ZDIEĽAŤ

Pri výbere softvéru na správu videa chcete niečo, čo sa dá ľahko nainštalovať, ovládať a udržiavať, a tiež škálovať. Nedávno vylepšený AXIS Companion je užívateľsky príjemný a nákladovo efektívny VMS, ktorý funguje pre mnoho inštalácií.

Aby ste mohli naplno využívať svoj sieťový monitorovací systém, potrebujete správny softvér na správu videa (VMS), aby ste získali potrebné funkcie a vlastnosti. Tiež chcete niečo spoľahlivé a čo poskytuje jednoduché použitie, od návrhu až po údržbu. Sieťový VMS od spoločnosti Axis, AXIS Camera Station a AXIS Companion, sú srdcom komplexných a overených bezpečnostných systémov Axis all-in-one.

AXIS Companion sa neustále zlepšuje, pokiaľ ide o funkcie a vlastnosti. „S najnovším vydaním AXIS Companion sme pridali nové funkcie, vďaka ktorým je oveľa konkurencie-schopnejší,“ hovorí Mitch Mershon, manažér rozvoja obchodu End-to-End Solutions. „Je to veľmi nákladovo efektívne riešenie, pretože softvér je súčasťou hardvéru.“ Funguje s akoukoľvek kamerou značky Axis a môžeme nahrávať hneď na mieste, a to buď na kartu SD, alebo na rekordér.“

AXIS Companion je bezpečný VMS, ktorý sa ľahko nastavuje a prevádzkuje, a je škálovateľný a flexibilný. V závislosti od Vašich potrieb môžete integrovať sieťové video, audio a dverové stanice. Navyše, ak sa Vaše potreby výrazne zmenia, môžete ľahko migrovať na AXIS Camera Station a získať tak prístup k ďalším funkciám a vlastnostiam.

Je dôležité zamerať sa na potreby používateľov

Veľkosť projektu a počet kamier tradične určovali, ktorý monitorovací VMS si vyberiete ako riešenie pre svoj projekt. Avšak, táto perspektíva Vás môže poslať zlým smerom.

„Axis sa pokúša presunúť konverzáciu mimo akéhokoľvek počtu kamier alebo licenčnej štruktúry, aby sa znova zameral na to: Čo chcete robiť?“, Hovorí Mitch. „Aké sú potreby koncových používateľov, a na základe toho môžeme diskutovať o tom, ktorý softvér je najlepší?“

Mnoho koncových používateľov potrebuje iba systém na nahrávanie, prehrávanie a export videa. AXIS Companion poskytuje koncovým používateľom veľmi oceňovanú kvalitu, kde môžu byť náklady neúnosné. AXIS Companion je nákladovo efektívne a spoľahlivé riešenie, ktoré môže skvelým spôsobom slúžiť aj veľkým inštaláciám na viacerých miestach, aj keď máte tisíce kamier rozmiestnených na stovkách stránok.

Medzi niekoľkými zákazníkmi, ktorí používajú AXIS Companion, je veľká ropná a plynárenská spoločnosť s približne 100 pobočkami. Ďalším príkladom rozsiahlej inštalácie na viacerých miestach s AXIS Companion je reťazec obchodov so zmiešaným tovarom v Latinskej Amerike, ktorý používa AXIS Companion na správu približne 9 000 obchodov s viac ako 35 000 kamerami.

Jednoduché použitie a spoľahlivé riešenie

V skutočnosti je v AXIS Companion viac, ako si mnohí uvedomujú. Dan Vogl, Business Development Manager End-to-End Solutions, hovorí: „Ak zákazník hľadá ľahko inštalovateľné a spoľahlivé riešenie typu plug-and-play, AXIS Companion sa k nemu skvele hodí. Každý, kto má prístup na internet a kamery Axis, môže ťažiť zo širokej škály funkcií so živým sledovaním a forenzným prieskumom, ktoré toto komplexné riešenie poskytuje.“

Mitch súhlasí a vysvetľuje: „AXIS Companion je do značnej miery hybridný systém. Kamery a všetok záznam máte lokálne vo svojej miestnej sieti. Potom sú tu všetky vzdialené funkcie, ako napríklad správa používateľov, vzdialený prístup, monitorovanie zdravia, ktoré vykonáva náš backend, cloud.“

Otvorená platforma ponúka nové funkcie

Schopnosť integrovať AXIS Companion s platformou AXIS Camera Application Platform (ACAP) otvára mnoho možností. Táto otvorená platforma umožňuje sťahovať a inštalovať analýzy s pridanou hodnotou, ktoré môžu výrazne zlepšiť výkon Vášho systému, napríklad v rámci zabezpečenia alebo obchodnej inteligencie.

Jedným z príkladov je analytika bez licencií AXIS Guard Suite, ktorá poskytuje detekciu pohybu, vniknutia a zdržovania sa na mieste. Ďalšou je AXIS Object Analytics na detekciu a klasifikáciu ľudí a vozidiel na základe AI.

Tieto analýzy je možné použiť na odosielanie upozornení push na mobilný telefón. Stlačením týchto upozornení sa okamžite otvorí záznam konkrétneho incidentu. Táto funkcia je k dispozícii v aplikáciách, ale aj v počítačovom klientovi.

Dan dodáva: „Len nedávno sme implementovali podporu pre oznámenia založené na I/O, ktoré poskytujú možnosť integrovať senzory tretích strán, ako sú poplašné panely alebo relé, na príjem upozornení push.“

Nový rekordér zlepšuje kybernetickú bezpečnosť

Uvedenie nového kompaktného sieťového videorekordéra AXIS S3008 na trh otvára mnoho možností a prináša celkový výkon systému. Axis zlepšilo kybernetickú bezpečnosť, napr. šifrované pevné disky, čo bola vítaná funkcia.

„Predchádzanie kybernetickým útokom je kľúčové,“ hovorí Dan. „Vykonali sme rozsiahle investície, aby bolo AXIS Companion vysoko bezpečné, najmä preto, že ide o riešenie IoT, ktoré sa spolieha na internet.“

Celkovo vzaté, AXIS Companion ponúka vynikajúce riešenie za babku. Výberom komplexného riešenia Axis a AXIS Companion ako svojho systému VMS získate jednoduchosť inštalácie a prevádzky, napr. prostredníctvom práce s nízkymi nárokmi na údržbu a automatických aktualizácií. A s celým systémom od jedného dodávateľa získate aj riešenie šité na mieru so zhodnými produktmi a tím technickej podpory vyškolený pre každý produkt.

Nakupujte produkty Axis: shop.canex.sk

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokKtorá panoramatická bezpečnostná kamera kam patrí?
Ďalší článokOchrana pred počítačovou kriminalitou: Kybernetická bezpečnosť
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ