ZDIEĽAŤ

Napriek ich výhodám nie sú cloudové riešenia ANPR na automatické rozpoznávanie ŠPZ (Automatic number-plate recognition) pri ich implementácii bez obmedzení alebo problémov. Väčšinou ide o technické záležitosti, ale niekedy môžu byť aj dôsledkom obáv týkajúcich sa rozpočtu. Pred inštaláciou riešenia na automatické rozpoznávanie ŠPZ – ANPR by si mal byť zákazník vedomý niekoľkých faktorov.

Najzreteľnejším obmedzením je, že video analytika v cloude nemusí byť vhodná pre riešenia, ktoré si vyžadujú okamžité kroky podniknuté na základe poznatkov z kamier. Príklad riešenia, ktoré otvára závoru na parkovisko obchodného centra po identifikácii užívateľa pomocou ANPR, systém musí otvoriť závoru do niekoľkých sekúnd. Ak tak neurobí, spôsobí to kolaps v doprave a mnoho nahnevaných zákazníkov. Nemôžete si dovoliť oneskorenie súvisiace so sieťou, a preto riešenie integrované priamo v kamere funguje lepšie.

Internetové pripojenie

Cloudové riešenia, ako už názov napovedá – vyžadujú permanentné pripojenie k internetu, aby fungovali, takže nemusia byť vhodné pre projekty, kde stabilné pripojenie k internetu nie je garantované.

Kvalita sieťovej kamery

Základné pravidlo pri výbere sieťovej kamery pre systém automatického rozpoznávania ŠPZ je, že ak je poznávacia značka rozpoznateľná ľudským okom, aj riešenie ANPR ju rozpozná.

„Kvalita obrazu z kamery je nevyhnutná za všetkých poveternostných a svetelných podmienok.“

„Kamerový systém ANPR vždy prekoná iný typ kamery, pretože je optimalizovaný pre kvalitu obrazu ANPR, ponúka vyššiu rýchlosť a nevyžaduje kompresiu obrazu ani videa, čo znižuje kvalitu obrazu.“

Inštalácia kamery je podstatná pre zachytenie ŠPZ. Príliš ďaleko alebo príliš blízko od prechádzajúcich áut by sa zobrazili obrázky, ktoré nie sú použiteľné. Podobne by bolo problematické aj inštalovanie príliš vysoko prípadne nízko. Nakoniec, keď sú vizuálne prvky rozmazané kvôli dažďu, hmle, prachu alebo iným prvkom, riešenie ANPR by malo problémy s rozpoznaním ŠPZ. Je potrebné poznamenať, že tieto problémy predstavujú výzvu pre akékoľvek riešenie ANPR bez ohľadu na to, či sú umiestnené v cloude alebo priamo v kamere.

Obmedzenia verzus výhody

Na záver možno povedať, že riešenia ANPR založené na cloude aj v priamo kamere majú svoje výhody a nevýhody. Obidve sú vhodné pre rôzne inštalácie a aplikácie, čo tiež sťažuje porovnávanie. Akékoľvek rozhodnutie o kúpe by malo byť založené na posúdení konkrétnej inštalácie a požiadaviek investora.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokHanwha Techwin predstavuje aplikáciu na meranie vzdialenosti medzi osobami
Ďalší článokNové kamery Wisenet7 vybavené inovatívnymi technológiami
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ