ZDIEĽAŤ

Kybernetická bezpečnosť pre finančné inštitúcie

Len málo inštitúcií si uvedomuje kritickú potrebu byť plne pripravený na prípadné útoky kybernetických zločincov. Nie je prekvapujúce, keď výskum ukazuje, že banky musia v priemere každoročne odvrátiť 85 kybernetických útokov, z ktorých tretina je úspešná. A rovnako ako akékoľvek finančné straty, ktoré by mohli vyplynúť z úspešného útoku, poškodenie reputácie finančnej inštitúcie ako bezpečného miesta na udržanie ťažko získaných peňazí a úspor by mohlo byť v priebehu času ešte nákladnejšie. Preto je dôležité, aby finančné inštitúcie podnikli všetky možné kroky, aby zabezpečili, že každý potenciálny prístupový bod k sieti bude ochránený.

Video monitorovacie systémy sú samozrejmou dôležitou súčasťou bezpečnostnej infraštruktúry bánk už mnoho rokov. Nárast používania technológie IP kamier však prináša mnohé ďalšie výhody v kvalite, efektívnosti a systémovom riadení.

Jedna z prvých bánk, ktorá uskutočnila prechod z analógového kamerového systému na IP kamery, je Banco de Brasilia (BRB), ktorá sa stala prvou bankou v Brazílii ktorá je 100% monitorovaná IP kamerami, ktoré boli inštalované v 127 pobočkách banky po celej krajine.

Ako zdôrazňuje Deivison Nery, bezpečnostný analytik spoločnosti BRB, dôsledky inštalácie IP kamerového systému vyžadujú, aby tímy pre bezpečnosť a IT konali jednotne.

„IT zamestnanci zodpovední za celú sieť sú si vedomí zraniteľnosti počítačovej bezpečnosti a ak sa pridajú nové potenciálne prístupové body, musia pochopiť, ako budú zabezpečené. To nie je niečo, čo by sa dalo riešiť po inštalácii: je nevyhnutné, aby sa IT tím zapojil už od samého začiatku návrhu systému.“

Uznávajúc, že bezpečnosť v oblasti kybernetického zabezpečenia nie je o jedom projekte, ale o prebiehajúcom procese, spoločnosť BRB sa zaväzuje k nepretržitému hodnoteniu rizík, ktoré skúma každý aspekt systému – vrátane ľudí, procesov, hardvéru a softvéru – identifikovania nových zraniteľností systémmu a ich proaktívne riešenia. Jedným z kľúčových prvkov schopnosti byť aktívny je použitie softvéru na správu zariadení, čo výrazne znižuje čas potrebný na aktualizáciu softvéru sieťovej kamery tak, aby zahŕňal všetky aktualizácie a opravy zabezpečenia.

Existujú zásadné kroky, ktoré môžu finančné inštitúcie a akékoľvek iné inšitúcie podniknúť, aby zabezpečili bezpečnosť svojho riešenia IP video monitorovacieho systému, ale Nery tiež zdôrazňuje výhody pracovať so správnym partnerom.

„Je rozhodujúce nájsť riešenie od strategického partnera, ktorý jasne dokazuje najlepšiu prax v kybernetickej bezpečnosti. Špecialisti, ktorí sú fundovaný na trhu so sietovým videom, sú si neustále vedomí meniacej sa hranice hrozieb a spôsobov, ako zmierniť tieto riziká. Ich podpora, školenia a poradenstvo sú neoceniteľné pri udržaní bezpečného systému.“

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870
Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications
Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokNevyužitý potenciál video analýzy v bankovom sektore
Ďalší článokHanwha Techwin predstavuje kompaktné kamery WiseNet s kompresiou H.265
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ