ZDIEĽAŤ

Spoločnosť Axis predstavuje nové termálne kamery P1280-E a P1290

Termálna technológia je známa tým, že zabezpečuje spoľahlivú detekciu s nízkou mierou falošných poplachov, ale až doteraz boli náklady na vysoko kvalitné termálne kamery mimo dosahu firiem s obmedzenými rozpočtami. Nová termálna sieťová kamera AXIS P1280-E je kamera s flexibilným tvarovým faktorom, ktorý umožňuje, aby jednotka termálneho senzora bola umiestnená na miestach s obmedzeným priestorom a je vybavená širokou škálou montážnych doplnkov pre stenové, stropné alebo zapustené inštalácie. Termálna sieťová kamera AXIS P1290 je interiérová kamera chránená v diskrétnom kopulovitom kryte.

V ideálnom prípade je možné ich použiť ako nákladovo efektívny detektor s vizuálnym potvrdením bezpečnosti ľudí a majetku v mnohých prostrediach. Kamery majú vstavanú videoanalýzu, ako napríklad detekciu pohybu, ktorá môže vyslať upozornenie, keď deteguje pohyb pohyblivých objektov vo vopred definovanej oblasti. Kamery tiež podporujú aplikačnú platformu AXIS Camera, ktorá je kompatibilná so širokou škálou aplikácií tretích strán.

Martina Lundhová, produktový manažér spoločnosti Axis Communications, vysvetľuje výhody termálneho zobrazovania:
„V prostrediach, kde je súkromie jednotlivcov prvoradé – napríklad školy a domovy dôchodcov, termálne zobrazovanie rozpozná prípady bez odhalenia osobných údajov o ľuďoch v obraze. Spolu s videoanalytickými funkciami môžu tieto nové kamery spustiť upozornenia alebo poplachy v reakcii na pád pacientov alebo obyvateľov, čo zamestnancom umožní okamžité kroky.“

„V prostrediach domovov dôchodcov môžu zamestnanci pozorovať pacientov a obyvateľov na diaľku, aby pracovníci mohli pracovať efektívnejšie a pacienti a obyvatelia môžu pokojne odpočívať. Rovnako je možné využívať termálne zobrazovanie na sledovanie pohybov študentov bez toho, aby napadli súkromie študenta. Navyše kamery môžu byť použité v školách a mimo nich, na identifikáciu neoprávneného prístupu počas alebo po škole.“

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870
Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications
Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokHanwha Techwin predstavuje inteligentné riešenie pre riadenie dopravy
Ďalší článokPrehľad trendov zabezpečovacích technológií v roku 2017
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ