ZDIEĽAŤ

Ponuka okamžitej pomoci spoločnostiam, ktoré urgentne potrebujú bezpečne otvoriť svoje prevádzky ihneď po uvoľnení reštrikcií uvalených kvôli COVID-19.

Voľne dostupná aplikácia Occupancy Monitoring (monitorovanie obsadenosti) od Hanwha Techwin sprostredkuje maloobchodom, kostolom, múzeám, voľnočasovým centrám, reštauráciám či klubom veľmi presné dáta o počte prítomných osôb v ľubovoľnom časovom okamihu.

Aplikácia pre monitorovanie počtu prítomných osôb, inštalovaná priamo na periférnych zariadeniach a kompatibilná s nedávno uvedenými kamerami radu Wisenet P AI, súbežne eviduje počet osôb, ktoré prichádzajú alebo odchádzajú zo sledovanej budovy. Po dosiahnutí maximálneho povoleného počtu osôb aplikácia aktivuje výstupy poplachových kontaktov napr. Na ovládanie automatických dverí alebo výstražných majákov, resp. zobrazenie správy, čakajte ‚alebo, vstúpte‘ na monitore.

Bez potreby servera

Aplikácia Occupancy Monitoring dokáže zhromažďovať a spracovávať dáta z viacerých kamier, a plne tak vyhovuje aj potrebám budov s viacerými vchodmi a východmi. Keďže ide o riešenie bez nárokov na server, systémoví integrátori nemusia strácať čas nastavovaním zložitého serverového softvéru. Taktiež výrazne znižuje investičné náklady projektu, lebo koncovému užívateľovi nevznikajú náklady na server.

Využitie najmodernejších technológií

Aplikácia Occupancy Monitoring, podporovaná algoritmami umelej inteligencie na báze hlbokého učenia (vstavanými priamo do kamier), ponúka ďalšiu výhodu v podobe presného počítania osôb aj v prípade montáže kamery na stenu. Na rozdiel od menej presných riešení pre počítanie osôb, používajúcich tradičnú analýzu obrazu videa, dokáže kamera sprostredkovať pohľad na sledovaný priestor zhora, bez toho aby bola namontovaná na strop. To znamená, že kameru možno používať súčasne na účely bezpečnosti aj počítania osôb, pričom užívatelia môžu využívať aj celý rad ďalších aplikácií pre analýzu video obsahu bežiacich priamo na kamere, ako sú napr. Tepelné mapy, detekcie narušenia, detekcia podozrivých postávajúcich osôb alebo detekcia osôb / objektov.

Nová aplikácia Wisenet Occupancy Monitoring je kompatibilná s nasledujúcimi kamerami:
PNB-A9001 – 4K AI / PNO-A9081R – 4K AI boxová kamera
FixDome kamera PNV-A9081R – 4K AI v anti-vandal prevedení so vstavaným IR prisvietením
FixDome kamera PND-A9081RF – 4K AI pre zapustenú montáž so vstavaným IR prisvietením
FixDome kamera PND-A9081RV – 4K AI so vstavaným IR prisvietením

Život po COVID-19

Vysoko výkonné a bohato vybavené kamery radu Wisenet P AI naďalej prinášajú množstvo výhod a predností nad rámec samotnej aplikácie monitorovania počtu prítomných osôb počas epidémie COVID-19. Okrem využitia pre detekciu a sledovanie trestnej činnosti môžu byť implementované aj k zberu cenných dát na podporu rozhodovania, resp. zvyšovanie produktivity podnikania. Konkrétne maloobchodníci môžu analyzovať dopady všetkých marketingových aktivít na počet fyzických zákazníkov a identifikovať najrušnejšie časy v prevádzke a ľahšie zvládať predajné špičky alebo pokojnejšie obdobie pre hladké odbavovanie zákazníkov na pokladniach.

Za týmto účelom sa kamery spoliehajú na podporu riešenia Wisenet Retail Insight (v2.0) na podporu rozhodovania, ktoré využíva aplikácie pre počítanie osôb, generovanie teplotných máp a správu rád k zobrazovaniu štatistických analýz na centrálnom paneli úloh spoločne s ďalšími praktickými informáciami, ako napr . predpoveďami počasia. Retail Insight s pomocou algoritmov AI vstavaných priamo do kamier radu Wisenet P dokáže tiež zobrazovať odhadovaný vek a pohlavie návštevníkov obchodu.

Voľne dostupná licencia

„Práve v tejto najnáročnejšej dobe pre nás aj ekonomiku sme hrdí na príležitosť napomôcť k úsiliu, ktoré sprevádza obnovu po dopadoch epidémie COVID-19, a preto ponúkame aplikáciu Occupancy Monitoring úplne zadarmo,“ komentuje Uri Guterman, šéf produktového a marketingového manažmentu spoločnosti Hanwha Techwin Europe.

„S ohľadom na napäté firemné rozpočty určené na zabezpečenie sme považovali za našu spoločenskú povinnosť ponúknuť túto aplikáciu bezplatne, a napomôcť tak k zvýšeniu počtu koncových užívateľov, ktorí budú môcť ťažiť z jej výhod.“

„Hanwha Techwin vždy dokázala rýchlo reagovať na meniace sa požiadavky trhu – a teraz vzhľadom k nespočetným podnikom netrpezlivo čakajúcich na opätovné otvorenie sme boli schopní opäť uchopiť vec za správny koniec. Toto pokrokové a veľmi efektívne riešenie s jednoduchou implementáciou ponúka potrebný pocit bezpečia, kedy napomáha s dodržiavaním pravidiel sociálneho dištancovania v akejkoľvek budove otvorenej pre verejnosť. “

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Hanwha Techwin Europe

O spoločnosti Hanwha Techwin

Spoločnosť Hanwha Techwin je výrobcom vysoko kvalitných bezpečnostných produktov. Spoločnosť Hanwha Techwin je inovatívna organizácia zaisťujúca komplexné riešenia v globálnom merítku. Je dodávateľom vysoko kvalitných riešení a produktov z oblasti security. Do portfólia Hanwha Techwin patria najmä systémy priemyselnej televízie (CCTV) vrátane najmodernejších riešení na báze IP.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokJednoduchý spôsob streamovania videa z IP kamier na Youtube / Facebook / Microsoft Teams – Stream
Ďalší článokNová unikátna IP Kamera AXIS s dvoma senzormi. Zaistí široký prehľad aj detailné zábery.
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ