ZDIEĽAŤ

Most Apollo sa vo svete preslávil najmä otočením konštrukcie hlavného mostného poľa vážiaceho 5200 ton ponad rieku Dunaj. Vďaka tejto technológii zhotovenia získal aj cenu OPAL AWARDS 2006 v USA, kde obstál v konkurencii oveľa väčších konštrukcií a dostal sa medzi prvých 5 ocenených stavieb.

Most Apollo je pre dopravu v hlavnom meste veľmi dôležitý.

Ostatné mosty totiž nie sú schopné prevziať dopravný výkon Mosta Apollo.V roku 2011 po ňom za 24 hodín v oboch smeroch prešlo približne 49-tisíc vozidiel. Most dostal názov podľa rafinérie Apollo, ktorá kedysi stála v jeho blízkosti.

Stavali ho v rokoch 2002 až 2005 ako piaty most v hlavnom meste. Počas výstavby ho označovali ako Most Košická, pretože sa nachádza v predĺžení Košickej ulice v Bratislave.

Základný kameň stavby poklepali 17. decembra 2002, stavebné práce sa začali 1. februára 2003. Most slávnostne otvorili 4. septembra 2005, o deň neskôr ho sprístupnili pre mestskú hromadnú dopravu a autá.
Najťažšou časťou výstavby mosta bolo otáčanie jeho hlavnej konštrukcie pomocou plávajúcich pontónov v septembri 2004. Celkové náklady na výstavbu dosiahli sumu približne 142,7 milióna eur.
Most Apollo je dlhý 835 metrov, výška oblúka je 36 metrov. V roku 2006 bol nominovaný odborníkmi Americkej spoločnosti pre technické inžinierstvo spolu s ďalšími štyrmi najlepšími stavbami sveta na prestížnu cenu Opal Awards.

Viac pohľadov na mesto Bratislava nájdete na našom portáli kamery.bratislava.sk

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokSedem mýtov o kamerovom dohľade_ Fakty verzus mýty
Ďalší článokHistória CCTV – Od testovania balistických rakiet po ochranu firiem a domácností
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ