ZDIEĽAŤ

Zavedením systému automatického stráženia, ušetrí spol. STAVEX Nitra až 70% nákladov spojených s ochranou areálu počas siedmych rokov jeho prevádzky.

Umelá inteligencia pomáha strážiť rozľahlý areál spol. STAVEX Nitra. Technológia postavená na spojení termovíznych kamier a umelej inteligencie (UI) prináša viac ako 95%-tnú mieru spoľahlivosti detekcie subjektu pri pokuse o neautorizovaný prechod hranice pozemku. Subjektom nie je len osoba, ale aj divoké zviera s potenciálom ohroziť chov hospodárskych zvierat prenosom vírusového ochorenia.

Kľúčové výhody:

  • viac ako 95%-tná spoľahlivosť detekcie prekročenia oplotenia
  • 5 ročná záruka na hlavné prvky systému
  • približne 70%-tná úspora nákladov na strážnu službu
  • automatické odplašenie osôb a divokej zveri
  • dokumentácia a archivácia trestnej činnosti
  • kontrola váženia nákladných vozidiel
  • kontrola čerpania PHM

Ako systém funguje?

Systém nepotrebuje fyzickú prítomnosť pracovníka strážnej služby (SBS) v areáli spoločnosti, čím šetrí výraznú mieru nákladov na ľudské zdroje. Ľudské zdroje sú v našom prípade zastúpené vzdialeným monitorovaním areálu profesionálnou SBS, ktorá zo systému získa informáciu o narušení perimetra a následne realizuje výjazd na miesto zásahu. Informáciu o mieste narušenia oplotenia posúdi pracovník SBS vďaka prenosu obrazu z kamier s vyznačením miesta narušenia.

Perimeter pozemku je vybavený viacerými technológiami, ktoré na jednej strane detegujú priblíženie subjektu k oploteniu (k virtuálnej línii), na druhej strane psychologicky atakujú narušiteľa a informujú výjazdovú hliadku SBS cez Pult Centrálnej Ochrany (PCO). V neposlednom rade je celý priebeh zdokumentovaný kamerami v štandardnom viditeľnom spektre a ukladaný do archívu pre zabezpečenie dôkazov.

Už v prípade priblíženia osoby alebo zvieraťa k oploteniu areálu systém automaticky, pomocou audiovizuálnych prvkov informuje a atakuje narušiteľa o neoprávnenom vstupe, čim pôsobí psychologicky a odstrašujúco na osobu alebo zver. V drvivej väčšine prípadov, po audiovizuálnom ataku, subjekt plot ani neprekročí.

Kontrolujete váženie a čerpanie PHM?

Systém je možné prepojiť s ďalšími technológiami. Úspešné je prepojenie kamerového systému na technológie váženia nákladných vozidiel. Užívateľ, teda vedúci pracovník získa komplexnú informáciu o váhe, čase, EČV spolu s videom z priebehu celého procesu priamo do softvéru kamerového systému. Vďaka tomu vie okamžite prekontrolovať všetky váženia realizované počas zvoleného obdobia a skontrolovať, či obsah váženého obsahu zaznamenaný váhou korešponduje s realitou na kamerovom zázname.

Veľmi vydarená je aj implementácia kamerového systému s výdajným stojanom PHM. Prenášame informácie o objeme čerpania PHM, EČV, čase alebo čísla tankovacej (ID) karty. Kontrola celého procesu čerpania PHM kamerami s vysokým rozlíšením dokumentuje pokusy o čerpanie PHM do súkromných bandasiek.

Máte otázky? Neváhajte a kontaktujte nás: +421 2 2102 5260 / obchod@canex.sk

Nakupujte produkty (e-shop): shop.canex.sk

Projektové riešenia na mieru (Tvoríme IP Security): canex.sk

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokVplyv AI analytiky a kybernetickej bezpečnosti
Ďalší článok4 Spôsoby, ako zlepšiť bezpečnosť vášho sieťového videa
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ