ZDIEĽAŤ

Vybrané kamery Wisenet vďaka dlhodobému technologickému partnerstvu spoločností Hanwha Techwin a Facit Data Systems využívajú softvér pre inteligentnú analýzu video obsahu pre maloobchody, založenú na výkonnom serveri Calculus spoločnosti Facit, a predstavujú tak novú generáciu inteligentných riešení pre maloobchod.

Wisenet predstavuje inteligentné riešenia pre maloobchod
Teplotná mapa s časom zotrvania pri konkrétných regáloch/položkách tovarov

Kamery Wisenet s podporou analytických funkcií teplotných máp a počítania osôb umožňujú maloobchodom zisťovať potenciálne predajné príležitosti sledovaním priebežne aktualizovaných živých zostáv, resp. zobrazovaním porovnávacích hodinových alebo týždenných zostáv pre počty návštev, najobľúbenejších miest v rámci obchodu alebo doby zotrvania zákazníkov, rovnako tak ako doby čakania zákazníkov v radoch.

Získanie konkurenčnej výhody vďaka inteligencii


„V maloobchodnom sektore panuje historicky najvyššia miera konkurencie, a tak je znalosť správania zákazníkov v obchodoch úplne kľúčová, aby bolo možné využiť všetky predajné príležitosti skutočne na maximum,“
uviedol Slavomír Bolha, obchodný riaditeľ pre oblasť produktov a riešení zo spoločnosti CANEX v zastúpení pre Hanwha Techwin Europe.

Prostredníctvom zostáv generovaných kamerami Wisenet s podporou analytických funkcií teplotných máp a počítania osôb s využitím analytického softvéru výkonného servera Calculus môžu obchodníci – od malých večierok až po hypermarkety – rôznymi spôsobmi odhaľovať možnosti zlepšovania zákazníckych skúseností a súčasne minimalizovať stratené predajné príležitosti. Patrí sem napríklad porovnávanie fyzického počtu zákazníkov so skutočnými tržbami, sledovanie nákupných zvyklostí zákazníkov alebo zvládanie nákupných špičiek a odbavovanie zákazníkov na jednotlivých pokladniach.

Riešenie založené na serveri Calculus

Riešenie Calculus, určené predovšetkým veľkým predajniam, podporuje obojsmerné počítanie osôb a vytváranie teplotných máp s funkciami zobrazovania v reálnom čase alebo v histórii. K serveru Calculus, založenému na jedinom PC s procesorom i7 je možné pripojiť až 64 kamier Wisenet s podporou funkcií teplotných máp a počítania osôb. Inštaláciou ďalších osobných počítačov je možné priebežné pridávať ďalšie zostavy obsahujúce vždy až 64 kamier, a vytvárať tak prakticky neobmedzené konfigurácie, umožňujúce koncovému užívateľovi prispôsobiť si systém presne podľa požiadaviek. Zostavy sú k dispozícii v reálnom čase odkiaľkoľvek na sieti.

Riešenie Argus pre malé predajne

Pre menšie predajne sa ponúka analytické riešenie Argus firmy Facit, dodávané v štyroch rôznych variantoch. Zákazník môže voliť medzi jedno alebo dvojkanálovým smerovým pohľadom s obojsmerným počítaním osôb a jedno alebo dvojkanálovým generovaním teplotných máp v reálnom čase alebo spätne, resp. medzi kombinovaným jednokanálovým počítaním osôb v oboch smeroch a jednokanálovým generovaním teplotných máp v reálnom čase alebo spätne.

„Tým, že zabezpečujeme predinštalovanie aplikácií Facit na našu otvorenú platformu kamier Wisenet, šetríme systémovým integrátorom veľa času aj úsilia, ktoré by inak strávili hľadaním najrôznejšieho dostupného softvéru pre analýzu video obsahu,“ uviedol Tim Biddulph.

„Zákazníkov môže tešiť vedomie toho, že Hanwha Techwin podrobne vyhodnotila a otestovala všetky špecializované aplikácie, ktoré vybrané kamery už obsahujú ako predpripravené riešenie.“

Teplotné mapy: Kamera Wisenet PNF-9010R / FHM 360 ° Heatmap s rozlíšením 12 MPx používa vstavanú funkciu proti deformácii obrazu, umožňujúca najrôznejšie alternatívne režimy zobrazenia, ako je jednoduchá a dvojitá panoráma alebo quad zobrazenie. Okrem teplotnej mapy pohybu zákazníkov je možné monitorovať aj ich časové zotrvanie v priestore pri konkrétnych položkách tovarov.

Počítanie osôb: Kamera Wisenet XND-6080 / FPC s rozlíšením 2 MPx, určená pre obojsmerné počítanie osôb, je súčasťou produktového radu Wisenet X, opierajúci sa o najvýkonnejší DSP chipset Wisenet 5, ktorý sa kedy v kompletnej produktovej rade kamier objavil. Chváli sa celosvetovo najlepším rozsahom WDR (150dB – využíva až 4 snímky s rôznou dĺžkou expozície) a súčasne najlepším varifocal motorizovaným objektívom pre podmienky zníženej viditeľnosti.

Multitasking pre maximálnu návratnosť investície

Kamery radu Wisenet X vďaka výkonnému firemnému čipsetu vyhovie požiadavkám v akomkoľvek maloobchodnom prostredí bez ohľadu na svetelné podmienky, od prudkého oslnenia až po takmer úplnú tmu – bez nutnosti IR prísvitu alebo doplnkového osvetlenia.

V závislosti na zornom poli môžu kamery Wisenet s podporou analytických funkcií teplotných máp a počítanie osôb využívať aj bezpečnostní pracovníci na odhaľovanie podozrivých aktivít. Tieto kamery tiež poslúžia ako cenný nástroj na podporu rozhodovania špecialistov v oblasti marketingu, ľudských zdrojov alebo predaja. Kamera XND-6080 / FPC je dokonca vybavená funkciou pre analýzu audia/zvuku, umožňujúce rozpoznávať rôzne kľúčové zvuky, ako je streľba, výbuchy, výkriky alebo rozbíjanie skla.

Integrácia

Kamery Wisenet s podporou analytických funkcií teplotných máp a počítanie osôb umožňujú plnú integráciu s najrôznejšími zariadeniami videozáznamu od Hanwha Techwin. Ďalej sú integrované so softvérovou platformou SSM (Smart Security Manager) aj analytickým softvérom Facit, čím umožňujú v reálnom čase monitorovať počty osôb a údaje o správaní sa zákazníkov, rovnako tak ako generovať vlastné zostavy pokrývajúce stanovené časové obdobie.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
obchod@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Hanwha Techwin Europe

O spoločnosti Samsung Techwin

Spoločnosť Hanwha Techwin je výrobcom vysoko kvalitných bezpečnostných produktov. Spoločnosť Hanwha Techwin je inovatívna organizácia zaisťujúca komplexné riešenia v globálnom merítku. Je dodávateľom vysoko kvalitných riešení a produktov z oblasti security. Do portfólia Hanwha Techwin patria najmä systémy priemyselnej televízie (CCTV) vrátane najmodernejších riešení na báze IP.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokHanwha Techwin predstavuje základné hodnoty pre rok 2018
Ďalší článokAxis predstavuje miniatúrnu PTZ kameru s bezdrôtovou I/O konektivitou
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ