ZDIEĽAŤ

Svetelné podmienky sú dôležité, pokiaľ ide o efektívnosť monitorovacieho systému. Schopnosť vidieť úplné detaily scény bez ohľadu na svetelné podmienky je nevyhnutné. Môže to byť náročné v prostrediach, ktoré majú veľmi jasné a veľmi tmavé priestory, ako sú vstupné dvere s jasným slnečným svetlom vonku a tlmené svetlá vo vnútri.

Skúsenosť s technológiou WDR (Široký dynamický rozsah) v bezpečnostných kamerách je už dlho testovaná pri pokusoch o zobrazenie scény s komplexnými svetelnými podmienkami bez toho, aby sa ohrozila dôkazná hodnota spojená s niektorými videozáznamami.

Kamery s vysokým rozlíšením a ich detailnými obrázkami však doteraz nemohli využívať technológiu WDR. Je to preto, že kamery s vysokým rozlíšením bojujú v scénach s výrazným pohybom. Bohužiaľ to znamená, že služba WDR nemohla byť použitá vo všetkých situáciách, kde by to malo pozitívny vplyv.

Najnovšia verzia Forenznej WDR od spoločnosťi Axis túto otázka vyriešila a priniesla výhody WDR aj pre kamery s vysokým rozlíšením, ako aj pre prostredie s vysokým stupňom pohybu tým, že sa zamerala na forenznú hodnotu obrázkov.

Zvyšovanie efektívnosti dohľadu

Aplikácia forenznej technológie WDR na 4K kamery má potenciál výrazne zlepšiť efektívnosť zachytených záberov. V prípade záberov s vysokým rozlíšením, ktoré nie sú ponížené v dôsledku slabého osvetlenia alebo obsadených scén, operátori sú schopní sústrediť sa na potrebné detaily. Napríklad tváre potenciálnych zločincov, poznávacie značky alebo iné dôležité detaily, ktoré by mohli viesť k odsúdeniu, sú dostatočne jasné na to, aby mohli pomôcť pri potenciálnom trestnom stíhaní.

Vzhľadom na to, že sa používanie monitorovacích systémov sa naďalej zvyšuje a prítomnosť zariadení sa stáva pravidelnejším aspektom moderného podnikania a každodenného života, investícia do riešenia, ktoré je optimalizované pre viacero rôznych scenárov a prostredí, je životne dôležitá pre dosiahnutie dlhovekosti bez kompromisov v kvalite systému. Viac informácií o Forenznej technológii WDR nájdete tu.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870
Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications
Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme.
S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.
Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokSieťové kamery Axis určené pre inštaláciu do rohu
Ďalší článokVýhody sieťového audia
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ