ZDIEĽAŤ

Zabezpečenie inteligentnejšieho a bezpečnejšieho prostredia je prioritou každej nemocnice bez ohľadu na veľkosť alebo umiestnenie. To však môže byť ťažké, čiastočne kvôli množstvu aktivít, ktoré prebiehajú naraz medzi pacientmi, zamestnancami alebo návštevníkmi. Využitie novej technológie na monitorovanie pacientov môže zlepšiť starostlivosť o pacienta a jeho bezpečnosť, pričom využíva menej zdrojov a umožňuje zamestnancom, aby boli efektívnejší pri ich práci.

Bezpečné nemocnice sú inteligentné nemocnice

Zatiaľ čo nemocnice a zdravotnícke systémy rozširujú používanie monitorovacích systémov, nemusia ich potenciál využívať plnohodnotne. Video je možné využívať viac ako len nástroj zabezpečenia a sledovania. Môže sa použiť na monitorovanie pacientov, ktorí sú vystavení riziku pádu alebo ktorí potrebujú nepretržité pozorovanie. Koniec koncov nie je možné mať sestru pri každej posteli v nemocnici, ale vzdialené monitorovanie pacienta môže pomôcť udržať pacientov v bezpečí.

Samozrejme, nová technológia, ktorú poskytovatelia zdravotnej starostlivosti pridávajú do svojej praxe, musí dodržiavať prísne politiky, pretože súkromie je vždy problémom v prostredí zdravotnej starostlivosti, kde je potrebná určitá úroveň rešpektu a súkromia, aby sa vytvorilo bezpečné a dôveryhodné prostredie.

Zoberme si napríklad detskú nemocnicu Nemours v Orlande na Floride. Nemours nainštaloval CCTV kamery na diaľkové monitorovanie pacientov, čím sa skrátil čas odozvy alarmu z minút na sekundy. Video s vysokým rozlíšením zlepšilo starostlivosť o pacientov a bezpečnosť pacientov pridaním tretej úrovne pozorovania do všetkých nemocničných postelí s jediným centralizovaným logistickým centrom pre celý komplex.Joe Summanen, technický architekt Detskej nemocnice Nemours, potvrdil zlepšenie fungovania nemnocnice a zvýšenie bezpečnosti pacientov po nasadení sieťových kamier.

Využívanie správnej technológie na monitorovanie pacientov

Dnešné nemocnice postupujú a stále sa menia. Vďaka sieťovej technológii majú teraz možnosť monitorovať vitalitu pacientov, zisťovať malé zmeny v zdraví a zrýchľovať reakciu na núdzové situácie pomocou diaľkového monitorovania pacientov. Poskytovateľom zdravotnej starostlivosti tak poskytujú možnosť inteligentnejšej a bezpečnejšej starostlivosti o pacientov.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokInteligentnejší spôsob vyhľadávania poznávacích značiek
Ďalší článokAudio riešenia pre inteligentnejšie a bezpečnejšie mesto
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ