ZDIEĽAŤ

Na tomto článku spolupracoval Uri Guterman, šéf výroby a marketingu spoločnosti Hanwha Techwin Europe a Jan Hazlbauer, projektový manažér FF Group, ktorí poukázali na príležitostí integrátorov dosiahnuť rast predaja tým, že pomôžu koncovým používateľom s využívaním výhod poskytovaných ANPR riešeniami.

ANPR, sa čoraz viac využíva v oveľa širšom a rôznorodejšom rozsahu aplikácií, ktoré ešte donedávna neboli predstaviteľné. Je to predovšetkým preto, že video analytické riešenia, ktoré ponúkajú poprední vývojári, ako je FF Group, sú teraz oveľa výkonnejšie a spoľahlivejšie než predchádzajúce generácie ANPR riešení.

Príležitosť pre integrátorov video monitorovacích systémov na získanie príjmov zo systémov ANPR je podporovaná najnovším prieskumom vykonaným spoločnosťou IHS Markit. Ten naznačuje, že príjmy globálneho trhu z predaja inteligentných zariadení ANPR dosiahnu do roku 2022 800 miliónov dolárov.

Polícia systémy ANPR historicky používa na overenie, či bolo auto napr. ukradnuté. Rovnako ju používali miestne samosprávy na riešenie parkovacích a dopravných priestupkov, ako aj čerpacie stanice v boji proti problémom s ľuďmi, ktorí odídu bez zaplatenia za palivo. Taktiež čoraz častejšie používajú ANPR riešenia prevádzkovatelia parkovísk, na kontrolu vstupu a výstupu z parkoviska.

Nové príležitosti

Zvýšená funkčnosť a dostupnosť riešení ANPR, ktoré sú dostupné prakticky pre akúkoľvek aplikáciu, znamená, že inštalatéri môžu teraz pomáhať svojim klientom používať ANPR nad rámec tradičných bezpečnostných účelov. Už sme videli niektoré zaujímavé a neobvyklé nasadenia ANPR, vrátane:

Riešenia pre Marketing

Marketingová agentúra používa ANPR riešenia na analýzu vplyvu reklamných kampaní na billboardoch. Aplikácia ANPR, beží vo vysokorýchlostnej sieťovej kamere s otvorenou platformou, ktorá umožnila integráciu ANPR priamo do kamery. Tento systém poskytuje údaje o počte vozidiel a ich rýchlosti, ktorou prechádzajú okolo billboardov. To naznačuje, koľko ľudí pravdepodobne videlo reklamy a ako dlho. Agentúra využíva tieto údaje na to, aby poskytovala svojim klientom správy o nákladovej efektívnosti každého billboardu a porovnáva s ostatnými v rôznych lokalitách.

Dočasné prístupy do areálu stavby

Predpisy v oblasti ochrany zdravia, života a bezpečnosti sa na staveniskách musia striktne dodržiavať. Prístup na stavenisko musí byť prísne kontrolovaný, aby sa znížilo riziko krádeže cenných strojov a zariadení, alebo riziko ohrozenia zdravia alebo života. Vzhľadom na túto skutočnosť bol systém ANPR inštalovaný na veľké stavenisko, aby sa minimalizovali úkony bezpečnostnej služby potrebné na riadenie prístupu vozidiel.

Aplikácia ANPR rozpoznáva poznávaciu značku všetkých vozidiel, ktoré majú povolenie na vstup na miesto, vrátane nákladných automobilov patriacich stavebnej spoločnosti a vozidiel, ktoré vlastnia dodávatelia. V závislosti od toho, ktoré vozidlá boli dočasne alebo natrvalo umiestnené na príslušnom zozname, je auto vpustené do areálu, alebo nie.

Kontrola rýchlosti

ANPR tiež pomáha udržiavať bezpečnosť ľudí vo veľkom logistickom centre.

Na tomto rušnom mieste pracuje veľký počet ľudí. Vďaka neustálemu pohybu vozidiel majú majitelia logistického centra náročnú úlohu minimalizovať riziko kolízií, ktoré by mohli mať za následok vážne zranenie zamestnancov alebo návštevníkov.

Softvér ANPR je integrovaný priamo v kamerách, ktoré sú inštalované na dvoch miestach. Vyhodnocovací systém sleduje vozidlá pohybujúce sa medzi týmito bodmi a meria ich priemernú rýchlosť počas jazdy do alebo z oblasti nakladacieho priestoru.

Bezpečnostný personál je upozornený, ak niektorý vodič prekročí rýchlostný limit. Potenciál pre nehody na tomto veľmi rušnom mieste je vysoký a preto je bezpečnostný personál oprávnený vydávať pokuty každému vodičovi, ktorý ignoruje rýchlostný limit.

Hotelové Parkovanie

Hotel v centre mesta využíva systém ANPR, aby hostia mohli v noci získať prístup na parkovisko, ktoré má obmedzený počet miest. Predregistrované vozidlá sú automaticky vpustené a zároveň pracovníci, ktorí sú v službe, dostávajú upozornenia, pri vjazde auta na parkovisko, ktoré môžu pri príchode do hotela privítať.

Úlohou každého hotela je snaha zlepšiť zážitok každého zákazníka. Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je zaručiť každému hosťovi parkovacie miesto a prostredníctvom osobného privítania od člena hotelového tímu mu dať pocit jedinečnosti. Systém ANPR to umožňuje nákladovo efektívne.

VIP zaobchádzanie

Na vysoko konkurenčnom trhu spoločností čoraz viac kladú dôraz na spokojnosť zákazníkov. Hotely nie sú preto jediní, ktorí chcú zaobchádzať so svojimi zákazníkmi ako s VIP. Obchodníci s automobilmi napríklad využívajú funkcionalitu ANPR na identifikáciu vracajúcich sa zákazníkov, ktorí prichádzajú na parkovisko autosalónu. Hoci sú návštevy všetkých existujúcich a potenciálnych zákazníkov vysoko cenené, spoločnosť si želá, aby zákazníci, ktorí predtým kúpili špičkové modely, boli zvlášť vítaní.

Vyššie je uvedených len niekoľko príkladov toho, kde sa dajú ANPR systémy inovatívne použiť. Nie je pochýb o tom, že profesionálne inštalačné spoločnosti pôsobiace v bezpečnostnom priemysle nájdu veľa spôsobov, ako využiť túto vysoko efektívnu technológiu a umožniť svojim klientom získať pridanú hodnotu z riešení pre video monitorovanie.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Hanwha Techwin Europe

O spoločnosti Hanwha Techwin

Spoločnosť Hanwha Techwin je výrobcom vysoko kvalitných bezpečnostných produktov. Spoločnosť Hanwha Techwin je inovatívna organizácia zaisťujúca komplexné riešenia v globálnom merítku. Je dodávateľom vysoko kvalitných riešení a produktov z oblasti security. Do portfólia Hanwha Techwin patria najmä systémy priemyselnej televízie (CCTV) vrátane najmodernejších riešení na báze IP.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokHanwha Techwin predstavuje rohovú kameru WISENET TNV-7010RC
Ďalší článokAktualizovať alebo neaktualizovať?
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ