ZDIEĽAŤ

V diskusiách o inteligentných mestách – existujú rôzne typy vstupov na efektívnejšie spravovanie zdrojov mesta – preto je niekedy možné prehliadať úlohu audio systémov. V skutočnosti môže byť zvuk používaný ako cenný doplnok a dokonca ako alternatíva k CCTV monitorovacím systémom alebo iným IoT senzorom a zariadeniam v mestách.

Výber moderného audio systému môže zabezpečiť, aby sa dôležitá komunikácia uskutočňovala v správnom čase, na správnom mieste a s potrebnou kvalitou zvuku, aby občania boli v bezpečí. Tu sú tri základné scenáre, keď moderné audio riešenia môžu prispieť k inteligentnejšiemu a bezpečnejšiemu mestu:

1. Detekcia zvuku

Mnoho bezpečnostných incidentov v meste predchádza alebo je vyvolaných nejakým hlukom, napríklad agresívnym správaním a zvýšenými hlasmi, výstreľmi alebo rozbitým sklom. Dnešné audio riešenia dokážu automaticky detegovať a rozpoznať preddefinované zvuky a odoslať výstrahy o možných udalostiach v čase ich výskytu.

Bezpečnostné kamery v kombinácii s funkciami detekcie zvuku môžu byť prínosom pre bezpečnostné systémy pokrývajúce verejné priestory. Kombinácia zvuku a videa môže byť účinným riešením na zistenie a overenie situácie a na umožnenie rýchlej a relevantnej akcie na minimalizáciu následkov.

2. Núdzové oznámenia

Každý rok je veľa miest vystavených mimoriadnym situáciám, ako sú prírodné katastrofy. V takýchto situáciách je dôležité informovať občanov čo najskôr a viesť ich, aby boli ľudia v bezpečí. S audio reproduktormi je možné rýchlo a efektívne osloviť ľudí vo vybraných zónach.

Zvukové oznamovacie systémy sú často inštalované na prípravu miest na núdzové situácie. V prípade, že sa niečo stane, je nevyhnutné mať spoľahlivý a funkčný systém. Pri správnom riešení sieťových reproduktorov je stav systému a kvalita zvuku pod úplnou a stálou kontrolou, čo zabezpečuje, že správy sa doručujú tak jasne, ako je v núdzovej situácii potrebné.

3. Predchádzanie trestnej činnosti

Mať dostatok zdrojov na udržanie mesta v bezpečí je spoločnou výzvou v mestách po celom svete. Mnoho miest pracuje so systémom video monitorovania, aby monitorovalo mesto a hospodárilo s prostriedkami na presadzovanie práva čo najefektívnejšie. Pomocou videa dokážeme odhaliť trestné činy, ako je prienik do budov alebo zakázaných priestorov, ale v mnohých prípadoch sa polícia alebo strážcovia nedostanú na miesto včas, aby sa zabránilo krádeži alebo vandalizmu.

Implementáciou audio riešenia do systému video monitorovania môže kamera votrelca automaticky upozorniť spustením preddefinovanej výstrayu alebo upozorniť bezpečnostný personál, aby prostredníctvom zvukového systému vydal živé upozornenie priamo votrelcovi. V mnohých prípadoch je tento typ varovania dostatočný, čo bráni potrebe ďalších bezpečnostných opatrení.

Bezpečnosť a ochrana občanov sa často zdôrazňuje ako jeden z najdôležitejších aspektov moderného mesta. Vzhľadom na to, že úrady stále viac hľadajú používanie pripojených technológií na zlepšenie svojich miest, predstavuje kombináciu rôznych senzorov a zariadení, ktoré ponúkajú maximálny potenciál, a zvuk môže hrať ústrednú úlohu.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications

Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Je zalistovaná na burze NASDAQ Štokholm pod značkou AXIS. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokNové rozmery starostlivosti o pacienta pomocou CCTV
Ďalší článokNové sieťové reproduktory na proaktívne riešenie bezpečnosti v akomkoľvek prostredí
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ