ZDIEĽAŤ

Hanwha Techwin predstavuje inteligentné riešenie pre riadenie dopravy

Špecialisti na riešenia video dohľadu zo spoločnosti Hanwha Techwin, v spolupráci s odborníkmi na video analytiku z FF Group, spustili ucelenú sadu inteligentných riešení riadenia dopravy s funkciami ANPR (rozpoznávanie registračných značiek vozidiel).

Široká ponuka obsahuje rôzne riešenia pre riadenie prístupu na parkovisko v rámci obchodných aplikácií, rovnako tak ako veľkých systémov pre celé mestá, umožňujúcich miestnym úradom zaistiť bezpečnosť osôb, zisťovať nesprávne parkujúce vozidlá alebo odhaľovať iné prípady porušovania dopravných predpisov.

Aplikácia FF Group pre rozpoznávanie registračných značiek, využiteľná pre všetky typy registračných značiek používaných v Európe bola integrovaná do dvoch kamier Wisenet. Kamery Wisenet SNO-6095RH / FNP a XNO-6120R / FNP ANPR tak dokážu za každého počasia zabezpečiť viac ako 95% presnosť identifikácie a to aj pre vozidlá idúce rýchlosťou až 150 km/h.

Predpripravené riešenie ANPR pre jednotlivé lokality

Užívatelia môžu na „čiernu a bielu listinu“ zadať až 2000 registračných značiek, a tak automaticky povoliť alebo zamietnuť prístup do danej oblasti alebo na parkovisko, pričom každá z kamier môže monitorovať až tri jazdné pruhy. Aplikácia zaznamenáva udalosti ako vjazd / výjazd vozidiel alebo smer ich pohybu. Na účely prevencie kriminality je možné generovať výstrahy, napríklad kvôli zamedzeniu prípadom nezaplatenia na čerpacích staniciach.

Serverové riešenia Wisenet pre rozpoznávanie registračných značiek

Serverové riešenia Wisenet ANPR predstavujú veľmi účinnú a rozšíriteľnú variantu pre veľké parkoviská, nákupné centrá alebo ďalšie komerčné priestory s čulým dopravným ruchom. Systém dokáže súbežne sledovať záznam o pohybe vozidiel až z 32 kamier. Ďalšími výhodami sú online výstrahy, funkcie riadenia prístupu alebo analýzy využitia.

Cloudové riešenia pre viac lokalít

Riešenie Wisenet ANPR je k dispozícii aj vo forme rôznych cloudových aplikácií, navrhnutých pre systémy zahŕňujúce viac kamier a sledovaných lokalít. Tieto riešenia s inteligentnou analýzou dát a tvorbou zostáv zahŕňajú:

Cloud pre registračné značky: Súčasťou zostavy sú fotografie registračných značiek, časy príchodu / odchodu a zasielané upozornenia alebo výstrahy.

Cloud pre parkovisko: Toto riešenie umožňuje bezpečnostným pracovníkom presne regulovať, ktoré vozidlá budú mať povolený vjazd do chránených oblastí, ako sú napr. nakladacie priestory. Generované zostavy zahŕňajú napr. úroveň obsadenosti parkoviska, počet voľných miest, doby parkovania vozidiel alebo frekvencia návštev. Dáta z rôznych lokalít je možné synchronizovať.

Cloud pre mestskú dopravu: Cloudové riešenie Wisenet City Traffic, určené pre križovatky v centrách miest alebo hlavné komunikácie, poskytuje miestnym úradom a polícii informácie o registračných značkách vozidiel, ktoré sa dopustia priestupku v prevádzke alebo pri parkovaní. Riešenie ďalej v reálnom čase sprístupňuje údaje o dopravných tokoch, ako je priemerná rýchlosť alebo počet vozidiel na cestách. Na základe údajov o pravidelne dochádzajúcich vozidlách na konkrétnych trasách je možné vykonávať detailnejšie analýzy pre dlhodobé plánovanie.

„Toto je ďalším dôkazom toho, ako Hanwha Techwin presadzuje svoju filozofiu ‚Postupujeme vpred s dôverou‘,“ uviedol Tim Biddulph, manažér pre oblasť produktov a riešení zo spoločnosti Hanwha Techwin Europe.

„V duchu čistej partnerskej spolupráce s vývojármi špecializovaných aplikácií sa dostávame k svojmu sľubu priebežne vyvíjať nové a pokrokové riešenia, ktoré výhodne využívajú technológie zabudované do našich výkonných kamier s otvorenou platformou.“

„Poradcovia a systémoví integrátori hľadajúci analytické riešenia, sa môžu spoľahnúť na to, že Hanwha Techwin starostlivo vyberá svojich technologických partnerov, ako je napr. FF Group, s ktorými úzko spolupracuje na dosiahnutí vysokej úrovne integrácie. To znamená, že koncoví zákazníci sa môžu tešiť zo všetkých výhod efektívneho riešenia ANPR bez toho, aby boli nútení vyhodnocovať neprehľadnú ponuku špecializovaných analytických riešení na trhu. „

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Hanwha Techwin Europe

O spoločnosti Samsung Techwin

Spoločnosť Hanwha Techwin je výrobcom vysoko kvalitných bezpečnostných produktov. Spoločnosť Hanwha Techwin je inovatívna organizácia zaisťujúca komplexné riešenia v globálnom merítku. Je dodávateľom vysoko kvalitných riešení a produktov z oblasti security. Do portfólia Hanwha Techwin patria najmä systémy priemyselnej televízie (CCTV) vrátane najmodernejších riešení na báze IP.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokHanwha Techwin znižuje svoju uhlíkovú stopu
Ďalší článokSpoločnosť Axis predstavuje nové termálne kamery P1280-E a P1290
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ