ZDIEĽAŤ

Ochráňte vašu inštaláciu proti kybernetickej kriminalite.
Máme pre vás osvedčené tipy.

Kybernetická bezpečnosť

1, Aktualizujte softvér

Pokiaľ chcete zmierniť možné riziká kybernetickej bezpečnosti, používajte zariadenia s najnovšou verziou firmvéru. Vo chvíli, keď výrobca zistí potenciálnu chybu, opraví ju v ďalšom vydaní softvéru. Inštalácia aktualizácií zabezpečí, že budete používať bezpečnostné záplaty pre všetky novoobjavené zraniteľnosti systému.
Kybernetická bezpečnosť

2, Používajte silné heslá

To najmenšie, čo môžete ako užívateľ urobiť, je vytvoriť dostatočne silné heslo, ktoré nebude ľahké hacknúť. Ideálne heslo by malo obsahovať aspoň šesť znakov. Malo by kombinovať čísla, písmená a symboly. Nepoužívajte ľahko uhádnuteľné heslá, ako je dátum narodenia alebo názov vášho rodného mesta.
Aj keď sa vám podarí vytvoriť silné heslo, ešte nemáte vyhrané. Vyhnite sa zdieľaniu svojich údajov s ostatnými užívateľmi. Heslá čas od času meňte.
Kybernetická bezpečnosť

3, Rôzne účty pre rôzne používateľské role

Je dôležité mať viac účtov s rôznymi oprávneniami. Obmedzte práva užívateľov len na vykonávanie tých zmien, ktoré sa týkajú ich konkrétnych pracovných úloh. Aj tu platí, že by ste svoje heslo nemali zdieľať s nikým iným. Znížite tak možnosť šírenia vašich prihlasovacích údajov v rámci celej spoločnosti.
Kybernetická bezpečnosť

4, Obmedzte používanie internetu

Ak sa chcete vyhnúť malwaru, použite router s podporou funkcie firewall, ktorý blokuje podozrivý prenos skôr, než sa dostane do siete. Samozrejme je nemysliteľné úplne sa odpojiť od internetu. O to viac je dôležité byť opatrný a chrániť sieť silným heslom.
Hackeri neustále prehľadávajú internet v snahe nájsť zariadenia vystavené internetu. Ak chcete vedieť, aké zariadenia sú viditeľné, pozrite sa na www.shodan.io.
Čím viac zariadení odstránite z priameho vystavenia internetu, tým väčšie riziko znížite. Nezabudnite tiež vždy povoliť iba tie funkcie produktov, ktoré nevyhnutne potrebujete.

Kybernetická bezpečnosť

5, Zabezpečenie sieťe

Vytvorte nezávislú sieť určenú výhradne pre zariadenia, ktoré obsahujú citlivé informácie. A ak budete používať separátne switche pre rôzne siete, fyzicky znemožníte útočníkovi dostať sa do siete.
Používajte virtuálne LAN (VLAN). VLAN je izolovanou sieťou v dátovom centre a každá sieť je samostatnou broadcastovou doménou.
Veľmi užitočné je tiež zabezpečenie siete pomocou protokolu IEEE 802.1X. Tento protokol zabraňuje neoprávneným zariadeniam v prístupe k miestnej sieti.
Uistite sa, že výrobcovia zariadení alebo softvéru, ktoré používate, implementujú protokoly, ako sú HTTPS, TLS, SIPS alebo SRTP, povolenej v predvolenom nastavení. Zabránite tak kybernetického útoku.

Kybernetická bezpečnosť

6, Výber správneho poskytovateľa pre vzdialenú správu

Spravovať všetky inštalácie z jedného účtu je veľmi pohodlné. Bez ohľadu na to, kde sa inštalácia nachádza, k nim môžete pristupovať vzdialene, z pohodlia vašej kancelárie. S ohľadom na všetky nebezpečenstvá popísané vyššie sa to môže zdať ako nebezpečné.
Preto si vyberte poskytovateľa vzdialenej správy, ktorého služba je založená na zabezpečenom cloude. V tomto prípade už nemusíte riešiť router s podporou funkcie firewall. Cloudová služba sama nastaví šifrovanú komunikáciu.

Kybernetická bezpečnosť

7, Zabezpečenie ekosystému IoT

Vytvorte samostatnú sieť iba pre zariadenia IoT, vyberte silné heslo routeru pre ochranu siete, nikdy neinštalujte žiadnu novú elektroniku bez overenia výrobcu, nepovoľujte na zariadení zbytočné funkcie a pravidelne aktualizujte firmvér a softvér.

Tím CANEX je pripravený Vám pomôcť dodržiavať tieto predpisy. Ak máte pochybnosti o vašom CCTV systéme a chcete diskutovať o tom, ako vám CANEX pomôže splniť vaše požiadavky, kontaktujte nás.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokNová unikátna IP Kamera AXIS s dvoma senzormi. Zaistí široký prehľad aj detailné zábery.
Ďalší článokAxis predstavuje svoju prvú IP kameru s AI video analytikou s hlbokým učením
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ