ZDIEĽAŤ

SD karty by sme nikdy nemali považovať za samozrejmosť. SD karty môžu výrazne prispieť k tomu, aby používatelia dosiahli maximálny úžitok z ich video monitorovacích systémov.

Prichádzajú v rôznych formátoch, z ktorých si môžete vybrať, aj keď vaše rozhodnutie bude zjavne ovplyvnené tým, čomu pamäťové sloty vašich kamier dokážu vyhovieť. Dobrou správou je, že mnohé z IP kamier s vysokým rozlíšením, ktoré vyrábajú výrobcovia ako Hanwha Techwin a Axis majú sloty, ktoré poskytujú možnosť používať formáty kariet SDXC.

Prečo sú tak dôležité?

Prechod z analógového na IP sieťové riešenia pre monitorovanie videa vytvoril bežný scenár, v ktorom môže byť nahrávanie a ukladanie záznamov v značnej vzdialenosti od miesta kamery.

SD karty pomáhajú udržiavať vaše dáta v bezpečí v prípade výpadku siete. V tomto ohľade, ak sa chcete vyhnúť akýmkoľvek stratám dôležitých záznamov videa, odporúčame pred nákupom, aby ste sa podrobne oboznámili so špecifikáciami IP kamery a skontrolovali, či disponuje funkciou Auto Backup. Táto funkcia zabezpečí, že aktivita zaznamenaná na karte SD počas výpadku siete sa automaticky prenesie do vzdialeného záznamového zariadenia po obnovení siete.

Integrované aplikácie

Masívna výkonnosť čipsetov v srdci najnovšej generácie kamier s otvorenou platformou s vysokým rozlíšením poskytuje príležitosť na spustenie viacerých analytických aplikácií tretích strán, ako sú rozpoznanie evidenčných čísel vozidiel, počítanie ľudí, rozpoznanie tváre a mnoho daľších.
Údaje zachytené týmito aplikáciami je možné zaznamenať na SD karty a diaľkovo stiahnuť na analýzu podľa potreby. Pozrite sa na kamery s dvojitými slotmi na pamäťové karty SD. Tieto vám poskytnú väčšiu úložnú kapacitu, ako aj možnosť používať jednu kartu SD pre aplikácie integrované v kamere a druhú pre nahrávanie záznamov.

Kapacita

SD karty zatiaľ nie sú určené na potreby sieťového videorekordéra (NVR), SD karta by mala mať viac ako dostatočnú kapacitu na ukladanie krátkodobých požiadaviek spôsobených výpadkom siete a na zaznamenávanie údajov z analýzy alebo možnosť ukladať videá, ktoré boli zaznamenané v dôsledku spustenia funkcie detekcie pohybu kamery.

Rovnako dôležité je, aby sa zohľadnila rýchlosť zápisu na SD kartu. Veľké veľkosti súborov zachytených kamerami Full HD alebo s ultra vysokým rozlíšením 4K určujú, že by bolo rozumné určiť SD kartu triedy 10, ktorá je schopná rýchlosti zápisu 100 Mb / s. Tie sú ponúkané od väčšiny známych výrobcov SD kariet, ako je SanDisk, ktorý vám tiež poskytne pokoj v kvalite a spoľahlivosti.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokPrielomová spolupráca na podporu inovácií v oblasti zabezpečenia a ochrany
Ďalší článokÚloha GDPR pri poskytovaní inteligentnejšieho a bezpečnejšieho sveta
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ