ZDIEĽAŤ

Spoločnosť Axis rozširuje portfólio svojich produktov o sieťovú radarovú technológiu. Táto technológia plošnej detekcie pohybu ignoruje mnoho bežných spúšťačov, ktoré spôsobujú falošné poplachy, a bola navrhnutá tak, aby jej inštalácia bola jednoduchá, rovnako ako aj integrácia do existujúcich systémov.

Spoločnosť Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, predstavuje svoj nový IP radarový detektor AXIS D2050-VE (Network Radar Detector). Radarová technológia sa používa na presnú a spoľahlivú detekciu pohyblivých objektov pri rôznych svetelných a klimatických podmienkach. Je skvelým doplnkom pre kamery a ponúka pomoc pri sledovaní pohybujúceho sa objektu pomocou PTZ kamier (otáčanie, náklon a priblíženie záberu – pan/tilt/zoom). Radar navyše umožňuje pokryť širokú oblasť, zatiaľ čo termálne kamery sú vhodnejšie pre ochranu dlhých perimetrov. Vzhľadom na to, že tento produkt sme vyvinuli predovšetkým pre stredne veľké inštalácie, je navrhnutý tak, aby ho bolo možné integrovať s kamerami a systémami pre správu videa (VMS – video management systems) spoločnosti Axis – ale taktiež do dohľadových systémov a VMS iných významných výrobcov.

Sieťový radarový detektor AXIS D2050-VE, ktorý je odolný proti vandalizmu a je vhodný na vonkajšie použitie, poskytuje v reálnom čase informácie o polohe, rýchlosti, uhle a veľkosti pohybujúceho sa objektu. Keďže má dlhší dosah než pasívne infračervené senzory, pokrýva veľmi širokú oblasť a minimalizuje počet falošných poplachov vyvolaných pavúkmi, malými zvermi, pohybujúcimi sa tieňmi, alebo odrazy svetla. Radarový detektor pohybu možno nastaviť tak, aby spúšťal záznam kamery, aktivoval exteriérový reproduktor alebo rozsvietil osvetlenie, ktoré môže odstrašiť votrelca a súčasne zlepšiť svetelné podmienky na snímanie kamerami, ktoré zistenú akciu potvrdia v obraze.

Axis predstavuje IP radarovú technológiu na precíznu detekciu pohybu vo väčších oblastiach
Sieťový radarový detektor AXIS D2050-VE, ktorý je odolný proti vandalizmu a je vhodný na vonkajšie použitie

Sieťový radarový detektor spoločnosti Axis možno použiť ako samostatný produkt alebo ako súčasť dohľadového systému. Vďaka svojmu otvorenému rozhraniu je kompatibilný s kamerami Axis a možno ho ľahko integrovať do platformy Axis Camera Station a využiť v spojení so softvérom Axis Camera Management, rovnako ako s ďalšími systémami na správu videa, ktoré zaisťujú ľahkú správu a údržbu.

„Radar skvelo vypĺňa doposiaľ problematický priestor, pretože ponúka dobré pokrytie sledovanej oblasti, deteguje pohyb s vysokou presnosťou a znižuje možnosť aktivácie falošných poplachov,“ vysvetľuje Andres Vigren, globálny produktový riaditeľ spoločnosti Axis Communications.

„Oproti jednoduchým detektorom pohybu, radar AXIS D2050-VE dokáže sprostredkovať aj ďalšie informácie o detegovaných objektoch, ktoré ich umožňujú automaticky sledovať pomocou PTZ kamier Axis. Zákazníci teraz môžu jednoducho doplniť overenú radarovú technológiu do svojich existujúcich alebo nových dohľadových systémov, ktorými chránia svoje objekty a priestory.“

Axis predstavuje IP radarovú technológiu na precíznu detekciu pohybu vo väčších oblastiach

Prvý detektor spoločnosti Axis so sieťovou radarovou technológiou AXIS D2050-VE je cenovo dostupný a určený pre montáž na stenu predovšetkým v exteriéri. Má široký uhol detekčného pokrytia 120 stupňov a dosah 50 metrov. Je napájaný priamo cez sieť Power over Ethernet Plus (PoE+), čo uľahčuje inštaláciu, a pre náročné prostredie má ochranné krytie IP66, IK08 a NEMA 4X. Detektor možno prevádzkovať pri teplotách od -40°C do 60°C.

AXIS D2050-VE


AXIS D2050-VE

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870
Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications
Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokAxis rozširuje ponuku sieťových audio produktov
Ďalší článok9 otázok na zváženie pred kúpou riešenia na nahrávanie videa
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ