ZDIEĽAŤ

Spoločnosť Axis Communications, ktorá bola desaťročia uznávaná ako líder v oblasti sieťového videa, oznámila svoje prvé mobilné riešenie určené na použitie orgánmi polície a súkromnými bezpečnostnými službami. Riešenie – vrátane robustnej kamery, dokovacej stanice a systémového radiča – bolo navrhnuté na otvorenej architektúre systému, čo umožní integráciu so širokou škálou systémov na správu videa (VMS) a systémov na správu dôkazov (EMS).

Výhody kamier pripevnených na tele pri zachytávaní dôkazov, odrádzaní od kriminálneho správania a výcviku bezpečnostných pracovníkov sú dobre známe v oblasti presadzovania práva a stále viac sa uznávajú v súkromnom bezpečnostnom priemysle. Ako priekopník a líder v oblasti technológie video monitorovania s viac ako 30-ročnými skúsenosťami vo vývoji riešení pre takmer všetky predstaviteľné scenáre je logický krok spoločnosti Axis k vytvoreniu tohto riešenia.

Kamerové riešenie od spoločnosti Axis je výsledkom rozsiahleho výskumu a vývoja, vrátane metodického prístupu, ktorý spoločnosť Axis využíva pri tvorbe nových riešení zdokonalených v priebehu desaťročí skúseností a mnohých rozhovorov s orgánmi polície, záchranných zložiek a súkromných bezpečnostných firiem. Jedným z kritických aspektov riešenia, na ktorý poukazovali potenciálni zákazníci, bola potreba maximalizovať svoje existujúce investície do softvéru VMS a EMS, a teda otvorenú architektúru. Riešenie Axis je možné použiť s VMS a EMS tretej strany, čo umožňuje integráciu s inými údajmi video monitorovania. Môže sa dodať aj ako komplexné riešenie pomocou vlastného softvéru VMS spoločnosti AXIS Camera Station.

Fredrik Andersson, globálny produktový manažér v spoločnosti Axis Communications, vysvetľuje:
„Keď sme v procese vývoja nového riešenia, sme vždy odhodlaní poskytovať najlepšiu možnú kvalitu videa a zvuku. Pokiaľ ide o kameru umiestnenú na tele, zjavné výzvy sa týkajú nájdenia optimálnej kombinácie veľkosti, hmotnosti, potreby robustnosti a maximalizácie životnosti batérie. Aby sme všetky tieto komponenty zosúladili, náš výskumný a vývojový proces navrhovania zahŕňal početné rozhovory so zákazníkmi, rôzne prototypy produktov a množstvo počiatočných pilotných projektov.“

„Rovnaká úroveň dôkladnosti bola použitá v celom riešení, nielen v kamerovej jednotke. Zobrali sme holistický pohľad na požiadavku zákazníka, od zachytenia videa v teréne až po predloženie dôkazov v súdnej sieni. V tom sa otvorenosť stala nevyhnutnosťou – zákazníci nechceli byť nútení do konkrétnych systémov VMS a EMS – a tiež videli kľúčové aspekty týkajúce sa bezpečnosti a zabezpečenia integrity dôkazov.“

Nový kamerový systém Axis má tri hlavné hardvérové ​​komponenty:

Kamera
Dokovacia stanica pre kameru (pre 1 až 8 kamier)
Ovládač systému

Kamera sníma video s rozlíšením až 1080p @ 30 snímok za sekundu a zvuk prostredníctvom duálnych mikrofónov pre potlačenie šumu. Technológia so širokým dynamickým rozsahom sa používa na zabezpečenie kvality obrazu aj v tých najnáročnejších svetelných podmienkach, zatiaľ čo Axis Zipstream znižuje nároky na ukladanie. Batéria je navrhnutá tak, aby pokryla „plnú smenu“, s 12 hodinami normálneho používania a možnosťou nabíjania v aute alebo z powerbanky.

Dokovacia stanica a systémový ovládač sú samostatné jednotky. Systém je ľahko škálovateľný pre veľké a nákladovo efektívne systémy. Systémový radič poskytuje jediný bod integrácie a správy a umožňuje rýchle a spoľahlivé ukladanie videa (100 Mbit na kameru). Všetky dáta sú šifrované aj pri prenose pomocou AES256 a TLS. Okrem toho môžu byť obrazové dáta plne šifrované end-to-end so špecifickými integráciami.

Vlastnosti kamery:


Prijímač GPS / GLONASS na sledovanie polohy
Bluetooth Low Energy 4.1
IEEE 802.11b / g / n
6-osový gyroskop a akcelerometer

Najflexibilnejšie riešenie osobných kamier pre políciu a záchranné zložky

Mobilná aplikácia AXIS Body Worn Assistant umožňuje používateľom prezerať zábery a pridávať kategórie, popisy a poznámky.

Ako vysvetľuje Andersson, ľahkosť použitia sa sústreďuje na celý návrh riešenia:
„Je nevyhnutné, aby kamery nosené na tele boli v teréne ľahko použiteľné pre dôstojníkov a bezpečnostný personál, ktorí môžu byť v stresových situáciách, zlých poveternostných podmienkach alebo zle osvetlených oblastiach. Zároveň sme boli nadšení zo zachovania jednoduchosti celého riešenia pre prevádzkovateľov zodpovedných za spracovanie, ukladanie a analýzu zaznamenaného videa. “

AXIS W100 BODY CAMERA

AXIS W100 BODY CAMERA
AXIS W700 DOCKING STATION

AXIS W700 DOCKING STATION
AXIS W701 DOCKING STATION

AXIS W701 DOCKING STATION
AXIS W800 SYSTEM CONTROLLER

AXIS W800 SYSTEM CONTROLLER

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications

Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Je zalistovaná na burze NASDAQ Štokholm pod značkou AXIS. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokNová generácia ultrakompaktných mini kamier pre diskrétny dohľad a zvýšenie efektivity podnikania
Ďalší článokTermálne kamery pre detekciu (korona) vírusu.
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ