ZDIEĽAŤ

Aj v maloobchode je veľmi dôležité analyzovať pohľad zákazníka, predvídať jeho nákupné zvyky a zladiť sa s jeho videním a vnímaním vašej prevádzky. Kľúčové je získať čo najviac informácií o zákazníkoch, ich veku, pohlaví, nákupných zvykoch, vedieť v akom čase, v ktorý deň a čo najčastejšie nakupujú a ďalej analyzovať prečo je to tak.

Ak napr. získam informáciu o tom, že konkrétny regál alebo sektor mojej predajne je najfrekventovanejší, je možné umiestnením konkrétneho produktu zvýšiť jeho predaj. Analytické nástroje vám poskytnú veľmi presné štatistické informácie o správaní sa vašich zákazníkov v predajni a pomôžu zvýšiť vaše tržby.

Počítanie osôb, sledovanie radov, analýza veku a pohlavia

Hanwha Techwin spoločne so špecialistami na analytiku zo spoločnosti A.I Tech pripravili biometrické riešenia pre maloobchod. Tie umožňujú malým retailovým reťazcom, príp. malým predajniam, večierkam, trafikám a benzínovým staniciam, lepšie porozumieť tomu, aký typ a počet zákazníkov ich predajne navštevuje.

biometricke riesenia

Presnosť a spoľahlivosť

Tieto cenovo dostupné riešenia sú dodávané vo forme kompletne nainštalovaných riešení založených na systéme video analýzy od spoločnosti A.I. Tech, ktorá má s analýzami obrazu dlhoročné skúsenosti a je považovaná za lídra v oblasti maloobchodných analytik.

Prvky analytiky “Wisenet AI-Retail-DASH”

Wisenet AI-Retail-DASH využíva pre svoju analýzu vysokokvalitnú IP kameru vybavenú CPU s veľkým výpočtovým výkonom. Tento výkon umožňuje analytickej aplikácií A.I. Tech analyzovať video priamo v kamerách Wisenet XND-6010 / RET, bez nutnosti nákupu ďalšieho HW.

Nie je potrebný žiadny dodatočný PC/server. Aplikácia “beží” priamo v kamere, čím dosahuje ekonomickú výhodnosť riešenia a šetrenie investičných nákladov.

Aké funkcie má riešenie “Wisenet AI-Retail-DASH”?

AI-PEOPLE počíta osoby vstupujúce do konkrétnej zóny obchodu, čo maloobchodníkom umožňuje sledovať efektivitu rozmiestnenia produktov, alebo akcií na podporu predaja v predajniach a pod. Systém pritom využíva funkciu rozpoznávania osôb prekračujúcich rôzne virtuálne hranice. Tento modul si môžu manažéri predajní sami nakonfigurovať tak, aby spĺňal konkrétne požiadavky na počítanie osôb v danej predajni. Je možné definovať aj smer pohybu osôb, pričom nastaviteľný počet virtuálnych hraníc nie je nijako obmedzený.

Modul AI-People vykazuje presnosť cez 95% a dokáže rozlíšiť aj prípady, keď virtuálnu hranicu prekračuje niekoľko osôb súčasne, alebo sa v predajni pohybujú osoby s nákupnými vozíkmi či detskými kočíkmi.

AI-CROWD poskytuje maloobchodníkom odhady počtu osôb v davoch ľudí, ktoré sa pohybujú len pomaly, resp. stoja na mieste, napríklad pri pokladniach v predajni. Vďaka tejto funkcii získate informáciu o tom, ako dlho trvá vybavenie nákupu na pokladni a možnosť upraviť tak počet otvorených pokladní v konkrétnom čase.

AI-Overcrowd upozorňuje manažérov predajne na skutočnosť, že počet osôb v konkrétnej oblasti prekročil určitú hranicu. Prahovú hodnotu pre veľkosť davu je možné ľubovoľne meniť.

AI-DASH ponúka intuitívne výstupy z nazbieraných dát analytických modulov (AI-People, AI-Crowd a AI-Overcrowd), ukladaných priamo na pamäťové SD karty v kamerách Wisenet XND-6010 / RET *. Všetky výstupy je možné zobrazovať, analyzovať a porovnávať vzdialene cez web prehliadač.

Pre retailové reťazce s množstvom predajní je možné kamery prevádzkovať a administrovať na centrálnom serveri.

Public View Monitor je kamera pre analýzu veku a pohlavia. Je určená na inštaláciu v priestoroch vstupu do predajne, nákupných uličkách alebo pri pokladniach. Zameriava sa na tváre osôb a jej primárna funkcia môže byť odhaľovanie prípadnej trestnej činnosti. Okrem odstrašovacieho účinku a odhaľovania zlodejov, je táto kamera navyše vybavená modulom AI-Bio-DASH, ktorý generuje analýzy veku a pohlavia návštevníkov obchodu.

Modul AI-Bio-DASH s technológiou rozpoznávania tvárí sa dodáva formou Out-of-box riešenia spoločne s kamerou Wisenet TNB-6030 / BIO a je možné jej priame prepojenie s digitálnym displejom zobrazujúcim video obsah osobe, ktorej obraz kamera zachytila.

* Na zabezpečenie čo najvyššej presnosti riešenie Wisenet AI-Retail-DASH a súvisiacich modulov je nevyhnutné nainštalovať dome kameru Wisenet XND-6010 / RET do pozície pre sledovanie z “vtáčej” perspektívy vo výške aspoň 3 metre.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Hanwha Techwin Europe

O spoločnosti Hanwha Techwin

Spoločnosť Hanwha Techwin je výrobcom vysoko kvalitných bezpečnostných produktov. Spoločnosť Hanwha Techwin je inovatívna organizácia zaisťujúca komplexné riešenia v globálnom merítku. Je dodávateľom vysoko kvalitných riešení a produktov z oblasti security. Do portfólia Hanwha Techwin patria najmä systémy priemyselnej televízie (CCTV) vrátane najmodernejších riešení na báze IP.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokČo je to inteligentné mesto?
Ďalší článokAxis predstavuje nový kontrolér prístupového systému AXIS A1601
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ