ZDIEĽAŤ

Spoločnosť Axis Communications oznamuje novú radu prístupových systémov pre vozidlá, založených na video analytickej aplikácii AXIS License Plate Verifier, ktorá je integrovaná priamo v kamere Axis.

Dva typy systémov s pomocou tejto technológie automatického rozpoznávania registračnej značky vozidla (ALPRO) umožňujú kontrolu prístupu vozidiel v miestach vjazdu a výjazdu, napríklad na parkoviskách. Systémy, ktoré boli predstavené vo vybraných európskych krajinách a v Izraeli v roku 2018, budú od februára 2019 k dispozícii aj v krajinách východnej Európy.

Prístupové systémy pre vozidlá sú prvým komplexným ALPRO riešením pod značkou Axis a sú k dispozícii v podobe jednotlivých komponentov alebo ako kompletný balík s kamerou pod názvom AXIS P1445-LE-3 License Plate Verifier Kit. Dopĺňajú tak bohatú ponuku inteligentných bezpečnostných riešení spoločnosti Axis.

„Kamery Axis sa už roky používajú spolu s technológiami ALPR a v rôznych scenároch sú považované za jedny z najvýkonnejších,“ povedal Andreas Johansson, globálny produktový manažér Axis Communications. „Naše nové prístupové systémy pre parkoviská sú overeným a plne podporovaným Axis riešením. Chceme dodávať osvedčené a spoľahlivé systémy, ktoré zjednodušia inštaláciu, prácu systémových integrátorov a pre koncových užívateľov budú pri nasadzovaní riešení ALPR predstavovať značnú úsporu.“

Prístupové systémy spoločnosti Axis pre vozidlá zahŕňajú tie riešenia, ktoré slúžia na kontrolu vjazdu a výjazdu vozidiel, ako aj riešenia pre náročnejšie scenáre riadenia prístupu vozidiel. Oba prvky obsahujú IP kameru AXIS P1445-LE a analytiku AXIS License Plate Verifier, ktorá je aplikáciou ALPR. Tieto systémy umožňujú chrániť parkoviská pre zamestnancov, logistické centrá alebo priestory s obmedzeným prístupom, ako sú napr. súkromné, rezidenčné, ale aj komerčné parkoviská.

Základný prehľad dvoch nových systémov

Vjazd a výjazd vozidiel

● Malý systém postavený na kamerách so zabudovanou aplikáciou ALPR automaticky spracováva všetky kroky potrebné pri vjazde, čiže zachytáva snímku vozidla, spravuje zoznam vozidiel, rozhoduje o prístupe a ovláda závoru.
● Automaticky spravuje prístup prostredníctvom kontroly poznávacích značiek zo zoznamu pre vjazd až 1000 autorizovaných a 1000 neoprávnených vozidiel.
● Môže ovládať závoru cez I/O integrované v kamere, alebo cez modul AXIS A91 Network I/O Relay Modules.
● Konfigurácia prostredníctvom webového rozhrania umožňuje rýchlu a jednoduchú inštaláciu.
● Ideálne riešenie pre malé až stredne veľké inštalácie s požiadavkou na cenovú dostupnosť, vysokú priepustnosť a minimálne aktualizácie zoznamov vozidiel.

Kontrola prístupov pre vozidlá

● Vhodné pre malé, stredné a veľké inštalácie, ktoré vyžadujú pokročilé riešenie s rôznymi faktormi ovplyvňujúcimi povolenia prístupov, ako napr. kontrolu vstupu v určité dni v týždni, s ohľadom na denný čas, rôzne alternatívne druhy povolení, a to aj na časté aktualizácie zoznamov vozidiel.
● Riadiaci systém kontroly prístupov vozidiel Axis zahŕňa okrem ovládania kamery a analytiky aj dverovú jednotku AXIS A1001 Network Door Control s predinštalovaným softvérom AXIS Entry Manager.
● Otvorený softvér s možnosťou používania aplikácií tretích strán, duálna autentifikácia, anti-passback, kontrola platby atď.

“Oba systémy sú pripravené na prevádzku ihneď po vybalení, čo minimalizuje čas a náklady na samotnú inštaláciu. Inštalačná firma tak získa ohromnú výhodu, nakoľko môže plne integrované systémy sprevádzkovať v jeden deň, a pritom má v prípade potreby stále otvorené možnosti pre budúce rozširovanie. Koncoví užívatelia tak ľahko, bezpečne a precízne zvýšia bezpečnosť svojich parkovísk, dodal Johansson.”

“Vo východnej Európe vidíme silný dopyt od zákazníkov, ktorí prevádzkujú parkoviská alebo parkovacie domy,” povedal Dalibor Smažinka, Business Development Manager pre východnú Európu.
Keďže počet áut v európskych mestách neustále rastie, rastie aj potreba vyriešiť parkovanie a regulovať miesta, kde môžete svoje auto odstaviť. Jednoduché nasadenie automatického systému, ktorý šetrí ľudské zdroje a čas, a ktorý je založený na analytickej aplikácii AXIS License Plate Verifier priamo v kamere je presne v súlade s aktuálnymi IT trendmi.

Oba prístupové systémy pre vozidlá sú od 1. februára 2019 k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis aj v Českej republike, na Slovensku, v Poľsku, Rumunsku, Maďarsku, Chorvátsku, Slovinsku, Estónsku, Lotyšsku, Litve, Ukrajine, Rusku, Bielorusku, Kazachstane , Turkménsku, Uzbekistane, Azerbajdžane, Arménsku, Bulharsku, Srbsku, Albánsku, Bosne a Hercegovine.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications
Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme.

S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokTechnológie, ktoré „vidia“ aj v úplnej tme
Ďalší článokWisenet predstavuje nové IP kamery série – WISENET Q
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ