ZDIEĽAŤ

Axis spúšťa nový softvér na jednoduchú správu sieťových zariadení a proaktívnu kontrolu počítačovej bezpečnosti

Spoločnosť Axis Communications oznámila vydanie nástroja AXIS Device Manager, komplexného nástroja na správu IP zariadení, ktorý ponúka jednoduchý, nákladovo efektívny a bezpečný spôsob riadenia všetkých dôležitých úloh inštalácie a prevádzky zariadení. Navyše, vo svete, kde sa bezpečnostné hrozby stávajú bežnými, AXIS Device Manager uľahčuje proaktívnu ochranu zariadení a siete. Je vhodný na správu niekoľkých tisíc sieťových kamier Axis, ovládanie prístupu a audio zariadení na jednom mieste alebo niekoľko tisíc zariadení na viacerých miestach.

Ďalším vývojom populárnej softvérovej platformy AXIS Camera Management, AXIS Device Manager, je demonštrácia záväzku spoločnosti Axis pomôcť zákazníkom dosiahnuť ľahké inštalácie, nákladovo efektívne operácie a zároveň proaktívne chrániť svoje zariadenia a siete pred rizikami počítačovej bezpečnosti.

Široký rozsah dostupných funkcií správy zariadení zahŕňa:
• Automatické priradenie IP adresy
• Inštalácia, konfigurácia, výmena a inovácia akéhokoľvek zariadenia
• Kopírovanie konfigurácie medzi tisíckami zariadení
• Pripojenie k viacerým serverom / systémom
• Obnovenie predvolených nastavení od výroby
• Aktualizácia firmvéru zariadenia
• Správa a aktualizácia používateľských účtov a hesiel
• Zavádzanie a obnovovanie certifikátov HTTPS a IEEE 802.1x

Podpora kybernetickej bezpečnosti

Dôležité je, že v prostredí, v ktorom sa technológia nachádza v neustálej zmene a vývoji a hrozby zo strany kybernetických zločincov sa stávajú sofistikovanejnejšie, je nevyhnutné, aby sa každá infraštruktúra súvisiaca s bezpečnosťou riadila každodenne. Nový systém AXIS Device Manager prináša významné vylepšenia bezpečnosti zariadení tým, že umožňuje centralizované spravovanie účtov, hesiel a certifikátov. To zjednodušuje a znižuje náklady pre integrátorov systému a administrátorov, aby proaktívne riadili a implementovali dôležité funkcie správy bezpečnosti.

„Možnosť prístupu a efektívnej inštalácie, adaptácie a zabezpečenia všetkých zariadení v sieti šetrí obrovské množstvo času a úsilia. AXIS Device Manager je nástroj na správu všetkých zariadení Axis, bez ohľadu na ich životný cyklus a úpravu potrebných nastavení,“ povedala Ola Lennartsson, produktová manažérka spoločnosti Axis Communications.

„V dnešnom rýchlo sa rozvíjajúcom svete je každé zariadenie alebo sieť, ktorá je statická, nielen staromódna, ale je potenciálne náchylná na kybernetické hrozby. Preto je dôležité zabezpečiť, aby naši zákazníci mohli používať nástroj, ktorý im umožňuje ľahko, rýchlo a rozhodne spravovať všetky zariadenia v sieti. AXIS Device Manager je ten nástroj.“

AXIS Device Manager je už k dispozícií na stiahnutie zadarmo.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870
Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications
Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokTechnológia rozpoznávania tváre
Ďalší článokJe váš kamerový systém pripravený na GDPR?
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ