ZDIEĽAŤ

V roku 2020 bude k internetu pripojených 24 miliárd technologických zariadení typu smerovače, firewally, servery, detektory, kamery ktoré budú medzi sebou vzájomne komunikovať. Mnohé z týchto zariadení nebude mať žiadne bezpečnostné pravidlá, takže je ľahké pochopiť, ako sa bude kybernetická bezpečnosť čoraz viac stávať prioritou.
Bohužiaľ, tento problém sa nebude týkať len veľkých podnikov, mnohí hackeri útočia aj na veľmi malé ciele ako domovy, kancelárie, kde je zraniteľnosť oveľa jednoduchšia a ľahšie získavajú citlivé dáta.
V bezpečnostnom monitorovacom systéme je okrem používania bezpečných produktov nevyhnutné implementovať aj dennú bezpečnostnú rutinu a uplatňovať rovnaké osvedčené postupy na všetky systémy bez ohľadu na veľkosť systému.

4 kľúčové veci, aby ste predišli najbežnejším kybernetickým útokom:

Zmeňte predvolené heslo.
Heslo je najdôležitejšie ochranné opatrenie sieťovej kamery. Uistite sa, že používate silné heslo a chráňte ho. Ponechanie produktu na továrenské nastavenie je obrovským zdrojom rizika a známkou amaterizmu.

Keď nastavíte nové heslo, definujte používateľov a roly.
Napríklad môžu existovať 3 typy rolí:

– Administrátor (s plným prístupom k systému)
– Prevádzkovateľ (prístup k živému videu a k archívu )
– Návštevník (kto môže vidieť iba živé video)

Vždy používajte najnovší firmvér / softvér. Vďaka tomu budú všetky produkty aktualizované vzhľadom na bezpečnostné záplaty, nové funkcie a riešenia akýchkoľvek chýb prítomných v predchádzajúcich vydaniach.

Ak je to možné, používajte zašifrované pripojenia. Vždy sa odporúča zabrániť otvoreniu akýchkoľvek presmerovaní portov v smerovači pomocou postupov ako NAT, presmerovanie portov alebo služba Dynamic DNS.

K dispozícii sú bezpečnostné služby, ktoré sa počas inštalácie automaticky konfigurujú a zabezpečujú bezpečnú a šifrovanú komunikáciu medzi ľubovoľným vzdialeným klientom (mobilným počítačom alebo PC) a kamerami v systéme sledovania bez nutnosti ručnej konfigurácie portu a smerovania. Dokonca aj aplikácie vám umožnia vytvoriť šifrovaný kanál na zobrazenie živých kamier a extrahovanie nahrávok z lokálnej siete.

Tieto postupy sú jednoduché, ale efektívne a ak budú implementované, budú veľmi pomáhať pri udržiavaní bezpečnosti systému.
Nakoniec by ste nechali dvere svojho domu otvorené?

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokVýhody audia v monitorovacom systéme
Ďalší článokVýzvy systémových integrátorov v životnom cykle monitorovacieho systému
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ