ZDIEĽAŤ

Zabudnuté batohy, zle umiestnené krabice, chýbajúce nákupné tašky. Všetci sme zažili aspoň jednu z týchto nešťastných udalostí, väčšinou počas cestovania. Pri veľkom dave ľudí, umocnenom stresom a vyčerpaním cestovateľov, nie sú v mnohých dopravných uzloch zabudnuté veci ničím výnimočným.

Dahua Technology, popredný svetový poskytovateľ inteligentných riešení a služieb internetu vecí zameraných na video, má ten správny nástroj na riešenie tohto bežného problému. Predstavujeme Dahua WizMind Object Monitoring.

Aby ste lepšie pochopili hodnotu, ktorú to môže priniesť do vašej monitorovacej operácie, tu sú 4 fakty, ktoré potrebujete vedieť o technológii Object Monitoring:

Dokáže rozpoznať najmenej 6 typov objektov

Produkty Dahua, ako je séria WizMind 5, využívajú algoritmy hlbokého učenia a dokážu presne rozpoznať 6 typov predmetov: tašku na batožinu, batoh, krabicu, nákupnú tašku, bicykel a motorku. Umožňuje až 4 pravidlá oblasti na scénu a dokáže rozpoznať až 100 objektov za sekundu s presnosťou až 95%. Okrem toho Object Monitoring podporuje aj prispôsobenie na základe požiadaviek zákazníka (napr. peňaženka, mobilný telefón, ochranný klobúk atď.).

Dokáže odhaliť opustené/chýbajúce predmety.

Monitorovanie objektov tiež umožňuje prepojenie alarmov na odosielanie výstrah personálu a bezpečnostnému personálu. Povedzme, že cestujúci počas dopravnej špičky náhodou zabudol jednu z tašiek s batožinou v čakárni na železničnej stanici. Kamera WizMind 5 Series monitorujúca scénu ju dokáže včas rozpoznať a poslať upozornenie personálu. Po prevzatí položky potom personál vydá zvukové oznámenie, aby informoval cestujúceho, aby si ju uplatnil. Také jednoduché a ľahké.

Podobne, ak bol objekt v oblasti pravidiel odstránený, spustí sa alarm a budú odoslané upozornenia do riadiaceho centra, čo umožní bezpečnostnému personálu včas konať, aby sa zabránilo akejkoľvek možnej krádeži.

Je ideálny pre oblasti, ktoré musia byť voľné a bez prekážok 24/7

Ak bol v oblasti pravidiel detekovaný objekt a prekročil prednastavený časový limit, do riadiaceho centra sa odošle alarm, vďaka čomu je toto riešenie ideálne pre oblasti, ktoré musia byť voľné a bez prekážok 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Napríklad požiarne východy by mali byť neustále prístupné. Pomocou Object Monitoring môžu používatelia nakresliť oblasť detekcie na monitorovanej scéne požiarneho východu. Keď sú v oblasti dlhodobo detekované predmety ako bicykle alebo krabice, spustí sa alarm, ktorý upozorní bezpečnostný personál, aby ho odstránil a vyčistil scénu. Táto inteligentná funkcia môže výrazne pomôcť predchádzať nehodám a zabezpečiť voľnú evakuačnú cestu v prípade požiaru.

Dokáže odfiltrovať falošné poplachy.

Falošné poplachy spôsobené irelevantnými predmetmi, ako sú listy, domáce zvieratá a jasné svetlá, môžu nepriaznivo ovplyvniť akúkoľvek monitorovaciu operáciu. Pri použití Object Monitoring sú tieto objekty efektívne odfiltrované, čím sa znižuje počet falošných poplachov a používatelia sa môžu sústrediť na skutočné ciele v monitorovanej scéne.

Dahua WizMind Object Monitoring dokáže odfiltrovať irelevantné objekty/ciele

Kľúčové poznatky

Detekcia konkrétnych objektov v monitorovanej scéne môže ľuďom nielen pomôcť získať stratené alebo zabudnuté veci, ale môže tiež pomôcť zaistiť bezpečnosť v danej oblasti. Ľahko dostupné nástroje ako produkty Dahua WizMind vybavené technológiou Object Monitoring dokážu efektívne vyriešiť bežné problémy súvisiace s opustenými alebo chýbajúcimi položkami v rôznych aplikačných scenároch, ako sú železničné stanice a požiarne východy.

Ak chcete vidieť Monitorovanie objektov v akcii, pozrite si toto video:

Zaujal Vás tento článok zo série WizMind? Nakupujte sieťové (IP) a analógové (HDCVI) kamery Dahua: shop.canex.sk

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokDahua TechMonth (WizMind): 5 výhod detekcie nelegálneho parkovania pomocou dvoch kamier PTZ
Ďalší článokDahua TechMonth (WizMind): 3 monitorovacie funkcie termovízneho zobrazovania, ktoré potrebujete vedieť
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ