ZDIEĽAŤ

Obchodné, ako aj rôzne obytné budovy sa stavajú po celom svete, pričom je dobré vedieť, že na správne zabezpečenie takýchto stavenísk sú potrebné video monitorovacie systémy. Množstvo stavebných spoločností a investorov na tento fakt zabúda, čim vznikajú neželané problémy.

Aké parametre treba zvážiť pri výbere monitorovacieho systému na tento účel?

Podľa spoločnosti Global Data sa očakáva, že celosvetová stavebná produkcia do roku 2022 vzrastie na 12,9 bilióna USD, čo je slušný nárast oproti 10,9 biliónom USD v roku 2017. V aktuálnom roku sa odhaduje, že rast stavebnej produkcie sa v porovnaní s rokom 2018 zvýši o 3,5 percenta. Stavieb je veľa, ale ich zabezpečenie je slabé. Preto sa stalo nedostatočné zabezpečenie stavebných lokalít kritickým faktorom, pričom je nevyhnutné nasadenie kamerových systémov.

„Primárnym a najčastejším využitím bezpečnostných kamier na staveniskách je riešenie bezpečnosti stavebných materiálov, zariadení a v neposlednom rade aj ľudí. To pomáha predchádzať krádežiam a vandalizmu.“ Uviedol blogpost 2MCCTV”.

Okrem toho sa monitorovacie systémy často používajú aj z dôvodu projektového riadenia a vzdialeného prístupu na kontrolu vývoja projektu. Ďalším bežným využitím je živé vysielanie pre marketingové účely. Niektorí manažéri môžu vyžadovať na stavbe aj PTZ kamery (otočné s funkciou priblíženia), aby mohli kontrolovať priebeh projektu naprieč celým priestorom.

Pokiaľ ide o výber video monitorovacieho systému, neexistuje žiadne jednotné riešenie, pretože všetky projekty, resp. výstavby sú odlišné a viacerými faktormi špecifické.

Odolnosť

Odolnosť a životnosť sú veľmi dôležitými faktormi, pretože kamery budú inštalované v relatívne neprajnom a nebezpečnom prostredí. V extrémne nebezpečných podmienkach sa môžu vyžadovať aj kamery odolné voči explóziám. V závislosti od potrieb zákazníka/projektu môžu byť vhodnejšie určité aspekty IP kamier (Ingress Protection – IP66, IP67 a IP68).

Okrem toho môžu byť použité aj kamery s IR (infračerveným) nočným videním, pretože väčšina stavenísk nie je počas noci dobre osvetlená. Inteligentná IR kamera sa dokáže automaticky prispôsobiť rôznym úrovniam jasu, čo je veľmi dôležité.

IP alebo Analóg?

Pri rozhodovaní sa medzi káblovým a bezdrôtovým zariadením sa užívateľ rozhoduje medzi IP alebo analógovou technológiou. Je dobré vedieť, že analógové systémy majú tendenciu byť spoľahlivejšie. Avšak, vývoj IP kamier neustále napreduje a ich spoľahlivosť je na veľmi vysokej úrovni. Je dôležité si uvedomiť fakt, že IP kamery budú musieť byť zapojené do elektrického zdroja. V tomto prípade bude vždy záležať na vašich preferenciách, ale vo všeobecnosti sa odporúčajú káblové systémy, ak je to možné.

Aké faktory zvážiť pri výbere videorekordéra?

Prvá vec, ktorú treba zvážiť, je jednoduchosť používania a intuitívne ovládanie. Určite nechcete stráviť večnosť premýšľaním o tom, ako váš systém funguje, však? Mal by byť jednoduchý a intuitívny! Dôležité je aj to, aby ste si vybrali taký systém, ktorého súčasťou je softvér pre stolné počítače (PC/Mac) a chýbať by nemala ani možnosť prepojenia systému so smartfónom, resp. mobilnou aplikáciou. Na záver treba myslieť aj na to, aby daný systém podporoval integráciu alarmov/sirén a pod. (alarmové výstupy). Takýmto spôsobom dokáže kamerový systém slúžiť aj ako spúšťač alarmov, čim predídete krádežiam na stavenisku a môžete ihneď kontaktovať orgány činné v trestnom konaní.

Doplnkové funkcie, ktoré by mohli byť z dlhodobého hľadiska zaujímavé

Užívateľ môže zvážiť aj to, či nechce alebo do budúcna nevyužije živý prenos obrazu na sociálne siete a pod. (live streaming). Taktiež existujú kamery, ktoré vytvárajú časozberné zábery, ktoré môžu byť užitočné pre dlhodobé/veľké stavebné projekty. Táto funkcia vyžaduje schopnosti snímkovania, aby bolo možné vytvoriť časozberné video. Živé vysielanie v reálnom čase alebo časozberné video z priebehu stavby môže byť dobre použiteľné na propagačné alebo marketingové účely. Používateľ má vďaka týmto funkciám možnosť zdieľať takýto obsah priamo na sociálne siete alebo na konkrétne web stránky.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870
Zdroj: www.asmag.com

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokHanwha Techwin predstavila vysoko účinný softvér (S-COP) pre maskovanie videa
Ďalší článokMost medzi tradičnou a novou technológiou: Jednoduchá migrácia na sieťové audio
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ