ZDIEĽAŤ

Big Data ovplyvňujú niekoľko oblastí. Podľa Wikibonu budú tržby z produktov a služieb Big Data rásť na úrovni CAGR o viac ako 10 percent v nasledujúcich desiatich rokoch. Eric Olson, viceprezident marketingu spoločnosti Puretech Systems, nedávno prehovoril k asmag.com, pričom zdôraznil, že existujú dve veľké výhody, ktoré môžu Big Data priniesť do segmentu video monitorovania.

Robustné prehrávanie scenárov

S príchodom strojového učenia a asistovanej videoanalýzy je možné zbierať veľké množstvo údajov o skutočných cieľoch, necieľových bodoch a detailoch scény. V kombinácii s geopriestorovými príkazmi, riadiacimi rozhraniami a spoluprácou so senzormi je možné Big Data zhromažďovať, potvrdzovať a opakovane spúšťať, čím sa poskytuje užívateľovi robustný scenár prehrávania celého systému a pripojených senzorov. To umožňuje zrýchliť reakcie na incidenty, vyhodnotiť oblasti na zlepšenie reakcie, stíhať páchateľov a školiť nových používateľov.

Jednoduchý výpočet ROI (návratnosť investícií)

Výpočet návratnosti investícií do systému videodohľadu bol doteraz veľmi problematickou úlohou. Táto kolekcia veľkých dát z videa a súvisiacich senzorov tiež pomáha obchodnému manažmentu merať efektívnosť ich monitorovacieho systému. Údaje zozbierané o type aktivity v scéne môžu byť porovnávané s potvrdenými alarmami, falošnými alarmami a obťažujúcimi alarmami naprieč všetkými dostupnými senzormi, aby sa zabezpečila aktuálna úroveň spoľahlivosti celého monitorovacieho systému a meralo sa, ako sa to časom zlepšuje.

Ako profitujú integrátori bezpečnostných systémov z Big Data?

Výpočet návratnosti investícií do bezpečnostného systému je náročný, ale ide o kľúčový faktor pri využívaní kapitálových výdavkov, vrátane bezpečnostných vylepšení. Podľa Olsona môžu integrátori využiť túto rozhodovaciu zaujatosť tým, že sa zamerajú na výhody Big Data súborov bezpečnostného systému, ktoré pomôžu koncovému používateľovi pochopiť pridanú hodnotu.

„Big Data zahŕňajú napríklad aj myšlienku automatickej spolupráce senzorov, poznamenal Olson. To znamená, že poverená osoba nie je povinná vykonávať túto úlohu manuálne, čo z dlhodobého hľadiska umožňuje úsporu pracovných síl.“

Big Data môžu poskytovať aj metriky lokalizácie typu tepelnej mapy, ktoré ukazujú, kde sa v priebehu času vyskytujú reálne udalosti, ale aj falošné/obťažujúce alarmy. Toto môže poskytnúť koncovým užívateľom reálne údaje na zníženie nákladov a zameranie sa na skutočné problémy, ako napríklad zvýšenie fyzických prekážok alebo integráciu osvetlenia tam, kde môžu podniknúť okamžité kroky na zníženie nehodovosti a pod. (problematická vegetácia, vytváranie osvetlenia, optimálne nastavenie polohy kamier, atď.)

Ktoré vertikály majú záujem prijať Big Data vo videodohľade?

Maloobchodný predaj bol vždy hlavným používateľom Big Data systému, pretože sa vzťahuje na dohľad zameraný na bezpečnosť a monitorovanie správania spotrebiteľov. Technológie ako IoT integrujú viac senzorov, ktoré majú byť pridané do veľkého „dátového potrubia“, a preto maloobchodní predajcovia zvážia túto pridanú hodnotu, aby zabezpečili svoje aktíva a porozumeli svojim zákazníkom.

„Taktiež priemyselné odvetvia s kritickými aktívami a komplexnými bezpečnostnými systémami, ako napr. jadrová energia, energetické podniky a pod. začnú využívať Big Data na predpovedanie situácií, hodnotenie aktuálnych úrovní výkonnosti bezpečnostných systémov, využitie kvalitnejších školení a zlepšenie monitorovania + presnosti sledovania pomocou BigData z ich veľkého počtu bezpečnostných senzorov, uzavrel Olson.“

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokWisenet predstavuje nové IP kamery série – WISENET Q
Ďalší článokPrečo by mali mestá zvážiť používanie technológií na rozpoznávanie tvárí?
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ