ZDIEĽAŤ

Novej generácii kamier Hanwha Techwin s vysokým rozlíšením sa v poslednej dobe dostalo veľkej pozornosti zo strany médií. Nové kamery Wisenet X s podporou kodeku H.265, opierajúci sa o najvýkonnejší DSP chipset, ktorý sa kedy v kompletnej produktovej rade kamier objavil, spoločne s bohato vybavenými kamerami Wisenet Q a špičkovými kamerami Wisenet P s rozlíšením 4K umožňujú spoločnosti Hanwha Techwin ponúkať efektívne a cenovo dostupné kamerové riešenia pre prakticky akýkoľvek systém video dohľadu.

O niečo menej je už známe, že Hanwha Techwin predstavila aj rad nových sieťových videorekordérov s podporou kodeku H.265, navrhnutých tak, aby používatelia zo svojej investície do kamier Wisenet získali maximum, a to vďaka využitiu najmodernejšej technológie sieťových videorekordérov. Uvedená pokroková technológia je z veľkej časti jedinečným produktom Hanwha Techwin.

Nové sieťové videorekordéry základnej alebo strednej úrovne (QRN, resp. XRN) boli spoločne uvedené s cieľom plne nahradiť úspešný rad sieťových záznamových zariadení SRN, ktoré si montážne firmy aj systémoví integrátori v posledných rokoch veľmi obľúbili.
Riešenie NVR pre najširšiu škálu malých a stredných aplikácií

V tomto článku sa zameriavame na nové modely s označením QRN (s podporou 4 kanálov), resp. XRN (s podporou 8 kanálov). Celkom štyri sieťové videorekordéry ponúkajú ultra výkonné riešenia pre najvyšší stupeň zabezpečenia a kľúčové aplikácie, kde je potrebné použiť iba malý počet kamier, a zaistiť tak cenovo dostupnú voľbu pre malé kancelárie či obchody. Všetky štyri sieťové videorekordéry ponúkajú hneď niekoľko atraktívnych vlastností, ktoré určite stoja za zmienku.

Zobrazovanie v rozlíšení 4K:

Nové sieťové záznamové zariadenia podporujú prenos obrazu v ultra vysokom rozlíšení UHD (4K) prostredníctvom výstupov HDMI. To znamená, že užívateľ má voliteľne k dispozícii aj zobrazovanie v režime 4 x 1080P.

Vyššia priepustnosť dát:

Všetky nové sieťové záznamové zariadenia oproti nahradzovaným modelom SRN ponúkajú o 50% vyššiu priepustnosť dát pre záznam zo sieťových kamier. Všetky modely QRN-410 a XRN-410S (integrovaný PoE switch) s podporou 4 kanálov podporujú prenos dát rýchlosťou 50 Mbps, zatiaľ čo každé zo zariadení QRN-810 a XRN-810S (integrovaný PoE switch) s podporou 8 kanálov podporuje dátové prenosy 100 Mbps.

Viacprofilový streaming:

Nové sieťové záznamové zariadenia umožňujú užívateľom maximálne využiť dostupnú šírku pásma nakonfigurovaním až troch samostatných sieťových dátových prúdov. Každý možno prispôsobiť na prenos s rôznym rozlíšením za podpory kompresnej technológie H.265, H.264 alebo MJPEG, čo umožňuje optimalizovať súbežné zobrazenie živého záznamu na diaľku cez osobné počítače pomocou softvéru SmartViewer alebo cez mobilné zariadenia prostredníctvom aplikácie Wisenet Mobile.

Podpora technológie WiseStream:

Úložná kapacita nových sieťových videorekordérov je výrazne posilnená technológiou doplnkovej kompresie WiseStream, ktorá je jedinečným produktom Hanwha Techwin. Táto technológia dynamicky riadi spôsob kódovania, a vyvažuje tak úroveň kvality a kompresie v závislosti na pohybe v snímanom obraze. Technológia WiseStream v kombinácii s kompresným formátom H.265 potom oproti súčasnej technológii H.264 účinne znižuje nároky na šírku pásma až o 75%.

Podpora ARB znamená spoľahlivosť a odolnosť pri robení záznamov:

V prípade dočasného výpadku siete, nastupuje funkcia ARB (automatické zálohovanie a obnova dát), ktorá po opätovnom sprevádzkovaní sieťového pripojenia automaticky a úplne hladko doplní chýbajúce obrazy z SD karty príslušnej kamery. Uvedená funkcia zaručuje, že v zázname nebudú žiadne chýbajúce miesta, ktoré by mohly byť dôležitým dôkazom.

Služba P2P pre jednoduché nastavenie celej inštalácie:

Sieťové záznamové zariadenia QRN a XRN podporujú najnovšiu verziu aplikácie Wisenet Mobile zobrazovaním príslušného QR kódu pre každú z pripojených kamier. Do aplikácie Wisenet Mobile možno kamery ľahko pridať naskenovaním QR kódu z NVR zariadenia pomocou smartphonu bez nutnosti ďalšieho presmerovania portov v routri internetového poskytovateľa, čo výrazne uľahčuje klientovi finálne nastavenie vzdialeného prístupu na kamerový systém.

Výstrahy v reálnom čase:

Prostredníctvom aplikácie Wisenet Mobile možno oprávneným používateľom automaticky posielať oznámenia o spustených výstrahách, zistených pomocou senzorov, zariadenia na detekciu pohybu alebo na základe rôznych analýz stavov, ako je vstup / výstup, pretnutia virtuálne hranice alebo rozostrenie obrazu kamery.

Aký je rozdiel medzi sieťovými videorekordéry QRN a XRN?

Sieťové videorekordéry QRN a XRN zhodne ponúkajú množstvo výborných funkcí, ale odlišujú sa tým, že modely s označením XRN podporujú jednoduchú inštaláciu Plug & Play. K tomu slúžia porty PoE / PoE+, vďaka ktorým je možné výrazne znížiť náklady na inštaláciu, pretože odpadá potreba samostatných napájacích káblov a pripojovacích miest pre každú z kamier. Podpora PoE+ znamená dostatočnú kapacitu napájania na prevádzku otočných PTZ kamier.

Softvérový správca Smart Security Manager Enterprise (SSM)

Všetky sieťové videorekordéry QRN a XRN sú plne kompatibilné s komplexným systémom softvérovej ​​správy SSM, ktorý maximalizuje efektivitu sieťových kamier Wisenet a umožňuje ich hladko integrovať do systémov tretích strán, napr. bezpečnostných alarmov alebo systémov riadenia prístupu.

Vďaka modulárnej architektúre správcu Smart Security Manager môžu pracovníci obsluhy konfigurovať, spravovať a kontrolovať aj veľký počet kamier. Súčasťou SSM je výkonný vyhľadávač s množstvom volieb, ktoré obsluhe uľahčujú rýchle a jednoduché dohľadanie dôkazov.

Funkcia Video Summary umožňuje skrátiť hodiny nahratých video záznamov do postupnosti skrátených klipov s prekrývajúcimi sa udalosťami a časovými značkami. Po výbere konkrétnej udalosti sa prehrá celý videoklip. Vyhľadávanie je možné spresniť pomocou ďalších kritérií, napr. Farby, veľkosti objektu alebo smeru pohybu.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Samsung Techwin Europe

O spoločnosti Samsung Techwin
Spoločnosť Samsung Techwin je výrobcom vysoko kvalitných bezpečnostných produktov. Spoločnosť Samsung Techwin je inovatívna organizácia zaisťujúca komplexné riešenia v globálnom merítku. Je dodávateľom vysoko kvalitných riešení a produktov z oblasti security. Do portfólia Samsung Techwin patria najmä systémy priemyselnej televízie (CCTV) vrátane najmodernejších riešení na báze IP.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokSpoločnosť Hanwha predstavila nový videomanažment systém Wave VMS
Ďalší článokTechnologické partnerstvo spoločnosti Hanwha Techwin a TDSi Technology
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ