ZDIEĽAŤ

Dnešné bezpečnostné sieťové kamery dokážu oveľa viac než len monitorovať svoje okolie kvôli hrozbám. Vidíme čoraz viac spoločností, ktoré chcú sprístupniť svoje živé videá verejnosti. Od hotelov, ktoré používajú pripojenie k svojej CCTV kamere, aby ukázali krásu svojho okolia turistom, transparentné vysielanie zasadania a hlasovania mestských zastupiteľstiev  cez spoločnosti verejnej infraštruktúry, ktoré sledujú dopravnú situáciu na cestách, a dokonca aj nadšencov prírody, ktorí vysielajú obrázky vtáčích hniezd, všetci títo ľudia hľadajú jednoduché riešenie na zdieľanie svojich živých vysielaní.

Ak ste v minulosti chceli mať na svojom webe živú kameru, potrebovali ste kodér, samostatný počítač alebo svoj vlastný streamovací server. Keďže však populárne platformy ako YouTube a Facebook začali podporovať priame video streamy, riešenie je oveľa jednoduchšie. Tieto platformy umožňujú bezplatné vysielanie / streamovanie bez ohľadu na to, či vaše video sleduje jeden alebo 50 000 divákov súčasne. Rozhranie je pravidelne aktualizované, takže je optimalizované pre najširší okruh divákov, takže zvyčajne nie je potrebné riešiť sťažnosti divákov, že nemôžu prehrať video.

Ako však môžete získať video z kamery a na tieto platformy bez IT špecialistu alebo komplikovanej infraštruktúry?

Streamovanie priamo z IP kamery

Použitím platformy ACAP si môžete vybrať zo širokej škály softvérových aplikácií tretích strán, ktoré umožňujú vašej IP kamere vykonávať špecifické funkcie – rovnako ako aplikácie vo vašom smartfóne. V roku 2014 sme predstavili aplikáciu CamStreamer navrhnutú spoločnosťou NetRex, ktorá bola špeciálne navrhnutá na streamovanie videa. Aplikácia umožňuje prenášať video zo CCTV kamery priamo na najčastejšie používané platformy, ako sú YouTube, Facebook, Microsoft Team – Microsoft Stream, Vimeo, Twitch.tv, DaCast, Ustream, Wowza alebo iné streamingové služby.

Výhodou je nízka cena za jednorázovú platbu a jednoduché nastavenie – na konfiguráciu vášho streamu stačí pár kliknutí, potrebujete iba jednu kameru Axis, pripojenie na internet a licenciu aplikácie CamStreamer – autonómne riešenie bez potrebnej obsluhy. Vysielanie tak môže prebiehať verejne, dostupné všetkým, alebo len pre vybrané osoby a pracovné skupiny či  organizácie.

Zobrazenie dynamickej infografiky

Čo ak potrebujete do svojho vysielania pridať ďalšie informácie? Okrem aplikácie CamStreamer, ponúkame sesterskú aplikáciu s názvom CamOverlay, vďaka ktorej môžete používať kameru a pridávať dynamickú grafiku priamo do živého videa. To vám umožní zobrazovať divákom skutočné počasie, skóre – výsledková tabuľa, zobrazovať reklamy na vaše produkty alebo dokonca hravé animované súbory GIF, čím obohacuje váš videoobsah. Grafiku prekrytia a jej načasovanie je možné ovládať a spravovať pomocou rozhrania API.

Externé údaje

Ak potrebujete do svojho videa pridať konkrétne údaje – napríklad údaje zo snímačov teploty, počítadiel, prístupových systémov atď. – CamStreamer ponúka aplikáciu CamScripter App. Táto aplikácia vám umožňuje spúšťať mikro aplikácie priamo v IP kamere, napr. integrácia zo senzorov tretích strán.

Keďže funkcie aplikácií je možné ovládať aj pomocou rozhrania API, ktoré vám poskytuje takmer neobmedzené možnosti integrácie, poskytuje to flexibilitu na streamovanie športových udalostí, online kurzov, cirkevných bohoslužieb, premávky, zoologických záhrad a oveľa viac.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokHistória CCTV – Od testovania balistických rakiet po ochranu firiem a domácností
Ďalší článokHanwha Techwin predstavuje bezplatné softvérové riešenie pre sledovanie počtu osôb
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ