ZDIEĽAŤ

Hlavným cieľom každej vzdelávacej inštitúcie je poskytnúť bezpečné a pozitívne prostredie, v ktorom sa zlepší vzdelávanie detí. Deti, učitelia a rodičia musia byť presvedčení, že študujú, pracujú a povzbudzujú svojich blízkych k zariadeniu, ktoré má infraštruktúru a technológiu potrebnú na dosiahnutie tohto cieľa. Zatiaľ čo dobre vybavená škola z perspektívy výučby je určite významnou súčasťou rovnice, kľúčovú úlohu zohráva aj video dohľad a súvisiace technológie.

Školy poskytujú v porovnaní s iným pracovným prostredím určité jedinečné výzvy. Poďme byť úprimní, príchod (a odchod) desiatok, ak nie stoviek mladých študentov v priebehu niekoľkých minút od seba nie je zrovna príkladom organizovanej aktivity! Je dôležité, aby školy mohli zabezpečiť, že iba tí študenti, ktorí tam majú byť, sú skutočne v škole.

Funkcie pre sledovanie videa

Bohužiaľ nie každá interakcia je medzi študentmi, ba dokonca medzi študentmi a učiteľmi pozitívna. Komplexný a viditeľný videozáznam nemôže slúžiť iba ako odstrašujúci prostriedok proti šikanovaniu a násiliu, ale môže pomôcť identifikovať situácie, čo umožňuje rýchle konanie. Okrem toho, ak sú v kombinácii so zvukovými produktmi, ako sú napríklad reproduktory, správcovia môžu rýchlo a priamo komunikovať so študentami, rozptýliť situácie, nechať ľudí vedieť, že pomoc je na ceste v prípade nehôd alebo jednoducho robiť dôležité oznámenia.

Pri pohľade na budúcnosť budú školy môcť používať svoje video monitorovacie riešenie pre aplikácie mimo bezpečnosť a bezpečnosť, napríklad v reakcii na nepriaznivé poveternostné podmienky, monitorovať a optimalizovať energetickú účinnosť a zlepšovať tok študentov v celej škole.

Inovácia dokonca aj v najstabilnejších školách

Jedným z príkladov školy, ktorá prináša výhody dohľadu do svojho areálu, je základná škola Rixin v Taipei v Taiwane. Aj keď bola založená pred viac ako storočím, škola pokračuje v presadzovaní modernej technologickej infraštruktúry. Škola nainštalovala nový sieťový video monitorovací systém, ktorého cieľom je zlepšiť dohľad v areáli a poskytovať upozornenia v reálnom čase, ktoré umožnili bezpečnostným zamestnancom ľahko monitorovať videá v reálnom čase a rýchlo reagovať na prípadné incidenty.

S obmedzeným počtom zamestnancov v škole je nevyhnutné, aby ich riešenie podporilo pri sledovaní videa vysokej kvality z akéhokoľvek miesta. Prostredníctvom podpory pohodlnej mobilnej aplikácie na prezeranie, ktorá umožňuje používateľom sledovať živé zobrazenie alebo prehrávanie na svojich mobilných telefónoch, sa dosiahne bezpečnosť v reálnom čase. Nastavenie systému a jemné ladenie je možné vykonať jednoducho pomocou jednoduchého, intuitívneho rozhrania, ktoré umožňuje školeniu vykonávať úlohu riadenia bezpečnosti efektívnejším spôsobom. Ako hovorí šéfka univerzít Sheng-wei Wangová:
„Dokonca aj učitelia bez znalosti IT sú schopní monitorovať a riadiť bezpečnosť kampusu pomocou tohto jednoduchého riešenia na monitorovanie.“

Ako demonštruje základná škola Rixin, školy každej veľkosti môžu profitovať z vysoko kvalitných systémov video monitorovania. Spoločnosť Axis ponúka širokú škálu riešení, vrátane AXIS Camera Station, ktoré dokážu podporiť väčšinu potrieb videozáznamu pre menšie a stredné vzdelávacie zariadenia a môžu byť integrované do existujúcich bezpečnostných systémov. Jednoduchá inštalácia, správa a ovládanie AXIS Camera Station sa používa v tisícoch inštalácií po celom svete.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870
Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications
Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokTechnologické partnerstvo spoločnosti Hanwha Techwin a TDSi Technology
Ďalší článokHanwha Techwin predstavuje 6-megapixelové fisheye sieťové kamery
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ