ZDIEĽAŤ

Umelá inteligencia (AI) aplikovaná na video analýzu obrazu je na dobrej ceste k dosiahnutiu významného prelomu v oblasti monitorovania videa.

Existuje však veľa práce na tom, aby sa zákazníkom dokázalo, že tieto nové riešenia sú robustné a nákladovo efektívne ešte predtým, než do nich značne investujú. Bohužiaľ, niektoré produkty rozpoznávania tváre AI boli uvedené na trh pred plnohodnotným beta testovaním a nepodarilo sa im presvedčiť o ich funkčnosti a spoľahlivosti. Napriek tomu nové čipové architektúry v kombinácii s inteligentným softvérom pre analýzu videa, keď sa začnú pracovať na obrovských množstvách údajov, zlepšia bezpečnosť, výkonnosť ľudí, budov a podnikania.

Memooriova správa „Globálny trh s Inteligentnou video analýzov 2018 až 2023“ identifikuje niekoľko dôvodov, prečo sa chystáme prekročiť Rubicon. Prvým je, že veľké pokroky v architektúre polovodičov teraz umožňujú oveľa rýchlejšie spracovanie, posilňujú algoritmy „hlbšieho učenia“ a „strojového učenia“, ktoré analyzujú a spracúvajú údaje oveľa rýchlejšie, ako to bolo doteraz možné.

Inteligentné video analytické riešenia sú riadené algoritmami „hlbokého učenia“ a „strojového učenia“ a v súčasnosti prebiehajú prostredníctvom novej architektúry polovodičov GPU. Dôvodom je, že výrobcovia počítačových čipov zistili, že nové architektúry môžu priniesť oveľa lepší výkon pre aplikácie čipov AI. Táto iniciatíva pochádza od relatívne menších výrobcov čipov, ktorí teraz vyvíjajú AI čipy a analytické softvérové ​​produkty.

Obchod s rizikovým kapitálom teraz financuje tieto spoločnosti miliardami dolárov. Existuje 128 firiem na celom svete, ktoré sa momentálne podieľajú na vývoji inteligentných video analytických riešení.

Ale vyvíjať a zdokonaliť túto technológiu bude vyžadovať veľké investície do nových obchodných procesov, ľudí a inovácií. Táto správa ukazuje, že už boli investované miliardy dolárov, a zdá sa, že neexistuje žiadny náznak, že táto hora hotovosti čoskoro vyschne.

Ešte stále je veľa práce na zdokonalení technológie a jej uvedení na trh. Nové nástroje a procesy však otvorili príležitosť priniesť produkty AI na trh s videom, čo môže priniesť revolučný výkon a schopnosti.

V roku 2018 prevláda silné presvedčenie, že video analytika sa pohybuje výrazne nad rámec toho, čo sa dá dosiahnuť prostredníctvom bežných systémov založených na starých pravidlách. Nové AI platformy majú kapacitu a schopnosť spolu s algoritmami stroja a hlbokého vzdelávania na poskytovanie inteligentných riešení pre video monitorovanie. To ďalej urýchľuje dopyt po inteligentnej analýze videa nielen pre nové projekty, ale otvára rozsiahly potenciál na dodatočné vybavenie miliónov existujúcich zariadení na monitorovanie videa.

Systémy video monitorovania vytvárajú obrovské množstvo údajov, ktoré sa bohužiaľ v súčasnosti nevyužívajú. Napriek tomu sa odhaduje, že milióny videokamer, ktoré sú momentálne v prevádzke predstavujú 60% vstupných dát, viac než akýkoľvek iný senzor v budovách, areáli a mestách. Existuje teda obrovský potenciál maximalizovať hodnotu týchto údajov tým, že z ich modofikujete z „hlúpych na inteligentné“. Materiál už je, len čaká na svoje využiťie.

Svetový trh pre inteligentnú video analýzu

Trh s inteligentnou video analýzou je vo svojej predčasnej fáze a existuje málo štatistických údajov, ktoré môžu poskytnúť obraz svojej súčasnej veľkosti. Najlepším odhadom je, že celosvetový predaj video analytických riešení v roku 2017 vrátane beta testovacích produktov predstavoval približne 115 miliónov USD, pričom väčšina z nich bola inštalovaná v Číne.

Odhaduje sa, že trhový potenciál pre aplikácie inteligentnej video analýzy v existujúcich zariadeniach by mohol byť okolo 65 miliárd dolárov a v horizonte až 30 rokov, kým sa vyčerpá.

Odhaduje sa, že do roku 2022 by predstavovalo približne 13 percent trhu s videom, za predpokladu, že v priebehu nasledujúcich 12 mesiacov budú všetky trasy na trhu plne rozvinuté a budú k dispozícii produkty na analýzu videa AI, ktoré spĺňajú požiadavky zákazníkov.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokInformované ale nepripravené. Firmy sa snažia budovať svoju kybernetickú obranu
Ďalší článokZabezpečenie kritickej infraštruktúry – Viac ako len perimetrická ochrana
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ