ZDIEĽAŤ

Axis spúšťa softvér na kontrolu kybernetickej bezpečnosti

Spoločnosť AXIS oznámila vydanie AXIS Device Manager, komplexného nástroja pre správu sieťových zariadení. Nástroj ponúka jednoduchý, nákladovo efektívny a bezpečný spôsob riadenia všetkých dôležitých úloh riadenia, inštalácie a prevádzky zariadení. Navyše, vo svete, kde sa bezpečnostné hrozby stávajú bežnejšími, AXIS Device Manager uľahčuje proaktívnu ochranu zariadení a siete. Je vhodný na správu až niekoľko tisíc sieťových zariadení Axis na jednom, alebo viacerých miestach. Nástroj tiež umožňuje ovládanie prístupu a audio zariadení.

Ďalší vývoj populárnej softvérovej platformy AXIS Camera Management prináša zmenu nástroja na AXIS Device Manager. Ide o demonštráciu záväzku spoločnosti Axis pomôcť zákazníkom dosiahnuť ľahké inštalácie, nákladovo efektívne operácie a zároveň proaktívnu ochranu zariadení a siete pred rizikami vyplývajúcimi z počítačovej bezpečnosti.

Široký rozsah dostupných funkcií správy zariadení zahŕňa:
• Automatické priraďovanie adresy IP
• Inštalácia, konfigurácia, výmena a inovovanie akékoľvek jednotlivého zariadenia
• Kopírovanie konfigurácie medzi tisíckami zariadení
• Pripojenie sa k viacerým serverom / systémom
• Možnosť obnovovania bodov a predvolených nastavení z výroby
• Upgrade firmvéru zariadenia
• Správa a aktualizácia používateľských účtov a hesiel
• Nasadenie a obnovenie certifikátov HTTPS a IEEE 802.1x

Podpora kybernetickej bezpečnosti

Dôležité je, že v prostredí neustálej hrozby zo strany kybernetických zločincov, v ktorom sa technológia nachádza, je nevyhnutné, aby sa každá infraštruktúra súvisiaca s bezpečnosťou pravidelne riadila. Nový systém AXIS Device Manager prináša významné vylepšenia bezpečnosti zariadení tým, že umožňuje centralizované spravovanie účtov, hesiel a certifikátov. To zjednodušuje a znižuje náklady pre tvorcov a administrátorov systému, a umožňuje proaktívne riadenie a implementovanie dôležitých funkcií pre správu bezpečnosti.

„Možnosť prístupu, efektívnej inštalácie, adaptácie a zabezpečenia všetkých zariadení v sieti šetrí obrovské množstvo času a úsilia. AXIS Device Manager je nástroj pre správu všetkých zariadení Axis, bez ohľadu na ich životný cyklus,“ povedal Ola Lennartsson, produktový manažér pre systémový manažment spoločnosti Axis Communications.

„V dnešnom rýchlo sa rozvíjajúcom svete je každé zariadenie alebo sieť, ktoré sú statické, potenciálne náchylné na kybernetické hrozby. Preto je dôležité zabezpečiť, aby naši zákazníci mohli používať nástroj, ktorý im umožňuje ľahko, rýchlo a rozhodne spravovať všetky zariadenia v sieti. AXIS Device Manager je ten nástroj.“

AXIS Device Manager je už k dispozícií na stiahnutie zadarmo.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870
Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications
Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokČo sa zmení s príchodom GDPR pre CCTV?
Ďalší článokProfesionálne sledovanie priestorov
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ