ZDIEĽAŤ

Elektronický obchod (e-shop) dramaticky zmenil spôsob, akým ľudia nakupujú a maloobchodníkov viedol k prehodnoteniu úloh svojich obchodov. Keďže je táto zmena stála a neustále sa zrýchľujúca, tak existuje iba jeden spôsob, ako zistiť, čo zákazníci požadujú – prieskum!

Spolu s odborníkmi na výskum v oblasti maloobchodu, Ipsos a GfK, sme uskutočnili prieskum medzi spotrebiteľmi, aby sme pochopili ich ideálny zážitok z nakupovania a pomohli maloobchodníkom navrhnúť obchody budúcnosti. Zamerali sme sa hlavne na módu (kozmetika, odevy, športové odevy, doplnky a obuv), kde je tempo zmeny a tvrdá konkurencia najčastejšia.

„Celkom 2500 nakupujúcich v módnych hot-spotoch v New Yorku, Francúzsku a Šanghaji sa dotazovalo na ich očakávania týkajúce sa nákupného zážitku, off-line a on-line.“

Prečo potrebujeme fyzické obchody?

Nie je žiadnym prekvapením, že skutočný vizuál a „dotýkanie“ sa produktov sú hlavnými dôvodmi návštevy fyzického obchodu namiesto toho, aby sa nakupovalo on-line. Toto bol hlavný argument na všetkých miestach prieskumu, pričom veľa ľudí dodalo, že výrobky dostane vo fyzickom obchode okamžite – bez čakania. K návšteve fyzického obchodu vedie aj získanie priamej a osobnej rady od obchodného asistenta/poradcu.

Iba 10% ľudí nakupuje online, 14% v kamennom obchode, ale až 76% v obidvoch prostrediach. Naša štúdia ukazuje, že väčšina spotrebiteľov nechce ani/alebo, ale aby mal maloobchodný predajca fyzické aj online obchody, ktoré sa navzájom dopĺňajú s bezproblémovým prístupom vo všetkých kontaktných bodoch, on-line i off-line (to zahŕňa aj konzistentnosť nastavovania cien).

Skúsenosti sú kľúčové

Zistili sme, že najmä v Šanghaji poskytuje nakupovanie dôležitú a atraktívnu príležitosť na spoločenskú aktivitu s priateľmi. Je to v súlade s trendom, ktorý sa prejavuje najmä v obchodných centrách v celej Ázii, teda v regióne, ktorý vedie „maloobchod“, v ktorom sú nákupné strediská prostredím, ktorého cieľom je poskytnúť bohatší zážitok zameraný na sociálne zapojenie: stravovanie, šport, socializácia a spájanie mnohých generácií. Taktiež sú to miesta určené aj na stretnutia mimo nakupovania – spájajú maloobchodné prevádzky, voľnočasové aktivity a bývanie do jedného veľkého komplexu.
Prvýkrát vo svetovej histórii máme súčasne šesť generácií nakupujúcich: Silent generation, Baby Boomers, Generation X, Millennials, Generation Z a Alpha Generation, z ktorých posledné dve sú skutočnými digitálnymi domorodcami. „Tešíme sa na požadované zmeny v oblasti maloobchodu do budúcnosti, na aktívne využívanie technológií a na zlepšenie osobných skúseností v obchode – od vybavenia miestností, až po platby mobilom a pod.“ Takéto zmiešané odpovede sme dostali v rôznych geografických regiónoch nášho výskumu.

Spotrebiteľ si želá, aby bol zážitok z nakupovania pohodlný a bezproblémový, pričom práve technológie zohrávajú dôležitú úlohu pri riešení niektorých kľúčových problémov, ktoré zákazníci vidia – od zníženia počtu front pri pokladniach (90% respondentov to považovalo za dôležité) až po primeraný počet odborných poradcov/asistentov v najrušnejších hodinách. Väčšina nakupujúcich uviedla, že mať poradcov v obchode, keď ich potrebujú (80%), je dôležitým faktorom v ideálnom nákupnom prostredí.

Vyššie uvedené body sú len niekoľkými zisteniami a poznatkami z výskumnej štúdie. Zistenia sme zhrnuli do ľahko stráviteľnej správy, ktorá vyzdvihuje najlepšie výsledky a informácie o tom, čo zákazníci skutočne vyžadujú od nakupovania.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications
Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme.

S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokČo hovorí váš obchod?
Ďalší článokHistória ARTPEC čipov, základ kvality AXIS produktov
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ