ZDIEĽAŤ

Spoločnosť Axis Communications spustila v rámci vývoja produktov založených na cloudových službách nový systém AXIS Guardian. Toto inovatívne riešenie ponúka security spoločnostiam alebo bezpečnostným manažérom vykonávať vzdialený monitoring bezpečnostných systémov pomocou cloudovej služby. AXIS Guardian bol vytvorený v úzkej spolupráci so spoločnosťami, ktoré majú bohaté skúsenosti s poskytovaním podobných cloudových a bezpečnostných služieb.

Základom systému je centrálny softvér monitorovania alarmov navrhnutý tak, aby umožňoval integráciu s existujúcimi softvérmi alarmových systémov poskytovateľov bezpečnostných služieb, kde sú video dáta spracované na periférnych zariadeniach a potom uložené v cloude alebo lokálne. S využitím centralizovaného riadenia zariadení spoločnosti AXIS Guardian môžu poskytovatelia udržiavať a riadiť systémy svojich klientov na diaľku, pri zachovaní stabilného a spoľahlivého monitorovania, bez navyšovania nákladov na údržbu alebo inštaláciu.
AXIS Guardian umožňuje spoločnostiam poskytujúcim bezpečnostné služby zvýšiť ich ponuku zákazníckych služieb a prehĺbiť svoje vzťahy so zákazníkmi bez toho, aby priniesli veľké režijné náklady.

Zvyšovanie prevádzkovej efektívnosti

Integrácia systému AXIS Guardian so softvérom na spracovanie poplachov umožňuje ich veľmi rýchlu a efektívnu správu. Pridaním video verifikácie do riešení poplachových systémov umožňuje jednoduchú a rýchlu identifikáciu a overenie potenciálnej hrozby. Toto sa dá okamžite uskutočniť mimo centrálnej jednotky poskytovateľa poplachového systému a tak je možné rýchlo nasadiť najvhodnejšiu odpoveď (hasiči, polícia, údržba) bez toho, aby museli príslušníci strážnej služby overovať osobne každý poplach.

Tým, že je možné overiť dôvod spustenia poplachového signálu a nasadzovať príslušníkov strážnej služby len na riešenie skutočných incidentov, poskytovatelia bezpečnostnej služby sa môžu vyhnúť plytvaniu zdrojov na falošné poplachy. To im umožní fungovať efektívnejšie a poskytovať viac služieb vďaka tomu, že nemusia využívať svoje zdroje na overovanie každého poplachu.

Zvyšovanie výnosov

AXIS Guardian taktiež otvára príležitosť pre inštalačné spoločnosti a poskytovateľov bezpečnostných služieb ponúkať dodatočné služby svojim zákazníkom, od vzdialeného stráženia perimetrov, až po verbálne upozorňovanie neznámych osôb vzdialene, prostredníctvom audio systémov.

Táto integrácia umožňuje ďalší predaj produktov a služieb zákazníkom. Znamená to, že zákazníci môžu profitovať z kombinácie najlepších výrobkov na sledovanie na trhu bez toho, aby sa museli starať o to, ako zvládnu ich spravovanie a ovládanie. O to všetko sa postará poskytovateľ bezpečnostných služieb, na diaľku. To znamená, že poskytovatelia môžu zvýšiť výnosy prostredníctvom počiatočného predaja hardvéru a ďalších priebežných služieb súvisiacich so správou a používaním bezpečnostných systémov.

Webová a mobilná aplikácia (Hosted Video) Guardian, spoločnosti AXIS, tiež umožňuje koncovým zákazníkom, aby podľa potreby mali kontrolu nad svojim systémom. Prostredníctvom aplikácií môžu zákazníci pristupovať k zaznamenaným a živým obrazom, aby mohli monitorovať alebo skontrolovať svoj systém nezávisle od svojho poskytovateľa bezpečnostných služieb.

Úspora nákladov

Služba poskytuje aj komerčné výhody. Inštalácia je mimoriadne jednoduchá, pretože nie je potrebná žiadna konštrukcia systému, ani špeciálne vyškolená obsluha systému. AXIS Guardian sa pripája priamo do existujúceho systému a nové zariadenia môžu byť pridané jediným kliknutím, čo znamená, že nemáte veľké montážne náklady.

AXIS Guardian má flexibilný predplatný model, čo znamená, že môže byť zmenšený podľa potrieb klientov spoločnosti, takže používatelia platia iba za to, čo skutočne používajú.

Johan Birkfeldt, globálny riaditeľ spoločnosti Hosted Services, Axis Communications, dodáva: „AXIS Guardian sme vyvinuli v spolupráci s inštalačnými spoločnosťami a poskytovateľmi bezpečnostných služieb, aby sme poskytli konkurenčnú výhodu prostredníctvom komplexnej ponuky. Naši partneri môžu upevniť vzťahy s klientmi a preukázať, že sú schopní uspokojiť potreby trhu. Je to víťazstvo: koncový zákazník dostane zdokonalený poplachový systém, zatiaľ čo naši partneri majú ďalší spôsob, ako zvýšiť svoj príjmový tok a klientsku základňu.“

Slavomir Bolha, obchodný riaditeľ spoločnosti CANEX, spol. s r.o., dodáva: „AXIS Guradian je cloudová služba prepájajúca Axis IP kamery s monitorovacím systémom, bežiacom na robustnej centrálnej platforme. Toto spojenie zároveň eliminuje vstupné náklady na hardvér v podobe obstarania potreby vlastných serverov, záznamníkov resp. úložiska. Tak isto výrazne zjednodušuje inštaláciu a správu celého systému, kde klient pre prístup k svojim nahrávkam potrebuje len webový prehliadač (príp. klientsku aplikáciu) a prístupové údaje (meno a heslo). Za zlomok skutočných obstarávacích nákladov, spočívajúcich prakticky iba v zakúpení AXIS IP kamery, získate formou mesačne platenej služby špičkový a ľahko rozšíriteľný kamerový systém vhodný pre každú lokalitu. Dĺžka video archívu následne závisí od výšky servisného poplatku a programu, pre ktorý sa klient rozhodne (min. 7 dní).“

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870
Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications
Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokWiseNet predstavuje kompaktné dopravné riešenia
Ďalší článokHanwha Techwin spúšťa 4MPx Flateye IR kamery
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ