ZDIEĽAŤ

Aj keď koncepcia multi-senzorovej kamery nie je nová, došlo k pozoruhodným vylepšeniam, vďaka ktorým sú tieto kamery tou najlepšou voľbou pre mnoho druhov bezpečnostných scenárov. V minulosti mnoho multisenzorových kamier nedokázalo poskytnúť vysoké fps pre plynulé a jasné snímanie pohybu a často predstavovalo kompromis vo výkone. Moderné multi-senzorové kamery môžu teraz poskytovať vysoké obnovovacie kmitočty až do 60 snímok za sekundu, pričom poskytujú až 150 dB WDR (široký dynamický rozsah) pre vynikajúci výkon pri slabom osvetlení. Moderné kamery s viacerými senzormi znižujú počet kamier pri budúcej údržbe a znižujú tým náklady na servis.

Rozdiel v dizajne

Pokiaľ ide o pokrytie, kamery s viacerými senzormi sa výrazne líšia od kamier s objektívmi typu rybie oko. Zatiaľ čo šošovka typu rybie oko môže vytvárať 360 ° obraz, masívne skreslenie na hrane obrazu si často vyžaduje určitú formu softvérového dewarpingu, aby sa mohol efektívne použiť. Štvorsenzorová kamera môže pokryť tú istú oblasť, a vytvára jasnejšie a ostrejšie detaily. Jediná kamera s viacerými senzormi môže poskytovať pokrytie s vysokým rozlíšením až štyroch oblastí, zatiaľ čo znižuje nároky na kabeláž a energiu, ako aj montážny hardvér v porovnaní s bežnými kamerami. Mnohé softvérové riešenia VMS (video management software) tiež umožňujú, aby kamery s viacerými senzormi fungovali na základe licencie na jednu kameru, čím sa znižujú náklady na nahrávanie.

Flexibilita a použiteľnosť

Vďaka modernej multi-senzorovej kamere je možné zachytiť široký uhol v jednom smere, a paralelne sledovať dlhú chodbu v inom smere. Použitie modulárnych senzorov a šošoviek na mieru umožňuje inštalatérom presne vyhovieť jedinečným potrebám každej oblasti pokrytia a požadovaného zorného poľa.

Skladovanie a infraštruktúra

Vyššie rozlíšenie a viac senzorov môže zvýšiť dopyt po úložnom systéme a infraštruktúre monitorovacieho systému. Technológia kompresie však tiež pokročila, aby udržala tempo. Technológia kompresie H.265 šetrí šírku pásma oproti staršej kompresnej technológii H.264 a nevyžaduje implementáciu novej infraštruktúry ani dodatočného úložiska.

Analytické centrum

Kamery s viacerými senzormi môžu v súčasnosti analyzovať obrázky, ktoré snímajú, mnohými spôsobmi. Najlepšie kamery zahŕňajú rad vstavaných video analytických funkcií, ktoré môžu varovať bezpečnostných pracovníkov pred konkrétnymi typmi alarmu.

Kamery s viacerými senzormi pokročili na novú úroveň výkonu a ľahkej inštalácie, vďaka čomu sú pre mnohé firmy presvedčivou voľbou. Tieto kamery, ktoré sú dokonalým riešením pre nemocnice, školy, kasína, maloobchody alebo podzemné garáže, poskytujú hodnotu pre inštalatérov aj koncových používateľov. Inštalatéri môžu poskytnúť vlastnú flexibilitu z hľadiska zorného poľa, rozlíšenia a obnovovacej frekvencie pre každý snímač, všetko pri minimalizácii súvisiacich nákladov na elektroinštaláciu, licencovanie VMS a montáž hardvéru pre koncových používateľov. Inštalácia menšieho počtu kamier tiež pomáha splniť estetické požiadavky architektov a dizajnérov. Vďaka integrovanej video analýze a účinnému kódovaniu H.265 je teraz možné zvýšiť pokrytie a kvalitu obrazu s minimálnym alebo žiadnym dopadom na existujúcu úložnú a sieťovú infraštruktúru.

zdroj: SecurityMagazine
Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokNové NVR WISENET Pentabrid zjednodušia prechod od analógových na IP riešenia
Ďalší článokInteligentnejší spôsob vyhľadávania poznávacích značiek
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ