ZDIEĽAŤ

Spoločnosť Axis Communications, ktorá bola desaťročia uznávaná ako líder v oblasti sieťového videa, oznámila svoje prvé mobilné riešenie určené na použitie orgánmi polície a súkromnými bezpečnostnými službami. Riešenie – vrátane robustnej kamery, dokovacej stanice a systémového radiča – bolo navrhnuté na otvorenej architektúre systému, čo umožní integráciu so širokou škálou systémov na správu videa (VMS) a systémov na správu dôkazov (EMS).

Výhody kamier pripevnených na tele pri zachytávaní dôkazov, odrádzaní od kriminálneho správania a výcviku bezpečnostných pracovníkov sú dobre známe v oblasti presadzovania práva a stále viac sa uznávajú v súkromnom bezpečnostnom priemysle. Ako priekopník a líder v oblasti technológie video monitorovania s viac ako 30-ročnými skúsenosťami vo vývoji riešení pre takmer všetky predstaviteľné scenáre je logický krok spoločnosti Axis k vytvoreniu tohto riešenia.

Kamerové riešenie od spoločnosti Axis je výsledkom rozsiahleho výskumu a vývoja, vrátane metodického prístupu, ktorý spoločnosť Axis využíva pri tvorbe nových riešení zdokonalených v priebehu desaťročí skúseností a mnohých rozhovorov s orgánmi polície, záchranných zložiek a súkromných bezpečnostných firiem. Jedným z kritických aspektov riešenia, na ktorý poukazovali potenciálni zákazníci, bola potreba maximalizovať svoje existujúce investície do softvéru VMS a EMS, a teda otvorenú architektúru. Riešenie Axis je možné použiť s VMS a EMS tretej strany, čo umožňuje integráciu s inými údajmi video monitorovania. Môže sa dodať aj ako komplexné riešenie pomocou vlastného softvéru VMS spoločnosti AXIS Camera Station.

Fredrik Andersson, globálny produktový manažér v spoločnosti Axis Communications, vysvetľuje:
„Keď sme v procese vývoja nového riešenia, sme vždy odhodlaní poskytovať najlepšiu možnú kvalitu videa a zvuku. Pokiaľ ide o kameru umiestnenú na tele, zjavné výzvy sa týkajú nájdenia optimálnej kombinácie veľkosti, hmotnosti, potreby robustnosti a maximalizácie životnosti batérie. Aby sme všetky tieto komponenty zosúladili, náš výskumný a vývojový proces navrhovania zahŕňal početné rozhovory so zákazníkmi, rôzne prototypy produktov a množstvo počiatočných pilotných projektov.“

„Rovnaká úroveň dôkladnosti bola použitá v celom riešení, nielen v kamerovej jednotke. Zobrali sme holistický pohľad na požiadavku zákazníka, od zachytenia videa v teréne až po predloženie dôkazov v súdnej sieni. V tom sa otvorenosť stala nevyhnutnosťou – zákazníci nechceli byť nútení do konkrétnych systémov VMS a EMS – a tiež videli kľúčové aspekty týkajúce sa bezpečnosti a zabezpečenia integrity dôkazov.“

Nový kamerový systém Axis má tri hlavné hardvérové ​​komponenty:

Kamera
Dokovacia stanica pre kameru (pre 1 až 8 kamier)
Ovládač systému

Kamera sníma video s rozlíšením až 1080p @ 30 snímok za sekundu a zvuk prostredníctvom duálnych mikrofónov pre potlačenie šumu. Technológia so širokým dynamickým rozsahom sa používa na zabezpečenie kvality obrazu aj v tých najnáročnejších svetelných podmienkach, zatiaľ čo Axis Zipstream znižuje nároky na ukladanie. Batéria je navrhnutá tak, aby pokryla „plnú smenu“, s 12 hodinami normálneho používania a možnosťou nabíjania v aute alebo z powerbanky.

Dokovacia stanica a systémový ovládač sú samostatné jednotky. Systém je ľahko škálovateľný pre veľké a nákladovo efektívne systémy. Systémový radič poskytuje jediný bod integrácie a správy a umožňuje rýchle a spoľahlivé ukladanie videa (100 Mbit na kameru). Všetky dáta sú šifrované aj pri prenose pomocou AES256 a TLS. Okrem toho môžu byť obrazové dáta plne šifrované end-to-end so špecifickými integráciami.

Vlastnosti kamery:


Prijímač GPS / GLONASS na sledovanie polohy
Bluetooth Low Energy 4.1
IEEE 802.11b / g / n
6-osový gyroskop a akcelerometer

Najflexibilnejšie riešenie osobných kamier pre políciu a záchranné zložky

Mobilná aplikácia AXIS Body Worn Assistant umožňuje používateľom prezerať zábery a pridávať kategórie, popisy a poznámky.

Ako vysvetľuje Andersson, ľahkosť použitia sa sústreďuje na celý návrh riešenia:
„Je nevyhnutné, aby kamery nosené na tele boli v teréne ľahko použiteľné pre dôstojníkov a bezpečnostný personál, ktorí môžu byť v stresových situáciách, zlých poveternostných podmienkach alebo zle osvetlených oblastiach. Zároveň sme boli nadšení zo zachovania jednoduchosti celého riešenia pre prevádzkovateľov zodpovedných za spracovanie, ukladanie a analýzu zaznamenaného videa. “

Riešenie bude k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov Axis v Q2 2020.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications

Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Je zalistovaná na burze NASDAQ Štokholm pod značkou AXIS. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokNová generácia ultrakompaktných mini kamier pre diskrétny dohľad a zvýšenie efektivity podnikania
Ďalší článokTermálne kamery pre detekciu (korona) vírusu.
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ