ZDIEĽAŤ

Nie je možné urobiť počítačovú sieť, ktorá by bola na 100% bezpečná. V určitom okamihu musíte “otvoriť dvere”, aby ste niekoho pustili dnu alebo von, prípadne nechať používateľa alebo dodávateľa pripojiť sa k serveru alebo odoslať e-mail atď. Akonáhle ste tento proces absolvovali, uvedomíte si, že v reálnych situáciách si musia integrátori a používatelia neustále vyberať medzi pohodlím a bezpečnosťou.

Je prirodzenosť, zriedka zmeniť heslá napríklad na domácom routeri, aj keď je všeobecne známe, že by to naozaj malo byť vykonané. Zmena by znamenala zmeniť heslá na všetkých zariadeniach, ktoré sú v danej sieti používané (moje zariadenia, zariadenia mojej ženy, na všetkých zariadeniach mojich detí, v televízii atď.). Takže väčšina ľudí volí jednoduchšiu cestu a heslo ponechávajú nezmenené dlhé obdobia.

Bohužiaľ, udalosti z minulosti ukázali, že priemysel IoT sa dopustil chýb, keď uprednostnil pohodlie pred zabezpečením a tak boli a ešte stále sú mnohé spoločnosti a organizácie vystavené riziku. Používatelia, či už ide o malé alebo veľké podniky, často hovoria: „ale veď my nie sme profilovaným cieľom“, alebo „prečo by sa niekto chcel pozrieť na naše kamery?“. Čo si ale neuvedomujú, je, že kybernetické útoky sú teraz oveľa horizontálnejšie. Útočník sa nemusí starať o vašu kameru, ani o vás alebo vašu spoločnosť. Môžu jednoducho chcieť cestu k jednému z vašich dodávateľov alebo zákazníkov. Všetci sme tak prepojení, že musíme uznať, že naša bezpečnosť ovplyvňuje aj iných ľudí.
A útočníci sú profesionáli. Zaplatia sa za útok na vašu sieť. Dokonca dostávajú bonus, ak je ich kód úspešný.

Takže, čo s tým robiť? Potrebujeme šifrovanie na vojenskej úrovni? Biometriu štýlu James Bond, ktorá vyžaduje vzorku DNA a list od kráľovnej? To môže byť celkom fajn, ale skutočnosťou je, že je potrebné vytvoriť správne základy. Zrušte prednastavené heslá do zariadení. Prinútite používateľov nastaviť nové hesla pri inštalácii zariadenia. Akonáhle všetci v priemysle IoT dosiahnu minimálnu bezpečnosť siete, môžeme začať investovať čas a energiu do zložitejšej a pokročilejšej ochrany. Ale zatiaľ zatvorte okná, zamknite dvere.

Takže, odchádzam domov, aby som zmenil heslo na svojom routri.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications
Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme.

S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokVývoj palubných kamier pre mestskú hromadnú dopravu
Ďalší článokTrendy IP interkomov pre rok 2019
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ