ZDIEĽAŤ

Kamery, ktoré sú viditeľné, môžu často pôsobiť ako užitočný odstrašujúci prostriedok pre potenciálnych zločincov. Ich viditeľnosť je niekedy výhodou a želaním, ale v mnohých prípadoch je veľkosť a viditeľnosť bezpečnostnej kamery málo dôležitá, až nežiadúca.

Vďaka pokroku v oblasti technológií je možné zmenšiť vysokokvalitné sieťové kamery na takú veľkosť, ktorá ich robí neuveriteľne diskrétnymi a v niektorých prípadoch je takmer nemožné ich odhaliť. To sa dosiahlo oddelením obrazového snímača a optiky od ostatnej potrebnej elektroniky kamery, čo otvára celú novú škálu potenciálnych aplikácií.
Hlavné prínosy malých, modulárnych sieťových kamier sa ukazujú v prostrediach, kde by bola rušivá veľká viditeľná kamera. Tak isto tam, kde je veľmi náročné, až nemožné umiestniť kameru, kvôli neprístupnej polohe.

Kamery na miestach kde nikdy neboli

Zlepšenie zákazníckeho zážitku

Vezmime si napríklad predajne drahých šperkov. Určite ste už videli krásne klenotníctva lemujúce ulice známych miest, ktoré prinášajú zákazníkom najlepšie a najexkluzívnejšie skúsenosti. Od privítania elegantne oblečeného bezpečnostného strážcu, až po dizajn obchodu a zdvorilosti zamestnancov.

Klenotníctva plné drahých, trblietavých šperkov zaplnia obchod a samozrejme, vedenie obchodu chce mať možnosť sledovať svoje cenné aktíva. Veľké, viditeľné kamery na monitorovanie, ktoré sledujú všetok pohyby zákazníkov, neprispievajú k celkovému dojmu z nakupovania. Najnovšie modulárne kamery poskytujú predajcom vysoko efektívne riešenia, bez toho, aby rušili zákazníkov.

Udržiavanie strojov v pohybe

Ak chceme zdôrazniť všestrannosť najnovších modulárnych kamier, prejdime od elegantných klenotníctiev do výrobného prostredia. V podmienkach akéhokoľvek technologicky vyspelého priemyselného prostredia, je zastavenie plynulosti procesov drahé. Či už je spôsobené narušením dodávateľského reťazca, alebo dlhou a nepredpokladanou údržbou a opravami. Veľmi kompaktná veľkosť mnohých senzorových jednotiek dnes umožňuje, aby boli umiestnené priamo vo vnútri priemyselných strojov. To pomôže identifikovať príčiny problémov, keď sa vyskytnú, ale čo je dôležitejšie, zabrániť ich vzniku ešte pred tým, ako sa stanú. Umožní to predchádzanie akýmikoľvek problémom a tiež stratám na ziskoch zo zastaveného výrobného procesu.

Zlepšenie bezpečnosti

Posledným príkladom, ktorý poukazuje na všestrannosť a nákladovú efektívnosť modulárnych kamier, je ich využitie v bankovom sektore. Konkrétne tam, kde sú “pinhole” kamery vložené do bankomatov. Možnosť mať niekoľko takýchto snímačov pripojených k jednej hlavnej jednotke znamená napríklad, že banka môže vidieť celkový prehľad (zachytiť osobu, ktorá sa pozerá cez rameno zákazníka, aby videl zadaný kód) a zároveň získa jasný pohľad na tvár zákazníka a výber peňazí, ktoré sa odoberajú zo stroja.

Vyššie je uvedených len pár potenciálnych aplikácií pre modulárne kamery. Tieto kamery dokážu poskytovať vysokokvalitné obrazy z doslova akéhokoľvek miesta. Pri ich použití s výhodami video analýzy, alebo termálneho zobrazovania je ich potenciál takmer nekonečný.

Či už ide o maloobchod, priemysel, bankovníctvo, dopravu alebo akýkoľvek iný sektor a položíte si otázku: „Ak by som mohol umiestniť kameru kdekoľvek, kam by to bolo?“. Určite vás napadne príležitosť, kde by ste si vedeli použitie takýchto kamier predstaviť.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870
Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications
Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokPrečo sú IP kamery ľahko napadnutelné?
Ďalší článokAxis predstavuje jednoducho integrovateľnú PTZ kameru s ochranou proti explózii
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ