ZDIEĽAŤ

Prehľad trendov zabezpečovacích technológií v roku 2017

Ocitáme sa v posledných niekoľkých týždňoch starého roka a nevyhnutne sa začíname zaujímať o to, čo by mohlo mať prínos pre naše podnikanie aj v roku 2018. Je nevyhnutné, aby sme zostali na špičke, pokiaľ ide o trendy v oblasti technológií. Predtým by bolo ale zaujímavé pozrieť sa na trendy, ktoré uspeli v roku 2017.

Kybernetická bezpečnost je nevyhnutnosťou

Kybernetická bezpečnosť ako problém bola pravdepodobne najviditeľnejším problémom minulého roka. Kyber-kriminálnici sú čoraz sofistikovanejší a majú dostatočné zdroje a neúnavne sa snažia využívať zraniteľné miesta v oblasti technológií vo všetkých priemyselných odvetviach. Rozširovanie zariadení pripojených k sieti – teraz známy Internet vecí (IoT) – znamená, že boli vytvorené miliardy nových prístupových bodov k sieti, z ktorých každý predstavuje príležitosť pre kybernetický útok. Počas celého roka sme zdôraznili mnohé problémy súvisiace s počítačovou bezpečnosťou a spôsoby, ktorými sa podniky môžu brániť pred hrozbami.

Bohužiaľ kybernetická bezpečnosť je neustálym problémom a je pravdepodobné, že v blízkej budúcnosti neodíde. Aj preto trénujeme našich partnerov prostredníctvom nášho komplexného programu Akadémie spoločnosti CANEX a naďalej plánujeme dodávať produkty, na ktorých je kybernetická bezpečnosť zariadenia na prvom mieste.

Obrodenie video analytických funkcií

V roku 2017 sme zaznamenali zvýšené využívanie a sofistikovanosť video analytických nástrojov. V minulosti sa CCTV zameriavala výlučne na bezpečnostné aplikácie, dnes však analýza vizuálnych dát z moderných sieťových kamier podporuje širokú škálu funkcií. Bez ohľadu na to, či sa používa v maloobchode na optimalizáciu predajní a zvyšovanie skúseností zákazníkov, pri plánovaní inteligentných miest, v snahe o udržateľnejšie podnikanie alebo dokonca pri ochrane ohrozených nosorožcov v Južnej Afrike, väčšia schopnosť analyzovať údaje zo sieťových kamier ovplyvní v budúcnosti všetky odvetvia.

Zabezpečenie ako služba

V súlade s poskytovaním mnohých ďalších technológií sme predpovedali a zaznamenali zvýšenú dynamiku smerom k bezpečnosti ako službe so vzdialeným hosťovaním a monitorovaním videa prenášaného z priestorov zákazníka a riešením riadeným odborníkom špecifickým pre daný sektor. Takéto modely odstraňujú od zákazníka značné administratívne zaťaženie, a to nielen uvoľňovanie zdrojov, ale aj zlepšenie úrovne služieb, lepšie riadenie zariadení a posilnenie kybernetickej bezpečnosti. Aj keď sme zaznamenali určitý nárast na trhu v roku 2017, skutočný rast ešte príde.

Prechod k riešeniam, nie k produktom

Rast analytických funkcií a ich pridaná hodnota, ktorú prináša firmám v konkrétnych odvetviach, úzko súvisí s ďalším trendom, ktorý sme predpovedali koncom minulého roka: posun k integrovaným riešeniam a nie k špecifickým produktom. Maloobchodný sektor je skvelým príkladom, v ktorom teraz hovoríme so zákazníkmi o riešeniach optimalizácie obchodov (vrátane špecifických prvkov, ako je správa rád pri pokladniach) a predchádzanie stratám. Je to niečo, čo vidíme vo všetkých odvetviach – od vzdelávania až po bankovníctvo – túžbu vyriešiť kľúčové obchodné problémy a zlepšiť operácie.

Možnosť hlbšieho učenia

Ďalším zaujímavým trendom, ktorý stále ukazuje obrovský potenciál, je príležitosť na hĺbkové vzdelávanie. V súčasnej dobe súvisiaci s rastom v oblasti video analýzy predpokladáme, že hĺbkové vzdelávanie môže zvýšiť bezpečnosť prostredníctvom predpovedania udalostí založených na správaní v budúcnosti, čo umožní intervenciu pred tým, než dôjde k incidentu. Niektorí naši partneri už v tejto oblasti robia veľmi zaujímavú prácu a v roku 2018 sa očakáva viac, ale určite je to oblasť, ktorá potrebuje ďalší čas na dosiahnutie plného potenciálu.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokSpoločnosť Axis predstavuje nové termálne kamery P1280-E a P1290
Ďalší článokOd 1. januára 2018 je na produkty 2N štandardne poskytovaná až 3-ročná záruka.
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ