ZDIEĽAŤ

Spoločnosť Hanwha Techwin, ktorá je výrobcom bezpečnostných zariadení značky Wisenet Samsung, predstavila nový videomanažment systém Wave VMS. Jeho krátka recenzia bola zverejnená portálom IPVM.

O čo sa vlastne jedná? Vytvorila spoločnosť vlastný nový softvér? A ako to zmení ich pozíciu na trhu, ak vezmeme do úvahy, že spoločnosť už historicky vystupovala hlavne ako producent kamier s minimom nahrávacích zariadení?

WiseNet Wave

Wave – NxWitness OEM

Spoločnosť Hanwha začne ponúkať platformu NxWitness VMS od Network Optixs už vo štvrtom kvartáli 2017. Platforma bude vystupovať pod názvom Wave. Podľa predchádzajúcich testov VMS NxWitness, ktoré realizoval portál IPVM, je táto platforma vhodná pre stredne veľké systémy. Systém neposkytuje viaceré funkcie, ktoré sú potrebné pri veľkých systémoch.

Vylepšenia Hanwhy

Podľa vyjadrení zástupcov spoločnosti Hanwha, spoločnosť spolupracuje s Network Optix na doplnení podpory pre zariadenia Wisenet Samsung. Ide o dopĺňanie podpory pre pokročilé funkcie kamier, ako videoanalýza, podporu NVR Wisenet Samsung, a tiež zlepšovanie kompatibility systému s kamerami ich nastaveniami a konfiguráciou. Tieto vlastnosti budú výhradne len pre verziu NxWitness vytváranú pre spoločnosť Hanwha, čo čiastočne môže zlepšiť postavenie na trhu, a zároveň to vytvorí VMS, ktorý nebude vyzerať ako OEM, ale ako samostatný softvér.
Spoločnosť Hanwha zatiaľ neuvažuje o tom, že by tento VMS systém ďalej rozširovala pre zariadenia na riadenie prístupu.

Bez zmien základného softvéru

NXWitness má pozitívne ohlasy od používateľov ohľadom používateľského prostredia a Hanwha nemá v pláne robiť akékoľvek zmeny v základnej funkcionalite, alebo štruktúre softvéru. Spoločnosť sa vyjadrila, že platforma bude relatívne bez zmien, okrem brandovania prostredia a doplnených funkcií pre Hanwhu.
Cieľom sú menšie projekty
Tento krok Hanwhy je zameraný na malé až stredné projekty, pričom NxWitness považovala za najlepších v tomto segmente. Spoločnosť sa vyjadrila, že existujúci partneri budú aj naďalej odporúčať high-end aplikácie. NxWitness vidia tento krok skôr ako vytvorenie príležitostí pri menších aplikáciách.

US a UK prvé trhy

Spočiatku bude tento softvér ponúkaný len na trhoch vo Veľkej Británii a Spojených štátoch. Spoločnosť následne zhodnotí ponuku aj na ďalších trhoch, v závislosti na spätnej väzbe od zákazníkov a predajcov.

Dobrý ťah pre partnerov spoločnosti Hanwha

Tento krok poskytne partnerom spoločnosti Hanwha nové „riešenie“. NxWitness je dobré a stabilné riešenie pre daný trh. Je tiež pomerne málo známy. Partneri budú mať možnosť predstaviť zákazníkom alternatívne VMS, ktoré je nové a stabilné, niečo čo nie je všeobecne ľahko dostupné.

Dopad

Je predpoklad, že sa spoločnosti Hanwha týmto krokom podarí zvýšiť predaj aj vlastného VMS softvéru. Zároveň však existuje riziko straty existujúcich partnerov, ktorí sú používateľmi vlastného VMS systému Hanwhy. Tí môžu mať obavy z konkurenčného dopadu nového softvéru na pôvodný.

Inštalačné súbory sú k dispozícii na adrese: wavevms.com

Demo verzia programu: wavevms.com

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Samsung Techwin Europe

O spoločnosti Samsung Techwin

Spoločnosť Samsung Techwin je výrobcom vysoko kvalitných bezpečnostných produktov. Spoločnosť Samsung Techwin je inovatívna organizácia zaisťujúca komplexné riešenia v globálnom merítku. Je dodávateľom vysoko kvalitných riešení a produktov z oblasti security. Do portfólia Samsung Techwin patria najmä systémy priemyselnej televízie (CCTV) vrátane najmodernejších riešení na báze IP.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokMonitorovanie priestorov verejnosti neprístupných
Ďalší článokSieťové videorekordéry s podporou H.265
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ