ZDIEĽAŤ

Spoločnosť Axis v spolupráci s popredným svetovým poskytovateľom systému pre správu videa (VMS) Milestone predstavujú inteligentnejší spôsob vyhľadávania, identifikácie a zdieľania videozáznamov o vozidlách.

Doplnok forenzného vyhľadávania AXIS Optimizer poskytuje efektívny prostriedok na nájdenie dôkazov videa v aplikácii Milestone XProtect pomocou metadát z automatických rozpoznávacích značiek (LPR) ACAP od spoločností Axis a tretích strán. Operátori VMS šetria značné množstvo času a nákladov pomocou tohto bez serverového riešenia, ktoré je založené len na kamerách pre celý rad detekcií prebiehajúcich na ulici aj mimo nej. Kamery Axis so zabudovanou video analytikou LPR poskytujú širokú škálu metadát, napríklad typ vozidla, značku, farbu, ktoré sa potom ukladajú ako vyhľadávacie kritériá do databázy VMS. Súhrn všetkých typov údajov do jednej vyhľadávacej databázy VMS umožňuje rýchle, ľahké a efektívne vyšetrenie prípadného incidentu.

Pozrite si video a zistite, ako funguje doplnok forenzného vyhľadávania AXIS Optimizer.

Metadáta LPR zvyšujú inteligenciu videa

Rad kamier Axis podporuje vkladanie ACAP dostupných od predajcov Axis a tretích strán. Prvé vydanie forenzného vyhľadávania AXIS Optimizer je zamerané na ACAP založené na LPR. Umožňuje vyhľadávať metadáta špecifické pre vozidlo v Milestone XProtect odvodenom z overovača AXIS LPR od spoločnosti Axis, ako aj z LPR ACAP od spoločností Vaxtor a FF Group.

Tieto kombinácie poskytujú používateľom XProtect výsledky vyhľadávania videa na základe:
• Typu vozidla, značky, modelu, farby a rýchlosti
• Čísla EČV a krajiny pôvodu
• Dátumu a času, kedy bolo video zaznamenané

Niektoré praktické aplikácie tohto riešenia zahŕňajú:
• Kontrolu dodržiavania rýchlosti, jazdného pruhu a semafora
• Riadenie dopravy
• Výber mýta
• Vyšetrovanie vozidiel
• Zabezpečenie parkoviska.

Rýchle a presné výsledky

Toto riešenie umožňuje používateľom zhromažďovať dôležité dopravné údaje a spravovať všetky aspekty – od automatického zisťovania EČV až po získanie forenzných výsledkov vyhľadávania. Detekcia, rozpoznanie a klasifikácia vozidla sa vykonáva priamo v kamere pred odoslaním do VMS.

Použitie IP kamier Power over Ethernet (PoE) na spracovanie a správu metadát udržiava nízke náklady v porovnaní so spracovaním na serveri.
Navyše, každá ACAP a kamera sú optimalizované, aby zabezpečili vysokokvalitné video a analytiku s optickým zoomom, automatickým zaostrovaním, optimalizovaným IR, elektronickou stabilizáciou obrazu, rýchlosťou uzávierky a ďalšími dôležitými nastaveniami kamery. V závislosti od toho, ktorý ACAP sa používa, výsledky typicky poskytujú mieru detekcie> 97% s až 95% mierou rozpoznania.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications

Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Je zalistovaná na burze NASDAQ Štokholm pod značkou AXIS. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokMulti-senzorové kamery šetria peniaze integrátorom a zákazníkom
Ďalší článokNové rozmery starostlivosti o pacienta pomocou CCTV
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ