ZDIEĽAŤ

Domáce zabezpečenie v dobe pandémie COVID-19 vyvolalo zvýšený dopyt po určitých produktoch a riešeniach, ako sú napríklad bezdotykové domové zvončeky a bezdotykové riešenia. Záujem o tieto produkty môže priamo súvisieť s účinkami koronavírusu. Napríklad video zvončeky môžu majiteľom domov pomôcť identifikovať blížiace sa osoby a bezdotykové systémy môžu pomôcť obmedziť šírenie vírusu na povrchoch.

Rastúci záujem o zvončeky s videom

Domáce dodávky prudko stúpali počas pandémie koronavírusu. S ľuďmi, ktorým sa odporúča obmedziť sociálne interakcie a majú obavy z nakazenia sa vírusom, sa majitelia domov obracajú na online objednávanie všetkého od domácich potrieb až po potraviny.

Ešte predtým, ako COVID-19 zmenil celý náš svet, prieskum spoločnosti Omdia ukázal, že spotrebitelia sa najviac zaujímajú o zvončeky s videom, čo sa týka riešení domácej bezpečnosti. Nasledovali profesionálne poplašné systémy (snímače) a potom vonkajšie kamery. Vnútorné bezpečnostné kamery a inteligentné zámky dverí získali menší záujem ako iné typy bezpečnostných zariadení.

„Napriek tomu, že deti a rodičia trávia viac času doma, obavy spojené s domácou bezpečnosťou sa počas pandémie iba prehĺbili,“ Blake Kozak, hlavný hlavný analytik spoločnosti Smart Home and Security Technology

V čase pandémie sú videozvončeky obzvlášť užitočné, pretože pomáhajú pri riadení bezkontaktných dodávok. Majitelia domov môžu ľahko skontrolovať a komunikovať s doručovateľmi ohľadne ich balíka bez toho, aby s nimi museli vôbec prichádzať do styku prostredníctvom videa. To dáva značný pokoj v duši ohľadne zdravotných problémov mnohých koncových používateľov.

Viac bezdotykových a bezdrôtových riešení

Plne bezdrôtové riešenia, ktoré nevyžadujú vedenie káblov ani vŕtanie do stien, znamenajú, že inštalácia môže trvať menej ako 30 minút, čo skracuje čas, počas ktorého je inštalatér prítomný u zákazníka.

Pokiaľ ide o bezdotykové riešenie, Sliwon-Stewart poukázal na to, že hoci sa klávesnice stále primárne používajú na obsluhu poplašných systémov proti votrelcom, čoraz dôležitejšia je schopnosť používať klávesnicu ako čítačku príveskov.

„Jednotlivé prívesky na kľúče môžu byť podobne ako mobilné telefóny dezinfikované koncovým používateľom, takže je znížené riziko prenosu vírusu po celej domácnosti. Podobne aj schopnosť nedotýkať sa klávesníc v domácnosti pomôže toto riziko ešte viac znížiť, “

Pre majiteľov domov, ktorí sú technicky zdatnejší, môžu pomocou svojho smartphonu zapnúť alebo vypnúť domáce bezpečnostné systémy. Na druhej strane, tí, ktorí sa radšej nebudú trápiť s nastavovaním telefónu po ceste domov, je alternatíva kľúčenky oveľa jednoduchšia. Majitelia domov, ktorí majú povolené systémy s geolokačnými funkciami, sú navyše schopní aktivovať a deaktivovať systém bez interakcie s akýmkoľvek vybavením, pretože systém automaticky vycíti, že sa nachádza v jeho tesnej blízkosti.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokNové kamery Wisenet X typu „rybie oko“ s rozlíšením 12 MPx
Ďalší článokNová vysokorýchlostná PTZ kamera Axis: 31x optický zoom, skvelý obraz v tme a ochrana pred kyberútokmi
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ