ZDIEĽAŤ

Aj v maloobchode je veľmi dôležité analyzovať pohľad zákazníka, predvídať jeho nákupné zvyky a zladiť sa s jeho videním a vnímaním vašej prevádzky. Kľúčové je získať čo najviac informácií o zákazníkoch, ich veku, pohlaví, nákupných zvykoch, vedieť v akom čase, v ktorý deň a čo najčastejšie nakupujú a ďalej analyzovať prečo je to tak.

Ak napr. získam informáciu o tom, že konkrétny regál alebo sektor mojej predajne je najfrekventovanejší, je možné umiestnením konkrétneho produktu zvýšiť jeho predaj. Analytické nástroje vám poskytnú veľmi presné štatistické informácie o správaní sa vašich zákazníkov v predajni a pomôžu zvýšiť vaše tržby.

Počítanie osôb, sledovanie radov, analýza veku a pohlavia

Hanwha Techwin spoločne so špecialistami na analytiku zo spoločnosti A.I Tech pripravili biometrické riešenia pre maloobchod. Tie umožňujú malým retailovým reťazcom, príp. malým predajniam, večierkam, trafikám a benzínovým staniciam, lepšie porozumieť tomu, aký typ a počet zákazníkov ich predajne navštevuje.

biometricke riesenia

Presnosť a spoľahlivosť

Tieto cenovo dostupné riešenia sú dodávané vo forme kompletne nainštalovaných riešení založených na systéme video analýzy od spoločnosti A.I. Tech, ktorá má s analýzami obrazu dlhoročné skúsenosti a je považovaná za lídra v oblasti maloobchodných analytik.

Prvky analytiky “Wisenet AI-Retail-DASH”

Wisenet AI-Retail-DASH využíva pre svoju analýzu vysokokvalitnú IP kameru vybavenú CPU s veľkým výpočtovým výkonom. Tento výkon umožňuje analytickej aplikácií A.I. Tech analyzovať video priamo v kamerách Wisenet XND-6010 / RET, bez nutnosti nákupu ďalšieho HW.

Nie je potrebný žiadny dodatočný PC/server. Aplikácia “beží” priamo v kamere, čím dosahuje ekonomickú výhodnosť riešenia a šetrenie investičných nákladov.

Aké funkcie má riešenie “Wisenet AI-Retail-DASH”?

AI-PEOPLE počíta osoby vstupujúce do konkrétnej zóny obchodu, čo maloobchodníkom umožňuje sledovať efektivitu rozmiestnenia produktov, alebo akcií na podporu predaja v predajniach a pod. Systém pritom využíva funkciu rozpoznávania osôb prekračujúcich rôzne virtuálne hranice. Tento modul si môžu manažéri predajní sami nakonfigurovať tak, aby spĺňal konkrétne požiadavky na počítanie osôb v danej predajni. Je možné definovať aj smer pohybu osôb, pričom nastaviteľný počet virtuálnych hraníc nie je nijako obmedzený.

Modul AI-People vykazuje presnosť cez 95% a dokáže rozlíšiť aj prípady, keď virtuálnu hranicu prekračuje niekoľko osôb súčasne, alebo sa v predajni pohybujú osoby s nákupnými vozíkmi či detskými kočíkmi.

AI-CROWD poskytuje maloobchodníkom odhady počtu osôb v davoch ľudí, ktoré sa pohybujú len pomaly, resp. stoja na mieste, napríklad pri pokladniach v predajni. Vďaka tejto funkcii získate informáciu o tom, ako dlho trvá vybavenie nákupu na pokladni a možnosť upraviť tak počet otvorených pokladní v konkrétnom čase.

AI-Overcrowd upozorňuje manažérov predajne na skutočnosť, že počet osôb v konkrétnej oblasti prekročil určitú hranicu. Prahovú hodnotu pre veľkosť davu je možné ľubovoľne meniť.

AI-DASH ponúka intuitívne výstupy z nazbieraných dát analytických modulov (AI-People, AI-Crowd a AI-Overcrowd), ukladaných priamo na pamäťové SD karty v kamerách Wisenet XND-6010 / RET *. Všetky výstupy je možné zobrazovať, analyzovať a porovnávať vzdialene cez web prehliadač.

Pre retailové reťazce s množstvom predajní je možné kamery prevádzkovať a administrovať na centrálnom serveri.

Public View Monitor je kamera pre analýzu veku a pohlavia. Je určená na inštaláciu v priestoroch vstupu do predajne, nákupných uličkách alebo pri pokladniach. Zameriava sa na tváre osôb a jej primárna funkcia môže byť odhaľovanie prípadnej trestnej činnosti. Okrem odstrašovacieho účinku a odhaľovania zlodejov, je táto kamera navyše vybavená modulom AI-Bio-DASH, ktorý generuje analýzy veku a pohlavia návštevníkov obchodu.

Modul AI-Bio-DASH s technológiou rozpoznávania tvárí sa dodáva formou Out-of-box riešenia spoločne s kamerou Wisenet TNB-6030 / BIO a je možné jej priame prepojenie s digitálnym displejom zobrazujúcim video obsah osobe, ktorej obraz kamera zachytila.

* Na zabezpečenie čo najvyššej presnosti riešenie Wisenet AI-Retail-DASH a súvisiacich modulov je nevyhnutné nainštalovať dome kameru Wisenet XND-6010 / RET do pozície pre sledovanie z “vtáčej” perspektívy vo výške aspoň 3 metre.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Hanwha Techwin Europe

O spoločnosti Hanwha Techwin

Spoločnosť Hanwha Techwin je výrobcom vysoko kvalitných bezpečnostných produktov. Spoločnosť Hanwha Techwin je inovatívna organizácia zaisťujúca komplexné riešenia v globálnom merítku. Je dodávateľom vysoko kvalitných riešení a produktov z oblasti security. Do portfólia Hanwha Techwin patria najmä systémy priemyselnej televízie (CCTV) vrátane najmodernejších riešení na báze IP.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokWisenet predstavuje dvojkanálovú multi-smerovú IP kameru PNM-7000VD
Ďalší článokAxis predstavuje nový kontrolér prístupového systému AXIS A1601
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ