podporuje pohotovostný režim a redundanciu N + M zapínajúcu núdzové servery, ak primárny server prejde do režimu offline
  • Prispôsobená integrácia iných systémov a zariadení pomocou dostupných SDK a API, ako aj ONVIF pre integráciu s inými kamerami tretích strán na trhu

Celkovo DSS Professional pôsobí ako inteligentný multiplikátor tým, že poskytuje profesionálom v oblasti bezpečnosti výkonnejšie informácie, než bez nej. S DSS Pro môžete naplno využiť výkon vášho video bezpečnostného systému a robiť informované rozhodnutia pre vyššiu efektivitu, nižšie náklady a vyššiu ziskovosť.

Samozrejme existuje množstvo spôsobov, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere najlepšieho systému pre potreby vašej aplikácie; najlepšie je odhadnúť svoje budúce potreby okrem toho, čo potrebujete teraz, aby ste si mohli vybrať cenovo najefektívnejšiu platformu.

Ak chcete získať viac informácií, prečítajte si viac na produktovej stránke DSS.

Máte otázky? Neváhajte a kontaktujte nás: +421 2 2102 5260 / obchod@canex.sk

Nakupujte produkty Dahua (e-shop): shop.canex.sk/

Projektové riešenia na mieru (Tvoríme IP Security): canex.sk

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokChráňme našu planétu: Implementácia udržateľných plastových materiálov v bezpečnostnom priemysle
Ďalší článokMožnosti použitia sieťového zvuku na zvýšenie bezpečnosti a prevádzky v priemyselných lokalitách
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ