ZDIEĽAŤ

Spoločnosť Axis Communications uviedla na trh novú vysokorýchlostnú otočnú kameru AXIS Q6315-LE. Táto kamera je určená na videomonitorovanie za každého počasia (aj v hlbokej tme) a disponuje výkonným IR prísvitom s dlhým dosahom (v závislosti na scéne aj 300 metrov a viac). Vylepšený snímač s procesorom novej generácie zaistí lepší obraz, rozšírené možnosti videoanalýzy a podstatne efektívnejšiu kompresiu videa.

Axis Q6315-LE je nabitá funkciami. Ponúka vysoké zabezpečenie, lepší obraz, rozšírené možnosti analýzy, funkciu Autotracking úrovne 2 a efektívnejšiu kompresiu videa.

Výkonná kamera AXIS Q6315-LE ponúka presné laserové zaostrenie dokonca aj v tme. Jej schopnosť vysporiadať sa s náročnými svetelnými podmienkami podporuje technológia Lightfinder 2.0, vďaka ktorej je aj záber v šere farebne verný a sýty. Kamera ostro sníma aj pohybujúce sa objekty. Vďaka funkcii Speed Dry poskytuje jasný a ostrý obraz aj za dažďa. Je preto ideálna aj do otvorených priestranstiev s náročnými svetelnými podmienkami, ako sú napríklad parky, alebo všade tam, kde sú potrebné detailné zábery vo forenznej kvalite 24/7.

Kamera stvorená pre spoľahlivý dohľad

Kamera má vo výbave všetko, čo je potrebné na sledovanie a identifikáciu podozrivého správania. Disponuje softvérom Axis Object Analytics, ktorý umožňuje detekovať a klasifikovať objekty v zábere, a prispôsobiť tak dohľad špecifickým potrebám. Súčasťou kamery je funkcia Autotracking 2, vďaka ktorej je možné podozrivé osoby alebo vozidla označiť a aktívne sledovať. Možno ju tiež prepojiť s multikamerovým hniezdom AXIS Q6100-E, a získať tým ľahko kompletný prehľad o dianí v plnom rozsahu 360°. A pretože AXIS Q6100-E používa rovnaký držiak, zdroj energie aj sieťový kábel, táto zostava je cenovo úsporným riešením. V neposlednom rade sa Axis stará aj o zachovanie súkromia – oblasti, kde videomonitorovanie nie je potrebné (ako sú susediace súkromné pozemky), je možné maskovať obraz pixelizáciou.

Zabezpečenie pre prípad kyberútoku

Axis Q6315-LE myslí aj na vlastnú bezpečnosť. Medzi pokročilé bezpečnostné funkcie tu patrí firmware s autorizáciou (signed firmware) a bezpečné spustenie (secure boot), ktoré zaisťujú, že je na kamere nainštalovaný iba autorizovaný firmware, ktorý sa po uvedení do továrenského nastavenia zbaví všetkého malwaru. Modul Trusted Platform Module (TPM) s certifikáciou FIPS 140-2 úrovne 2 ďalej zaisťuje bezpečné úložisko všetkých kryptografických kľúčov a certifikátov, ktoré zostanú zamknuté aj v prípade narušenia zabezpečenia, alebo kybernetického napadnutia.

Medzi kľúčové vlastnosti patrí:

  • 1/2 „senzor s 31× optickým priblížením
  • IR prísvit a funkcie pre snímanie D/N
  • AXIS Object Analytics, Autotracking 2 a dynamický grafický prekryv kvôli jednoduchej orientácii v priestore
  • Laserové ostrenie pre presné zameranie pomocou funkcie priblíženia Quick-zoom
  • TPM, FIPS 140-2 s certifikáciou 2. úrovne

Kamera je k dispozícii prostredníctvom nášho eshopu: shop.canex.sk

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokBezdotykové videovrátniky si počas epidémie COVID-19 získali obľubu
Ďalší článokNepodceňujte šedú eminenciu kamerových systémov: Ako vybrať platformu pre videomonitorovanie?
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ