ZDIEĽAŤ

Axis predstavuje 7. generáciu vlastného čipu ARTPEC, optimalizovaného pre sieťové video produkty. Nový čip bude poháňať rad vyspelých funkcií, pripravených pre nové modely kamier Axis. Medzi spomínané funkcie patrí ešte lepšia kvalita zobrazovania, vylepšené funkcie zabezpečenia, výkonná kompresia a možnosť prevádzkovať pôsobivé video analýzy. Aj vďaka tomu, že je čip plne vyvinutý spoločnosťou Axis, poskytuje vrstvu kontroly, ktorá je rozhodujúca pre efektívnu kybernetickú bezpečnosť. Nový čip bude základom pre väčšinu produktov Axis. Jednou z prvých kamier, do ktorej je tento čip integrovaný, je AXIS P1375, ktorá sa má v apríli 2019 predviesť na ISC West v Las Vegas.

„V súčasnej situácii na trhu veríme, že Axis má silnú konkurenčnú výhodu ako jeden z mála výrobcov s vlastným čipom,“ hovorí Johan Paulsson, technologický riaditeľ.

„Máme úplnú kontrolu nad každým jednotlivým čipom, čo je veľmi dobrý krok z pohľadu dôvery a kybernetickej bezpečnosti. Navyše, na rozdiel od iných čipov, je 100% optimalizovaný pre vytváranie vysoko kvalitných sieťových video riešení Axis.“

Lepšie zobrazenie za akýchkoľvek podmienok v ako
mkoľvek režime

Vďaka prepracovanému spracovaniu obrazu, čip ARTPEC-7 vylepšuje všetky súčasné technológie Axis, ktoré boli vytvorené na riešenie náročných svetelných podmienok. Napríklad technológia Lightfinder 2.0 dodá pri slabom osvetlení sýtejšie a realistickejšie farby ako kedykoľvek predtým s ostrejšími obrazmi pohybujúcich sa objektov aj v tých najtmavších scénach.

Podobne je na tom forenzná technológia WDR. Tá poskytne jasnejší obraz pohybujúcich sa objektov v silnom protisvetle, ale aj vylepšené detaily v podsvietených scénach, alebo pri scénach s veľkými rozdielmi medzi najsvetlejšími a najtmavšími oblasťami. Zvýšená citlivosť na svetlo tiež výrazne rozširuje rozsah osvetlenia pre kamery Axis s IR prísvitom.

Rozšírené funkcie zabezpečenia

ARTPEC-7 disponuje silnými bezpečnostnými funkciami, vrátane autorizovaného firmvéru, takže je možné nainštalovať len bezpečný firmvér a bezpečný boot, čím zabránime spusteniu neautorizovaného firmvéru.

Výkonná kompresia

Kamery Axis s novým čipom umožnia používateľom vybrať si medzi kódovaním videa H.264 a H.265 v závislosti od ich preferencií. Štandard kódovania v kombinácii s technológiou Axis Zipstream bude vyžadovať ešte nižšiu šírku pásma a úložný priestor bez nutnosti zníženia kvality obrazu. Okrem toho môžu užívatelia kedykoľvek prehodnotiť svoju voľbu kodeku.

Pôsobivá video analýza

ARPEC-7 je vybavený systémom detekcie objektov v reálnom čase, ktorý umožní partnerom Axis vyvinúť výkonné analytické nástroje na automatické rozpoznanie a rozlíšenie medzi ľuďmi, tvárami a objektami.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications
Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme.

S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokAko termálne kamery zlepšia Váš monitorovací systém
Ďalší článokSieťové kamery chránené proti výbuchu výrazne zlepšujú prevádzkovú efektivitu
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ