ZDIEĽAŤ
Analýzy detekcie dymu v kamerách s ochranou proti výbuchu: bezpečnosť tam, kde je to najviac potrebné

„Neexistuje dym bez ohňa“ je príslovie, ktoré väčšina z nás pozná, ale aj jeho doslovný význam má svoju hodnotu: dym je včasným varovaním pred oveľa závažnejším potenciálnym problémom, ak sa rýchlo nerieši.

V akomkoľvek prostredí – od verejných priestorov po sklady, od štadiónov po továrne – je samozrejmé povedať, že samotný dym a požiar, ktorý môže nasledovať, je vážnym rizikom pre ľudský život, nehovoriac o škodách, ktoré môže spôsobiť budovám a ich obsahu.

Ale v prostrediach, kde by aj ten najmenší požiar alebo zdroj vznietenia mohol spôsobiť katastrofálny výbuch, je rýchla reakcia absolútne nevyhnutná. Moderné sieťové kamery v kombinácii s pokročilou analýzou obrazu môžu byť použité na detekciu možných príznakov dymu alebo požiaru v scéne, čím dopĺňajú a poskytujú cenný čas pred detekciou dymu pomocou tradičných metód.

Ďalšia vrstva bezpečnosti

Malo by sa uviesť, že analytika detekcie dymu zabudovaná do monitorovacích kamier nemôže nahradiť žiadne povinné senzory a alarmy detekcie dymu a požiaru.

Avšak ako ďalšia vrstva zabezpečenia – alebo v oblastiach, kde detekcia dymu a požiaru nie je povinná – môže analytika detekcie dymu (ktorá je tiež schopná odhaliť skoré štádiá požiaru, aj keď je bezdymový) poskytnúť včasné varovanie, ktoré upozorní respondentov na problém dostatočne včas, aby zabránili jeho eskalácii.

Zmiernenie rizika vznietenia

Kamery s ochranou proti výbuchu (explosion-protected) sú navrhnuté tak, aby zabránili samotnej kamere spôsobiť výbuch okolitého horľavého prostredia. Dáva zmysel, že by mali mať aj pokročilú analýzu, ktorá môže pomôcť identifikovať ďalšie potenciálne zdroje vznietenia čo najskôr. S analytikou detekcie dymu zabudovanou do kamery bol pridaný ďalší rozmer identifikácie rizík.

Príslovia sa stávajú prísloviami, pretože sú založené na základných pravdách – a vidieť dym čo najskôr je najefektívnejší spôsob, ako zabrániť požiaru a škodám, ktoré spôsobí.

Máte otázky? Neváhajte a kontaktujte nás: +421 2 2102 5260 / obchod@canex.sk

Nakupujte produkty Axis (e-shop): shop.canex.sk/axis

Projektové riešenia na mieru (Tvoríme IP Security): canex.sk

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokAko termokamery posilňujú Vaše riešenie video-dohľadu
Ďalší článok4 Riešenia Dahua Transmission poháňané PoE 2.0
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ