ZDIEĽAŤ

Pokiaľ ide o panoramatické bezpečnostné kamery, na trhu je dostupné množstvo možností. Niektoré obsahujú viac senzorov v jednom kryte, iní vyrábajú panorámy s jediným snímačom bezpečnostnej kamery.

Každá z nich má svoje silné stránky, ktoré jej umožňujú zažiariť v konkrétnych situáciách. Úlohou je vedieť, ktorý je pre konkrétnu aplikáciu najvhodnejší. Avšak, žiaden strach, na túto otázku odpovieme, aby sme Vám zaistili maximum z našich panoramatických kamier.

Spojené viacsenzorové bezpečnostné kamery (Stitched Multi-Sensor Technology)

Viacsenzorové bezpečnostné kamery kombinujú video streamy z viacerých senzorov naraz a vytvárajú panoramatický obraz s vysokým rozlíšením v rozsahu 180° alebo 360°. Jedná sa o optimálnu voľbu pre rušné scény, kde je potrebný rozsiahly dohľad, ako sú štadióny, nákupné centrá alebo mestské sledovanie.

U bezpečnostných operátorov môže psychická únava nastúpiť rýchlo, keď musia na sledovanie scény neustále prepínať zaostrovanie medzi niekoľkými zobrazeniami kamier. V týchto typoch aplikácií bezpečnostnej kamery zmierňujú toto napätie tým, že poskytujú jediný, všestranný obraz na monitorovanie. Dahua ponúka kamery so štyrmi alebo ôsmimi snímačmi, ktoré sú presne zarovnané v jednom kryte, aby poskytovali plynulý širokouhlý záber 180° až 360° s minimálnymi slepými miestami dohľadu.

Skvelým príkladom tohto typu bezpečnostnej kamery je panoramatická sieťová kamera Hubble (P/N: PSDW83242M-A360-D845L). Podporuje širokú škálu funkcií vhodných pre zabezpečenie širokej oblasti, vrátane obvodovej ochrany, hustoty davu, hustoty vozidla a inteligentného sledovania. Okrem schopnosti monitorovať scénu panoramatickými aj detailnými bezpečnostnými kamerami, môže podporovať aj panorámu AR, ktorá využíva technológiu rozšírenej reality a kombinuje vylepšené údaje o snímaní v reálnom čase a informačné údaje, čo umožňuje jednému systému dosiahnuť vizuálny, ovládateľný a odosielateľný nnový príkazový režim. Vďaka svojej vysokej kvalite a vynikajúcej aplikačnej hodnote získala panoramatická sieťová kamera Dahua Hubble v roku 2019 cenu Golden Cauldron.

Nespojené viacsenzorové bezpečnostné kamery (Unstitched Multi-Sensor Technology)

Viacsenzorové bezpečnostné kamery, ktoré nie sú spojené, sa skladajú z dvoch alebo viacerých jednosenzorových kamier v jednom kryte, aby sa zvýšila účinnosť širokopásmového sledovania. Každý snímač poskytuje jeden výstup a je možné ho umiestniť nezávisle na základe konkrétnych požiadaviek scény alebo aplikácie.

Keď je potrebné prispôsobenie, najlepšou možnosťou je práve tento variant, pretože poskytuje funkčnosť viacerých bezpečnostných kamier s jedným snímačom, a pohodlie použitia jednej kamery. Tieto bezpečnostné kamery vynikajú tým, že poskytujú komplexný pohľad z viacerých kamier, znižujú celkové náklady na vlastníctvo a ponúkajú flexibilnejšie riešenie. Sú ideálne na pretínanie chodieb a scenárov s viacerými zacielenými monitorovacími bodmi.

Príkladom vysokovýkonnej-viacsmerovej-viacsenzorovej bezpečnostnej kamery s nespojeným obrazom je 4×5 Mpx WizMind viacsenzorová-panoramatická Dome sieťová bezpečnostná kamera (P/N: IPC-PDBW82041-B360). Je možné ju nasadiť na križovatkách, v obchodných parkoch, areáloch a ďalších scenároch aplikácií, ktoré vyžadujú viacsmerové monitorovanie, ochranu perimetra a rozpoznávanie tváre.

Bez ohľadu na to, či si vyberiete spojenú alebo nespojenú bezpečnostnú kameru, viacsenzorové kamery poskytujú zlepšenú kvalitu, flexibilitu obrazu a lepšiu hĺbku ostrosti. Koncoví užívatelia navyše získajú vyššiu návratnosť investícií z nasadenia bezpečnostnej kamery s viacerými senzormi, namiesto viacerých jednotiek s jedným senzorom.

Bezpečnostné kamery typu rybie oko (Fisheye Technology)

Na rozdiel od prvých dvoch typov bezpečnostných kamier, majú kamery Dahua Fisheye v kompaktnom puzdre jeden snímač CMOS s rozlíšením 5 Mpx, 8 Mpx alebo 12 Mpx. Tieto bezpečnostné kamery používajú špeciálny objektív typu Fisheye (rybie oko) alebo panomorfný objektív na vytváranie videozáznamov v kruhovom tvare, ktorý je opticky skreslený. V dôsledku toho musí byť snímok „dewarped“, aby poskytoval rôzne možnosti ukážky a zážitok zo sledovania.

Bezpečnostné kamery Fisheye (rybie oko), ako napríklad sieťová kamera Dahua WizMind 12 Mpx Fisheye (P/N: DH-IPC-EBW81242-AS-S2), sú navrhnuté tak, aby nahradili viacero malých a stredných scén bez mŕtvych uhlov v zornom poli 180° alebo 360°. Medzi ďalšie výhody, ktoré tento typ kamier ponúka, patrí nižšie riziko zlyhania, kompaktné rozmery, vyššiu návratnosť investícií a skutočné 360° pokrytie.

Bezpečnostná kamera typu Fisheye (P/N: DH-IPC-EBW81242-AS-S2) je tiež vybavená pokročilou technológiou AI, vrátane počítania ľudí (kríženie oblastí a línií), správy front, tepelnej mapy a režimov Front Dewarp a VR, čo dokopy pridáva j zvýšenému situačnému povedomiu. Ideálne aplikácie sú otvorené priestory, ako sú supermarkety, múzeá a reštaurácie.

Pre každú aplikáciu existuje správna bezpečnostná kamera, a teraz viete, ktorú by ste mali používať pre ten svoj projekt.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokSieťové interkomy: integrovaná súčasť sledovacích riešení
Ďalší článokVýber správneho VMS: Prečo by AXIS Companion mohla byť Vaša najlepšia voľba
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ