ZDIEĽAŤ

Spoločnosť Hanwha Techwin Europe, popredný dodávateľ odolných a spoľahlivých produktov video dohľadu v Európe, uviedla produkt Wisenet WAVE 5.0 ako najnovšiu verziu popredného systému pre správu videa (VMS) na súčasnom trhu. Verzia navrhnutá v priamej reakcii na všadeprítomný nástup umelej inteligencie (AI) rozširuje existujúce prednosti uvedeného systému o efektívne využívanie analytických funkcií AI, kybernetické zabezpečenie, celkovú využiteľnosť systému a nové schopnosti interaktivity pre administrátorov i koncových užívateľov.

Novo je k dispozícii funkcia pokročilého hľadania objektov (Advanced Object Search), kedy obsluha môže vyhľadávať objekty identifikované počas analýzy a ukladať ich do video archívov na základe konkrétnych atribútov, ako napr. typu objektu, farby, pohlavia, veku alebo odevu. Na uľahčenie práce obsluhy je teraz možné výsledky zobrazovať aj v novom otváracom okne. Užívatelia ďalej môžu nastaviť zálohovanie archívov videa v závislosti na pridružených metadátach systému, ako napr. pohybu, záložkách alebo objektoch, ale tiež používať zálohovanie v reálnom čase, plánované zálohovanie alebo zálohy na vyžiadanie.

Z ďalších aktualizácií spomeňme nové funkcie pre celkovo lepšiu využiteľnosť a správu, vďaka ktorým je ľahšie spravovať video záznamy zo skupín kamier prostredníctvom radu volieb nahrávania, ako je napr. pohyb a nízke rozlíšenie, resp. pohyb a objekty. Tie je možné zdieľať s konkrétnymi skupinami užívateľov. Obsluha má ďalej prístup k funkciám uľahčujúcim prehrávanie, napr. na zobrazenie niekoľkých posledných minút udalosti a zobrazenie podrobnejších informácií o serveroch a kamerách zaznamenávajúcich udalosť. Vylepšené bolo aj prihlasovanie, kedy môže obsluha ľahšie triediť, filtrovať a skrývať vybrané systémy.

Desktopový klient tiež bude na pozadí automaticky sťahovať aktualizácie, aby bol systém vždy v najnovšej verzii a bez zraniteľností (užívateľ môže podľa potreby automatické aktualizácie zakázať).

K lepšiemu kybernetickému zabezpečeniu prispieva dvojfaktorové overovanie (2FA) ako celosystémové nastavenie, ktoré od všetkých užívateľov s cloudovým účtom požaduje pri prístupe autentizačnú aplikáciu (Google Authenticator, Microsoft Authenticator alebo Duo Mobile). Na pripojenie k serveru VMS sa teraz používa pripínanie certifikátov SSL/TLS s cieľom predchádzať kybernetickým útokom typu MITM („man-in-the-middle“). Servery a klienti VMS tiež štandardne používajú novú autentizáciu na základe relácie (pomocou tokenu). Video archívy sa šifrujú a dajú sa zobrazovať iba na klientoch na desktope, mobilnom zariadení alebo webe – a uchovávajú sa na ľubovoľnom pevnom disku alebo úložnom médiu.

Uri Guterman, šéf produktového a marketingového manažmentu spoločnosti Hanwha Techwin Europe, uviedol: „Súčasťou riešenia dohľadu a zabezpečenia sú stále častejšie vstavané analytické funkcie, ktoré poskytujú dáta podporujúce inteligentnú ochranu a inteligentné obchodné rozhodovanie. Táto verzia 5.0 je dôkazom neustáleho vývoja našej platformy WAVE ako perspektívneho riešenia, aké špecialisti na zabezpečenie potrebujú.“

Ďalšie informácie o Wisenet WAVE 5.0 nájdete: https://wavevms.com/wisenet-wave-5- 0/

Máte otázky? Neváhajte a kontaktujte nás: +421 2 2102 5260 / obchod@canex.sk

Nakupujte produkty (e-shop): shop.canex.sk/

Projektové riešenia na mieru (Tvoríme IP Security): canex.sk

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokSpoločnosť Hanwha Techwin Europe uvádza nový Wisenet Viewer 1.2
Ďalší článokUdržujte kybernetickú bezpečnosť softvéru s dlhodobou podporou sledovania firmvéru
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ