ZDIEĽAŤ

Spoločnosť Axis Communications predstavuje sieťovú kameru ExCam XPT Q6055 s ochranou proti explózii, nízkou hmotnosťou a rozmermi, aby zjednodušila inštaláciu v nebezpečnom prostredí.

Kamera s funkciou PoE pomáha výrobným manažérom zabezpečiť prevádzkovú efektivitu a zároveň spĺňať všetky bezpečnostné a environmentálne predpisy. ExCam XPT Q6055 umožňuje sledovanie lokality v reálnom čase a vizuálnu identifikáciu, v prípade ak bol spustený alarm. Kamera umožňuje inteligentnejšie rozhodovanie o alokácii zdrojov a opatreniach v prípade nehody.

Sieťová kamera je navrhnutá pre potenciálne nebezpečné prostredia, ako sú rafinérie, ropné plošiny, spracovanie potravín a chemické zariadenia. IP kamera je certifikovaná pre použitie v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu podľa medzinárodných noriem. Obal z nehrdzavejúcej ocele je certifikovaný podľa celosvetových noriem (ATEX, IECEx, EAC), chráni proti korózii v nepriaznivom vonkajšom prostredí a rovnako chráni pred poškodením vodou a prachom. Široký rozsah teplôt umožňuje inštaláciu v arktických aj púštnych podmienkach.

Disponuje rozlíšením HDTV 1080p a 32x optickým zoomom ktorý ponúka nádherné zväčšené pohľady na ľudí a objekty záujmu, aby sa zabezpečilo rýchle sledovanie v rozsiahlych oblastiach.

Jednoduchá inštalácia, zvýšená bezpečnosť a vysoká spoľahlivosť

Kamera ExCam XPT Q6055 bola vytvorená pre jednoduchú a rýchlu inštaláciu, aby sa ušetril čas a náklady na prácu. Jej inštalácia „plug and play“ je dosiahnutá tým, že potrebujete len jeden kábel PoE pre dátové pripojenie a napájanie.

Môže sa tiež ľahko integrovať s existujúcim systémom monitorovania, čo prináša značné úspory na inštaláciu zariadenia. Okrem toho ExCam XPT Q6055 váži menej ako tradičná PTZ kamera odolná pred explóziou, čo uľahčuje inštaláciu a správu. To je obzvlášť užitočné v situáciách, ako sú ropné plošiny, kde sú silné vetry výzva.

Zdroj napájania, ktorý je súčasťou balenia AXIS T8154 60 W SFP Midspan, ponúka pripojenie na dlhé vzdialenosti, takže sa dá umiestniť do vyhradenej spojovacej skrinky na zemi. To zvyšuje bezpečnosť, znižuje možné poruchy a zjednodušuje riešenie problémov, pretože je pre technikov prístupnejší.

Integrované analytické nástroje pomáhajú chrániť

Integrované analytické nástroje sú tiež zahrnuté, aby pomohli manažérom bezpečnosti robiť inteligentnejšie rozhodnutia o alokácii zdrojov a znížiť rutinné hliadky. Mnoho ďalších pokročilých analytických nástrojov od mnohých partnerov Axis Communications sa dá ľahko pridať aj pre ďalšie špecializované analýzy vďaka otvorenej platforme a dodržiavaniu pravidiel ONVIF.
Tieto analytické nástroje môžu pomôcť udržať personál a zariadenie v bezpečí.

Napríklad detektor vstupu / výstupu môže spustiť alarm, ak niekto vstúpi do zakázanej oblasti. To je obzvlášť užitočné v nebezpečnom prostredí, kde nehody alebo úmyselné útoky môžu mať potenciálne smrteľné následky.

Jesper Olavi, globálny produktový manažér spoločnosti Axis Communications, povedal:

„Našim cieľom bolo ponúknuť zákazníkom jeden systém pre všetky bezpečnostné aspekty, ktoré môžu nastať bez ohľadu na to, čo ich potrebujú. Chceli sme vytvoriť bezpečnostnú kameru, ktorá bude dostatočne agilná na riešenie niektorých problémov v oblasti umiestnenia a funkčnosti bez toho, aby znižovala svoju odolnosť v náročných prostrediach. Chceli sme tiež zabezpečiť, aby bola kamera ExCam XPT Q6055 nákladovo efektívna, čo sme dosiahli zjednodušením inštalačného procesu a jej jednoduchšou správou.“

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870
Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications
Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme.

S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokKamery na miestach kde nikdy neboli
Ďalší článokAnalýza audia
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ