ZDIEĽAŤ

Firmy zodpovedné za bezpečnosť návštevníkov na letiskách, športových štadiónoch a ďalších miestach so zvýšeným rizikom teroristického útoku teraz môžu využívať nové vysoko výkonné sieťové kamery video dohľadu Wisenet od výrobcu Hanwha Techwin, napomáhajúce rozpoznať a forenzne posúdiť všetky podozrivé aktivity.

Rozlíšenie True 8K

„Vďaka ultra vysokému rozlíšeniu kamier Wisenet TNB-9000 je možné pokryť veľké plochy s dostatočnou hustotou obrazových bodov, kedy má pracovník obsluhy cez digitálne priblíženie k dispozícii ostrý obraz akejkoľvek vybranej časti snímanej scény,“ uviedol Uri Guterman, šéf produktového a marketingového manažmentu spoločnosti Hanwha Techwin Europe.

„Vďaka tejto schopnosti výrazného priblíženia bez straty akéhokoľvek detailu sú kamery Wisenet TNB-9000 ideálne v takých aplikáciách, kde by inštalácia väčšieho počtu kamier bola nepraktická alebo príliš drahá.“

Podrobná analýza obsahu videa na základe učenia sa

Kamera Wisenet TNB-9000 s podporou kompresie H.265, využívajúca plnoformátový CMOS snímač s uhlopriečkou 43,3 mm s rozlíšením True 8K pri snímkovacej frekvencii 15 fps, je vybavená technológiou podrobnej analýzy obsahu videa na báze učenia sa. Dokáže tak súbežne rozpoznávať a klasifikovať objekty najrôznejšieho typu (napr. osoby, vozidlá, tváre a registračné značky).

Funkcia analýzy obsahu videa je tiež schopná ignorovať šum vo videu, konáre stromov rozpohybované vetrom, mraky a zvieratá, teda faktory, ktoré by inak spravidla iniciovali falošný poplach.

Kamera Wisenet TNB-9000 disponuje širokou škálou vstavaných funkcií inteligentnej analýzy obsahu videa, ako je napr. rozpoznávanie neoprávnenej manipulácie, detekcia podozrivých postávajúcich osôb, smerová detekcia, detekcia rozostrenia, virtuálne hranice, detekcia vstupu / výstupu, rozpoznávanie výskytu / zmiznutia objektov, detekcia audia a detekcie pohybu. Ďalej disponuje funkciou audio analýzy s rozpoznávaním kľúčových zvukov, napr. zvýšenie hlasu, náhlych výkrikov, rozbíjanie skla, výstrelov či výbuchov, kedy zariadenie spúšťa výstrahu, aby bezpečnostný personál mohol okamžite zareagovať na každý incident.

Vlastnosti

Široký dynamický rozsah DWDR tejto kamery napomáha k presnej reprodukcii scén obsahujúcich veľmi jasné aj veľmi tmavé oblasti.
Pamäťový slot na karty MicroSD / SDHC / SDXC s kapacitou až 256 GB v prípade výpadku sieťového pripojenia umožňuje ukladať videá a ďalšie dáta priamo na periférnom zariadení. Dôkazný video materiál, ktorý by inak bol stratený, možno načítať ihneď po obnovení sieťového pripojenia.
Kamery ponúkajú podporu kompresie H.265, H.264 alebo MJPEG, rovnako ako technológiu doplnkovej kompresie WiseStream II pre efektívne využitie šírky pásma, ktorá dynamicky riadi spôsob kódovania, a vyvažuje tak úroveň kvality a kompresie v závislosti na pohybe v snímanom obraze.

Technológia WiseStream II v kombinácii s kompresným formátom H.265 potom oproti súčasnej technológii H.264 účinne znižuje nároky na šírku pásma až o 99%. Technológia WiseStream II sama o sebe znižuje celkové náklady na video manažment tým, že minimalizuje požiadavky na ukladanie dát a prenosovú kapacitu pri používaní kamier s vysokým rozlíšením.

• Podpora pripojenia cez gigabitový Ethernet a optický modul SFP umožňuje prenos dát rýchlosťou až 1000 Mbit / s.
• Napájanie 12 VDC alebo HPoE bez nutnosti inštalovať samostatný napájací zdroj.
• Podpora objektívov podľa štandardu Canon EF (Electro Focus) ponúka široké možnosti nastavenia ohniskovej vzdialenosti a clony.

„Špičková kvalita obrazu sprostredkovaného našimi kamerami s doteraz najvyšším ponúkaným rozlíšením spoločne s funkciami podrobnej analýzy obsahu videa na báze učenia sa a ďalšími pokrokovými funkciami znamená pre bezpečnostných pracovníkov extrémne výkonný nástroj pre presné odhaľovanie všetkých podozrivých aktivít,“ uviedol Uri Guterman.

„Samotné uvedenie kamier Wisenet TNB-9000 je pre systémových integrátorov skvelou príležitosťou, ako koncovým zákazníkom pomôcť pozdvihnúť zabezpečenie na vyššiu úroveň za prijateľnú cenu.“

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Hanwha Techwin Europe

O spoločnosti Hanwha Techwin

Spoločnosť Hanwha Techwin je výrobcom vysoko kvalitných bezpečnostných produktov. Spoločnosť Hanwha Techwin je inovatívna organizácia zaisťujúca komplexné riešenia v globálnom merítku. Je dodávateľom vysoko kvalitných riešení a produktov z oblasti security. Do portfólia Hanwha Techwin patria najmä systémy priemyselnej televízie (CCTV) vrátane najmodernejších riešení na báze IP.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokNové MultiSenzorové kamery WISENET
Ďalší článokNové cenovo dostupné Wisenet Q Plug & Play PoE NVR
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ