ZDIEĽAŤ

Tri nové sieťové kamery od spol. Axis Communications, modelovej rady “ExCam XF” poskytujú vynikajúcu ochranu v extrémnych priemyselných prostrediach s vysokým rizikom výbuchu, čím zabezpečujú spoľahlivosť priemyselných operácií a prispievajú k bezpečnosti zamestnancov. Aj vďaka ich analytickým funkciám, môžu podnikoví manažéri inteligentne rozhodovať o kľúčových operáciách.

Nová rada kamier Excam XF vďaka ochrane proti explózii rieši dva kľúčové problémy, ktorým čelia priemyselné areály:
• Ochranu procesov a zníženie zdravotných, bezpečnostných a environmentálnych rizík.
• Úsporu nákladov dosiahnutím zlepšenia prevádzkovej efektívnosti a znížením nehôd, vďaka sofostikovaným funkciám kamier. Tým poskytuje aj hmatateľnú návratnosť investícií.

Medzi kľúčové funkcie všetkých troch modelov kamier patria:

• ATEX, IECEx a EAC Ex, zóna 1, 2, 21, 22, IIC, IIIC certifikované
• Rozsah teplôt -60 ° C až 60 ° C.
• Technológie Lightfinder a Forenzná technológia WDR zaisťujú dokonalú rovnováhu v scénach obrazu so silnými svetelnými odchýlkami
• Jednoduchá a cenovo výhodná inštalácia vďaka funkcii PoE
• Funkcia EIS zabezpečujúca stabilný obraz vo vibračnom prostredí
• Nízka hmotnosť, čo uľahčuje inštaláciu a správu aj na vysokých vežiach alebo budovách
• Jednoduchá integrácia do existujúcich systémov

Každá kamera je určená na riešenie konkrétnych prípadov použitia:

ExCam XF P1367

Obsahuje objektív i-CS, ktorý umožňuje kamere automaticky zaostriť a nastaviť zorné pole vzdialene cez webový prehliadač. Okrem toho poskytuje vynikajúcu kvalitu obrazu a detaily aj pri slabom osvetlení, vo vysokom rozlíšení až 5 megapixelov pri 25/30 fps v H.264. Vďaka tomu je táto kamera ideálna pre detekciu neoprávnených osôb, monitorovanie bezpečnosti zamestnancov v nebezpečných priestoroch, ale aj sledovanie efektivity výroby a overovanie informácií zo senzorových systémov.

ExCam XF Q1645

Kamera má mimoriadnu svetelnú citlivosť. Poskytuje rozlíšenie HDTV 1080p pri 100/120 fps (s vypnutou funkciou WDR). Podporuje tiež elektronickú stabilizáciu obrazu (EIS), ktorá výrazne zlepšuje kvalitu videa v prostredí s vysokými vibráciami. Ďalej je vybavená objektívom i-CS, ktorý automaticky nastavuje a upravuje zaostrenie tak, aby bola snímaná scéna vždy ostrá. Zorné pole objektívu je tiež možné nastaviť vzdialeným prístupom cez web prehliadač. Kamera teda poskytuje operátorom spoľahlivé informácie v reálnom čase o stave priemyselných procesov, ako je monitorovanie meradiel teploty, priemyselných snímačov a ventilov.

ExCam XF Q1785

Ako jediná z tejto modelovej rady disponuje optickým zoomom, podobne ako je to pri otočných kamerách aj keď je XF Q1785 kamera statická. Kamera je určená pre 24/7 diaľkový dohľad nad životne dôležitou prevádzkou, ako sú napr. dopravné pásy. Disponuje už spomínaným 32-násobným optickým zoomom a rozlíšením HDTV 1080p pri 50/60 fps (s vypnutým WDR), ktorý poskytuje vynikajúce priblíženie ľudí a objektov. Okrem toho poskytuje záznam vo vysokom rozlíšení aj pri extrémnych svetelných podmienkach, má korekciu skreslenia pre vynikajúcu kvalitu obrazu a to dokonca aj na okrajoch obrazu, čo nie je štandard. Táto kvalitná kamera podporuje aj elektronickú stabilizáciu obrazu (EIS), ktorá výrazne zlepšuje kvalitu videa v prostredí s častým výskytom vibrácií.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications
Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme.

S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokAxis predtsavuje 7. generáciu vlastného čipu ARTPEC-7, ktorý prináša nové možnosti pre kamery
Ďalší článokNová séria nahrávacích riešení typu All in one s integrovaným PoE
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ