ZDIEĽAŤ

Maloobchodný trh začal oceňovať hodnotu, ktorú sieťové audiosystémy môžu priniesť maloobchodným kamenným prevádzkam. Tieto systémy sú riešením typu „všetko v jednom“ pre množstvo spôsobov použitia, ktoré umožňujú prehrávanie nahraných, živých oznámení alebo prehrávanie hudby na pozadí. Pozrieme sa na niektoré výhody inštalácie sieťového audio systému.

Integrácia sieťového zvuku bez režijných nákladov

V porovnaní s analógovými systémami majú sieťové audio systémy oveľa nižšie celkové náklady a väčšiu flexibilitu. Obchodníci už nemusia udržiavať a spravovať samostatné notifikačné systémy a hudobné systémy na pozadí, ktoré môžu byť veľmi nákladné a časovo náročné.

Bez nákladného alebo veľkého centrálneho komponentu, ktorý ovláda každú jednotku, existuje menej bodov, kde môže dôjsť k poruche pripojenia, čo znižuje pravdepodobnosť potreby vyškolených technikov na vykonanie nákladných opráv. Prostredníctvom sieťového audia je každá jednotka kompletným systémom. Má funkcie ako integrovaná inteligencia, ekvalizér, zosilňovač, procesor digitálneho signálu, mikrofón, napájanie a reproduktory. Takže jeden systém môže byť použitý pre mnohé potreby maloobchodníkov.

Má vstavaný MP3 prehrávač a streamingovú podporu, čo znamená, že predajcovia môžu prehrávať akýkoľvek obsah lokálne alebo online. Zabudovaná funkcia plánovania obsahu zabezpečuje optimálny komunikačný mix.

Sieťové audio vyžaduje len jeden kábel pre pripojenie, napájanie a komunikáciu, čo znamená, že systémy sa jednoducho inštalujú a pripájajú. Audio systém je vopred nakonfigurovaný pre optimálny zvuk vďaka zabudovanému spracovaniu signálu, čím sa eliminuje potreba kontaktovať profesionálnych zvukových technikov počas inštalácie.

Jednoduchá správa

Keďže je audio systém pripojený k štandardnej TCP/IP sieti, je ľahké vzdialene sledovať stav systému, čím sa znižuje potreba vysielať technikov na monitorovanie na mieste. Ak je systém nefunkčný, možnosti protokolu IP umožňujú vykonanie aktualizácií z miesta centrálnej správy, čo znižuje potrebu jednotlivej aktualizácie a výmeny jednotiek. Ak dôjde k problému so softvérom alebo hardvérom, systém zabezpečujúci redundanciu zabraňuje tomu, aby jedno odpojené zariadenie ovplyvnilo zvyšok systému.

Obchody môžu využívať aplikácie integrované do reproduktorov, ako sú služby podpory streamingu a aplikácie prehrávačov zvuku. Vďaka tomu majú maloobchodníci prístup k hudobným streamingovým službám. Správcovia môžu tiež používať zoznamy skladieb uložené lokálne na pamäťových kartách, ktoré sú v sieťovom audio systéme.

Okrem toho môžu správcovia vybrať len požadovanú časť systému pre ohlásenie oznámenia prostredníctvom inteligentného zónovania. Konfigurácia zón je ľahko nastaviteľná, správca potrebuje urobiť len zmenu nastavení tak, aby vyhovoval ich preferovanému usporiadaniu.

Škálovateľnosť a flexibilita

Tieto jednoduché procesy inštalácie a riadenia znamenajú, že systémy sa bez ťažkostí môžu prispôsobiť a meniť v závislosti od požiadaviek. Ak predajcovia zmenia veľkosť svojho obchodu, otvoria ďalšie obchody alebo sa presťahujú, je ľahké pridať alebo odstrániť zariadenia.

Okrem toho sieťové audio systémy prichádzajú s otvoreným API pre jednoduchú integráciu s inými systémami a budúcimi aplikáciami. Napríklad sieťové audio systémy majú integrovaný audio prehrávač na ukladanie rôznych zvukových nahrávok. To môže dopĺňať sieťový video systém tým, že predinštalované nahrávky sú spúšťané, keď kamera zistí, že napr. niekto vstúpil do oblasti kde je prístup povolený len pre personál. Alebo systém by mohol byť spojený so softvérom na detekciu zvuku, ktorý by odosielal upozornenia po detekcii zvukov na vysokej úrovni, ako sú napríklad strely alebo hlasný agresívny výkrik.

Nekonečné možnosti sieťového zvuku

Sieťové audio systémy nie sú obmedzené na aplikácie v maloobchode, ale môžu sa rozšíriť tak, aby sa objavili v akomkoľvek vhodnom prostredí. Môžu to byť školy, zdravotníctvo alebo komerčné budovy. Jeho flexibilita a škálovateľnosť znamenajú úspory nákladov, pričom sa zároveň zvyšuje spokojnosť zákazníkov prostredníctvom ich optimalizovaného zážitku.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870
Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications
Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokNové kamery Wisenet ANPR na riadenie dopravy
Ďalší článokNevyužitý potenciál video analýzy v bankovom sektore
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ