ZDIEĽAŤ

S kumulatívnym počtom potvrdených prípadov na celom svete, ktorý presahuje 150 miliónov, a počtom nových prípadov, ktorý dosiahol rekordne vysoký stupeň, pandémia COVID-19 je opäť na vzostupe. Dlhotrvajúca pandémia sa stala súčasťou nášho života a zmenila mnoho našich každodenných návykov. Žiadne osobné stretnutia, bezkontaktné a sociálne dištancovanie, ale aj nosenie masky a dezinfekcia rúk sa stali novými normami. Inými slovami, vstúpili sme do éry „S Coronou“, počas ktorej praktizujeme každodenné preventívne akcie.

Prevencia a potlačenie šírenia infekčných respiračných chorôb, ako je COVID-19, si vyžaduje dôsledné karanténne riadenie. Uprostred dlhotrvajúcej pandémie sa však objavila narastajúca únava z neustáleho riadenia a monitorovania COVID-19, nedostatok pracovníkov v karanténe a ďalšie problémy, ktoré zvyšujú potrebu bezkontaktného a automatizovaného kontrolného systému na zisťovanie osôb, ktoré nenosia rúško alebo majú zvýšenú telesnú teplotu.

Na základe tejto situácie, spoločnosť Hanwha Techwin, globálny leader v oblasti bezpečnosti, uviedla na trh „Riešenie COVID-19“: Automatizovaný karanténny systém založený na pokročilej analýze videa s AI. Bezkontaktné riešenie, teda riešenie s nulovým kontaktom ponúka celý rad funkcií od Social Distancing Detection (detekcia sociálneho odstupu) a Face Mask Detection (detekcia nosenia rúška) až po Occupancy Monitoring Application (aplikácia na sledovanie obsadenosti) na podporu karanténneho úsilia COVID-19, minimalizácie fyzickej interakcie medzi ľuďmi a uľahčenia rýchlej a efektívnej karantény.

Detekcia teploty termálnou kamerou (TNM-3620TDY) využíva technológiu AI na detekciu ľudských tvárí, ktorá zvyšuje presnosť a účinnosť monitorovania. Táto dvojspektrálna viackanálová kamera dokáže rozpoznať objekty a presne merať teplotu tela. Slúži na dva režimy: Režim odhadovanej telesnej teploty na kontrolu epidémie a Normálny rádiometrický režim na monitorovanie a zvýšenie bezpečnosti zariadenia.

Čo sa týka detekcie Social Distancing Detection (detekcia sociálneho odstupu), kamery AI presne monitorujú blízkosť ľudí a po dosiahnutí prahových hodnôt automaticky spúšťajú varovanie. Prostredníctvom reproduktorov, monitorov alebo iných k nim pripojených výstražných zariadení kamery detekujú porušenie vopred nastavenej vzdialenosti a zasielajú okamžité oznámenia o dodržiavaní karantény.

Face Mask Detection (detekcia nosenia rúška) je funkcia, pri ktorej fotoaparáty, založené na učení, presne zisťujú, či ľudia majú správne masky na tvári. Identifikuje nekryté alebo čiastočne odkryté tváre alebo maskuje falošné útoky a spúšťa alarm okamžitých udalostí, aby generoval varovné správy prostredníctvom kompatibilných reproduktorov alebo poplašných zariadení.

Occupancy Monitoring Application (aplikácia na sledovanie obsadenosti) monitoruje úroveň obsadenosti v reálnom čase prostredníctvom kamier AI s analýzou videa, čo umožňuje používateľom efektívne udržiavať bezpečnú úroveň obsadenosti priestorov. Po dosiahnutí maximálnej obsadenosti oblasti zobrazí táto aplikácia správu „Čakajte“ spolu s počtom ľudí, ktorí sa momentálne nachádzajú v objekte. Napríklad, ak bezpečná úroveň obsadenia nie je vyššia ako 20 osôb, dvadsiaty prvý návštevník dostane výstrahu s obmedzeným vstupom. Taktiež je možné súčasne spravovať až 8 vchodov/východov.

Takéto funkcie ponúka kamera AI od spoločnosti Hanwha Techwin, ktorá sa neustále snaží poskytovať riešenia pre bezpečnejšiu dobu „Covidovú“ pomocou najnovšej technológie AI.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokNepodceňujte šedú eminenciu kamerových systémov: Ako vybrať platformu pre videomonitorovanie?
Ďalší článokNajflexibilnejšie riešenie body-worn kamery sa stáva ešte flexibilnejším
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ