ZDIEĽAŤ

Radary v kritickej infraštruktúre

Vedeli ste, že prvý radarový systém bol vyrobený v roku 1935 britským fyzikom Robertom Watsonom-Wattom a do roku 1939 Anglicko vytvorilo reťazec radarových staníc, pozdĺž svojho južného a východného pobrežia, na odhalenie agresorov vo vzduchu alebo na mori. Počas niekoľkých nasledujúcich rokov sa radar vyvinul na bežné námorné a pozemné vojenské systémy.

Aplikácie

Odvtedy sa radar vyvíja ako praktický nástroj pre použitie v mnohých odvetviach, vrátane kritickej infraštruktúry. V tejto oblasti bola táto technológia využívaná najmä pre námorné a pozemné aplikácie.

Námorné aplikácie využívajú skôr systémy s dlhším dosahom na sledovanie plavidiel. Iné systémy sú umiestnené priamo na ropných plošinách alebo v prístavoch na sledovanie a overenie plavidiel v ich blízkosti. Tieto radarové systémy niekedy využívajú aj kamery s dlhým dosahom na overenie cieľov označených radarom.

Od roku 2009 bol na komerčný trh zavedený radarový systém, ktorý bol dostupný v nižšej cene, okolo 10 000€. Tieto nové menej nákladné systémy sa uchytili v segmente kritickej infraštruktúry a poskytli dodatočnú vrstvu perimetrickej ochrany na rôznych objektoch. Spolu s kamerami, radar vytvoril pekný systém na detekciu, overovanie a sledovanie cieľov v definovanom rozsahu.

Ale to bolo takmer pred 10 rokmi. V súčasnosti nové systémy, ktoré využívajú radarovú technológiu sú o niekoľko krokov ďalej, umožňujúc pozemnú a vzdušnú detekciu v jednom celku. Tieto nové systémy môžu mať dosah až do 600 metrov a poskytujú vynikajúce zorné pole, ktoré môže pomáhať napríklad detegovať a sledovať rýchlo sa pohybujúce drony.

Vývoj ďalších nových, nízkonákladových radarov s krátkym dosahom (v rozmedzí do 50 metrov, v cene okolo 1 400 Eur) dopĺňa existujúce bezpečnostné systémy, pre odvetvie kritickej infraštruktúry. Tieto radary sú založené na IP technológiách (s možnosťou PoE napájania), dopĺňajú existujúcu sieť IP zabezpečenia objektov, zvonku alebo zvnútra perimetrov. Nízkonákladový radar sa môže použiť v mnohých objektoch kritickej infraštruktúry.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870
Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications
Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokHanwha Techwin spúšťa 4MPx Flateye IR kamery
Ďalší článokAko zabezpečiť bezpečnosť siete
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ